سرویس نقد و بررسی تخصصی
5 مهر 1387 ساعت 01:07
0 نظر

 

Samsung A800

اولین گروهی که طراحی این گوشی نظر آن ها را به خود جلب نمود ، بانوان بودند مهندسین طراح این گوشی ، سعی نموده اند تا اندازه و وزن این گوشی را کاهش دهند ...

Samsung SGH – A800

آنچه در بسته ی خریداری شده ی شما موجود می باشد :

_ گوشی موبایل

_ راهنمای مصرف کننده

_ شارژر

_ باتری

اولین گروهی که طراحی این گوشی نظر آن ها را به خود جلب نمود ، بانوان بودند مهندسین طراح این گوشی ، سعی نموده اند تا اندازه و زون این گوشی را کاهش دهند . وزن گوشی 68 گرم و ابعاد گوشی هم 80 × 40 × 22 میلیمتر می باشد و گوشی به رنگ نقره ای متالیک می باشد ، این گوشی دارای 2 صفحه نمایش می باشد که هر دو دارای نور پس زمینه ی آبی هستند ، صفحه نمایش بیرونی دارای رزولوشن 64 × 64 پیکسل بوده که 3 خط نوشتاری را می تواند نشان دهد و این اولین گوشی باقابلیت کنتراست برای هر دو صفحه نمایش است . یک چراغ هلالی شکل نیز در زیر صفحه نمایش بیرونی موجود بوده که می توانید 7 رنگ چشمک زن را برای آن انتخاب نمائید این نورسازی زیبا به همراه نشان گر تلفن در تاریکی شب بسیار جلوه نمائی می کند .

دکمه های تنظیم صوتی در سمت چپ گوشی قرار گرفته است . تمام بدنه ی آنتن بیرونی گوشی با پلاستیک پوشیده شده و اتصال هدست نیز در بالای گوشی قرار گرفته است . محل اتصال به کابل و یا کامپیوتر ، در قسمت تحتانی گوشی موجود می باشد .

وقتی که درب گوشی را باز می کنید درمی یابید که ساختار گوشی بسیار عالی است . یک سوراخ بزرگ در بالای صفحه نمایش قرار گرفته است ، در سامسونگ 2 خروجی صوتی موجود می باشد یکی برای صحبت و دیگری برای ملودی ها که در این گوشی این دو با هم ترکیب شده اند (به علت سایز کوچک گوشی) . وقتی که گوشی بسته است ملودی از داخل گوشی پخش می شود و به این علت در ماشین به خوبی شنیده نخواهد شد ، گوشی دارای زنگ 16 تن پلی فونیک می باشد ، صدای زنگ ها بسیار بلند است حتی اگر صدای گوشی را کم کرده باشید .

صفحه ی نمایش داخل 128x128 پیکسل می باشد و قابلیت نشان دادن 7 خط نوشتاری را دارد که 3 خط از آن صرف سرویس و توضیحات می شود . رنگ پس زمینه ی آبی دستگاه بسیار درخشنده است .

اگر به این گوشی بنگرید سریعاً شما را به یاد T100 می اندازد . صفحه کلید و کلیدهای حرکتی شباهت فراوانی دارد ولی صفحه آن سیاه و سفید می باشد و دو کلید چند منظوره نیز در دو سمت زیر صفحه نمایش قرار گرفته است و شما با دکمه ها هیچ مشکلی نخواهید داشت صفحه کلید لاستیکی بسیار خوشایند است و زیبائی این صفحه کلید در حد متوسط می باشد . میکروفون گوشی زیر قسمت لاستیکی پنهان گردیده که بین قسمت تاشوی گوشی قرار گرفته است .

باتری (Battery) :

در گوشی از باتری Li – Ion با گنجایش 800mAhاستفاده شده است و بنا به گفته ی سازنده این گوشی ، 170 ساعت در حالت استندبای روشن می ماند و 3.5 ساعت صحبت را تحمل می کند که البته در یکی از آزمون ها گوشی 2.5 روز با 20 دقیقه صحبت کار کرد و البته این مدت ساعت برای کار با دیگر کارآئی های گوشی نیز می باشد شارژ کامل دستگاه یک ساعت به طول می انجامد .

منوها (Menu) :

کارآئی های گوشی شباهت زیادی به گوشی های سری N دارد و شما با استفاده از دکمه های حرکتی به 4 موقعیت در منوها می توانید انتقال پیدا کنید که یک نوع سریع دسترسی می باشد و کار با گوشی در این قسمت راحت است و با فشار دادن دکمه ی سمت چپ چند منظوره ، به منوها همانند T100 وارد می گردید و در حدود نیم ثانیه هر حرکت بین منوها ، به طول می انجامد که کافی و راحت می باشد .   

دفترچه تلفن (Phone Book) :  

با فشار دادن دکمه ی چند منظوره می توانید در حالت استندبای به دفترچه تلفن دست پیدا کنید . گوشی شماره های موجود در سیم کارت و گوشی را هم زمان نشان می دهد . برای هر فردی می توانید 5 شماره تلفن ذخیره نمائید همچنین آدرس های اینترنتی فرد را نیز می توانید ذخیره کنید ، شما می توانید نام افراد را در گروه های تماس قرار دهید که نام این گروه ها را به دلخواه خود می توانید انتخاب نمائید همچنین یک زنگ مخصوص و یک تصویر گرافیکی برای هر تماس و گروه می توانید انتخاب نمائید .

چراغ چشمک زن می تواند برای هر گروه از تماس ها رنگ مخصوص به خود بگیرد . دو گروه در دفترچه گوشی شما موجود می باشد ؛ یکی شماره گیری سریع با ذخیره سازی تلفن های ضروری بین اعداد 2 تا 9 و دیگر شماره گیری صوتی که 20 شماره به صورت صوتی قابل ذخیره در گوشی می باشد که قدرت شناسائی آن عادی بوده و گاهی دچار مشکل می شود ، شما قابلیت ذخیره 2000 ورودی شماره و نام را در گوشی دارید .

پیام ها ((Messages :

نکته ی خاصی در این قسمت نمی باشد ، دستگاه استاندارد پیام های EMS را پشتیبانی می کند و شما دارای 22 تصویر ثابت گرافیکی سیاه و سفید و 24 تصویر متحرک می باشید که می توانید آن ها را به همراه یک ملودی از طریق این قسمت ارسال نمائید ، شما قابلیت ذخیره ی 20 پیام را در حافظه گوشی دارید که البته کم می باشد .

لیست تماس ها (Call Log) :

هیچ نکته ی خاصی در این قسمت موجود نمی باشد سه لیست تماس های وارد شده (Received Call) ، تماس های از دست رفته Missed Call )) و تماس های گرفته شده (Dialed Call) به همراه 10 ورودی برای هر یک به همراه زمان و تاریخ موجود می باشد ، مجموع کل زمان صحبت های انجام شده به طور مجموع با هم دیده نمی شود و تنها به صورت جدا از هم قابل رویت است .

قسمت صوتی (Voice Functions) :

در این قسمت شما قابلیت ضبط 10 دقیقه مکالمه را دارید و 20 فرمان صوتی هم در این قسمت می توانید بیافزائید .

Pic8-1.jpg -----------------------

صداها (Sounds) :

در این قسمت شما می توانید زنگ دستگاه که شامل 18 زنگ پلی فونیک ، 3 زنگ تلفن و 7 صدای حیوان می باشد را تنظیم کرده و ساختار زنگ زدن گوشی به صورت زنگ ، زنگ و ویبراتور و ویبراتور به تنهائی را مشخص نمایید همچنین می توانید ساختار زنگ های SMS را نیز تغییر دهید .

تنظیمات دستگاه (Settings) :

برای تنظیم منوها و دسترسی سریع و یکسری زیر منوی استاندارد استفاده می شود .

قسمت برنامه ریزی روزانه (Organizer) :   

شما می توانید از این طریق رویدادهای مختلف نوشته ، ملاقات ، تاریخ تولد ، تماس و... را ذخیره نموده و در هر روز مشخص می گردد و هر روزی که دارای رویدادی باشد با یک کادر مشخص می شود .

ساعت نیز در یکی از زیر منوهای همین بخش قرار گرفته است که قابلیت تنظیم ساعت محلی را دارا می باشد و همچنین ساعت جهانی را به هنگام سفر برای خود می توانید تنظیم نمائید ، در زمان بیداری نیز می توانید زنگ را برای ساعت خاص تنظیم نمایید که شما دارای دو زنگ می باشید و می توانید هر یک را برای روزهای خاصی از هفته تنظیم نمائید و این قسمت در زمانی که گوشی خاموش باشد هم کار می کند .

ماشین حساب دستگاه برای کارکردن  خیلی راحت نمی باشد .

یک برنامه ی تبدیل واحد نیز در گوشی موجود می باشد و کنار آن می توانید از یک تایمر نیز استفاده نمائید .

سرگرمی (Entertainment) :

در این بخش می توانید از Wap Browser ویرایش 1.2.1 استفاده نمائید که به خوبی کار می کند و زیر منوی Multimedia بسیار جذاب می باشد ، شما در این قسمت می توانید تصویر روی صفحه گوشی در هنگام روشن و خاموش شدن را تنظیم نمائید ، همچنین 3 بازی بر روی دستگاه قرار داده شده است ( Fortress 4 , SpaceWar 2 , Airshooting 2 ) و در بازی ها از صدای پلی فونیک استفاده می شود .

و در نهایت :

کیفیت صوتی و اتصال گوشی شبیه به دیگر تولیدات سامسونگ می باشد ، این گوشی بیشتر برای خانم ها ساخته شده بود با یک صفحه نمایش سیاه و سفید.همچنین دارای صدای زنگ مناسب می باشد . ویبراتور دستگاه هم از قدرت متوسطی برخوردار است ، شما قابلیت ذخیره 10 دقیقه ضبط مکالمه و 2000 شماره تلفن را دارید و گوشی یک مدل کوچک از T100 می باشد که این مطلب باعث فروش بالای این گوشی گردیده است .  5 مهر 1387
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری