سرویس نقد و بررسی تخصصی
5 مهر 1387 ساعت 01:07
1 نظر

 

Samsung X460

شرکت سامسونگ یکی از شرکت هایی می باشد که در هر ماه حداقل یک گوشی جدید به بازار ارائه می کند ...

 Samsung X460
آنچه در بسته خریداری شده ی شما موجود می باشد :

-- گوشی موبایل

-- باتری

-- شارژر

-- راهنمای مصرف کننده

شرکت سامسونگ یکی از شرکت هایی می باشد که در هر ماه حداقل یک گوشی جدید به بازار ارائه می کند ؛ که اکثر آن ها از نظر قیمت گران می باشند ، ولی همیشه گوشی های ارزان بیشتر مورد توجه عموم واقع می شوند .

به طور مثال می توان گوشی X450 را مثال زد که از نظر تئوری در هنگام ورود به بازار ضعیف تر از خیلی گوشی های موجود بود ، ولی بعد از ارائه به بازار ، بازار را قبضه نمود .

چنین فروشی برای گوشی X460 نیز پیش بینی می شود و کمپانی سامسونگ ، امیدوار است تا این گوشی بتواند مخصوصا در میان بانوان 15 تا 26 ساله طرفداران زیادی را جذب نماید ، البته می توان پیش بینی نمود که این گوشی مورد توجه آقایان نیز قرار گیرد . (25% آقایان و 75% بانوان)

پایه و اساس این گوشی بر اساس گوشی X100 می باشد و در نظر اول شباهت این دو به یکدیگر کاملاً مشهود است و حتی X460حالت تاشوی خود را از دست نداده است .

همچنین X460 تقریباً اولین گوشی تاشو بدون آنتن بیرونی است که اجازه ی بدنه ای گرد و یکدست را همانند E700 به گوشی داده است این گوشی با ابعاد متوسط  83x46x21 میلی متر و وزن 75 گرم کاملاً برای قرار گرفتن در دست راحت می باشد ، همچنین دو دکمه کنترل صدا در کناره سمت چپ گوشی قرار گرفته است و محل اتصال هندزفری نیز کمی بالاتر از آن می باشد که توسط یک درپوش لاستیکی پوشیده شده است ، محل اتصال این مدل شبیه به دیگر مدل های سامسونگ می باشد .

صفحه نمایش خارجی گوشی منوکرومیک و سیاه و سفید بوده و به شما امکان روئیت متن و ساعت را در تمامی شرایط نشان می دهد و دارای رزولوشن 96x46 پیکسل می باشد .

با باز نمودن گوشی می توانید صفحه نمایش 65000 رنگ  با رزولوشن 128x160 پیکسل از نوع UFBرا مشاهده نمایید . به هر حال صفحه نمایش گوشی دارای تفاوت هائی نسبت به صفحه نمایش های گران قیمت مثل TFTاست ، ولی به نوبه ی خود از شفافیت و ترکیب رنگ خوبی برخوردار می باشد ولی در نور مستقیم خورشید کم رنگ می شود .

صفحه کلید گوشی شبیه به مدل های قدیمی تر و با نور پیش زمینه آبی تند می باشد که کاملاً در هر شرایطی خوانا می باشد ، تنها تفاوت آن ها با کلید های دیگر حالت منحنی و به هم پیوسته و موج شکل می باشد که جلوه بسیار زیبائی را به گوشی داده است و شما هم بدون هیچ مشکلی می توانید با آنها کار کنید .

این گوشی مجهز به باتری Li – Ion با گنجایش 800mAh می باشد که بنا برگفته سازنده 3.5 ساعت صحبت و 250 ساعت در حالت استندبای را پشتیبانی می کند در یکی از آزمایشات انجام شده گوشی 4 روز با 40 دقیقه صحبت و حداقل استفاده از دیگر کارائی ها روشن باقی می ماند ، شارژ کامل دستگاه 2 ساعت به طول می انجامد .

منوها ( Menu ) :

در منوی اصلی هر منو به صورت تیتر در بالا به همراه یک تصویر متحرک نقش می بندد و در زیر آن سه منوی ابتدائی مربوط به آن منو موجود می باشد ، همه ی منوها نیز دارای شماره ای جهت دسترسی سریع به آن ها می باشند و حرکت بین منوها تنها در صورت انتخاب هر یک از آن ها امکان پذیر خواهد بود .

دفترچه تلفن ( Phone Book ) :

شما می توانید تا 1000 شماره را در حافظه گوشی ذخیره نمائید و برای هر فرد می توانید تا 5 شماره را ذخیره کنید همچنین آدرس ایمیل فرد را نیز می توانید به نام او بیافزائید ، تمامی شماره ها را نیز می توانید در 6 گروه موجود در گوشی قرار دهید .

حرکت افقی در گوشی اجازه مشاهده لیست تماس های موجود در سیم کارت و گوشی را یک جا می دهد ، سیستم جستجو بر اساس نام می باشد و تنها با نوشتن اولین حرف جستجو به راه می افتد و شما می توانید از 9 کلید برای شماره گیری  سریع استفاده نمائید .

پیام ها ( messages ) :

شما دارای 2 آیتم جداگانه می باشید که یکی مربوط به SMS و دیگری مربوط به EMS می باشد ، شما می توانید تا 200 پیام را در حافظه گوشی ذخیره نمائید و 9 پیام قابل ویرایش نیز در گوشی موجود می باشد و گوشی پیام های EMS را پشتیبانی می کند .

همچنین در گوشی یک پوشه مخصوص جهت Draft(پیش نویسی) و پیام های شخصی به طور جداگانه قرار داده شده است حافظه مخصوص ذخیره عکس ها و MMS مشترک می باشد که میزان آن 7 مگابایت است .

اطلاعات تماس ها ( call Records ) :

گوشی زنگ های 40 تن پلی فونیک را پشتیبانی می نماید که صدای آن ها خوب و مناسب می باشد ، همچنین شما دارای چندین حالت زنگ می باشید مثلاً تنها زنگ ، ویبره و یا زنگ و ویبره ، تنظیمات دیگر گوشی استاندارد و بدون مشکل می باشد ، همچنین زنگ ها را برای SMS ها و MMS ها می توانید انتخاب نمائید و نشانگر ( زنگ زننده ) زمان را نیز می توانید در این قسمت فعال سازید.

تنظیمات ( Setting ) :

علاوه بر پیام خوش آمدگوئی ، تنظیمات مخصوص صفحه نمایش نیز در این قسمت صورت می پذیرد و می توانید برای آن از 5 تصویر متحرک موجود در گوشی به عنوان تصویر پیش زمینه استفاده نمائید ، همچنین می توانید اندازه فونت ها و نوشته ها را نیز در این قسمت تعیین نمائید .

شما می توانید مدت زمان روشن بودن نور پیش زمینه را بین 15 ثانیه  تا 10 دقیقه تنظیم نمائید و این مطلب بسیار برای کسانی که عادت به بازی در گوشی دارند مفید می باشد  ، شما داری 15 درجه تنظیم روشنائی صفحه نمایشگر گوشی می باشید .

Organizer :

شما به راحتی می توانید یک نوشته ی یادآوری را به طول 100 کاراکتر و در یکی از پوشه های برنامه ی روزانه ، لیست وظایف و تماس ها قرار دهید و برای هر کار نیز می توانید یک زنگ هشدار قرار دهید .

برنامه های ساعت جهانی ، ماشین حساب ، تبدیل واحد ، تایمر و کرونومتر در این قسمت قرار گرفته اند .

زنگ بیداری گوشی تنها برای یک زمان قابل تنظیم می باشد و در حالت خاموش بودن گوشی ، نیز می تواند فعال باقی بماند .

Network Service :

یکسری از تنظیمات و دایورت (Divert)تماس ها در این بخش قرار گرفته است .

FUN Box :

Wap Browser ویرایش 2 ، قابلیت دانلود تصاویر و ... در این قسمت قرار گرفته و گوشی از GPRS 4+2 بهره می جوید و تمامی تصاویر و عکس ها و ملودی های دریافت شده در Media box ذخیره می شود ، دو بازی پیش فرض نیز در گوشی موجود می باشد که نام هایشان Bubble Smile , Snow Ball می باشد و بازی های جدیدی را هم می توانید بر روی گوشی بریزید ، زیرا گوشی برنامه های تحت JAVA را پشتیبانی می کند .

و در نهایت :  

X460 یک نمونه شبیه به X100 می باشد که تنها شکل بدنه و ظاهر آن متفاوت می باشد ، زنگ 40 تن پلی فونیک گوشی رسا بوده و ویبره گوشی هم از قدرت خوبی برخوردار است ، کیفیت صوتی بلندگوها هم بدون خش و مناسب است ، به هر حال این گوشی از نسل گوشی های تاشو و قابلیت های X100 بوده و شاید باید گفت جایگزین مناسبی برای A800 باشد .  5 مهر 1387
1 نظر
2.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری