سرویس نقد و بررسی تخصصی
5 مهر 1387 ساعت 01:07
0 نظر

 

LG G1800

این گوشی را می توان در کلاس گوشی های کلاسیک LG دانست که یکی از موفق ترین گوشی های LG از نظر فروش محسوب می شود ...

 LG – G1800

آنچه در بسته ی خریداری شده ی شما موجود می باشد :

-     - گوشی

-     - شارژر

-     - هندزفری استریو

-     - دفترچه راهنمای استفاده از گوشی

-    - کابل ارتباطی USB

-    - بند برای نگهداری گوشی در دست

این گوشی را می توان در کلاس گوشی های کلاسیک LG دانست که یکی از موفق ترین گوشی های LG از نظر فروش محسوب می شود .

ابعاد گوشی 17 × 45 × 99 میلیمتر می باشد و قطعاً هنگامی که آن را در دست می گیرید و یا آن را در جیب شلوار خود می گذارید این نکته را تائید خواهید کرد که این گوشی از نظر اندازه خوش دست محسوب می شود . وزن این گوشی 78 گرم می باشد که به نسبت ابعاد آن کمی سنگین به نظر می رسد .

کیفیت قاب نقره ای رنگ این گوشی بسیار در سطح پائینی می باشد ، اگر با این گوشی به مدت 2 تا 3 هفته کار کنید خراشیدگی هائی را بر روی قاب گوشی در گوشه های آن مشاهده خواهید کرد .

صفحه نمایشگر گوشی از نوع STN با قابلیت نمایش 262 هزار رنگ می باشد که بهتر بود از نوع TFT استفاده می شد ؛ ولی در کل صفحه ی نمایشگر این گوشی از نظر کیفیت در سطح متوسطی می باشد و اگر این گوشی را در جلوی تابش مستقیم نور آفتاب نگه دارید چیزی نخواهید دید .

صفحه کلید گوشی از جنس پلاستیک می باشد و هنگامی که قصد فشردن آن ها را داشته باشید متوجه بازی کردن آن ها می شوید که حاکی از لق بودن کلید های این گوشی می باشد و این نشانگر کیفیت بد سر هم سازی ( مونتاژ ) این گوشی است .

نور صفحه کلید ، سفید می باشد و استفاده از گوشی ، در تاریکی را برای شما آسان می کند.

در قسمت کناری سمت چپ گوشی دو دکمه کم و زیاد کردن صدا وجود دارد که هم برای تنظیم صدای مکالمه و هم برای کم و زیاد کردن صدای پخش MP3 کاربرد دارند .

در قسمت کناری سمت راست گوشی نیز دکمه ای جهت فعال شدن برنامه ی پخش MP3 وجود دارد .

هدفون استریوئی در جعبه گوشی به هنگام خرید وجود دارد و همان طور که در عکس بالا مشاهده می کنید به قسمت بالائی گوشی متصل می شود ؛ کیفیت صدای پخش موسیقی مطلوب می باشد ولی عالی نیست .

در قسمت پائینی گوشی نیز بخش اتصال به کامپیوتر mini USB قرار داده شده و سیم اتصال به کامپیوتر هم در جعبه وجود دارد ولی متأسفانه بسیار کوتاه می باشد و شما را مجبور به خرید یک کابل بلندتر خواهد کرد .

بلندگوئی در قسمت پشت گوشی قرار گرفته است که صدای زنگ گوشی و یا MP3 را می توانید توسط آن گوش کنید . باتری گوشی از نوع Li – Ion می باشد که حجم آن 720mAh می باشد. به گفته شرکت سازنده ، گوشی می تواند تا 300 ساعت در حالت آماده باش و یا 3 ساعت در هنگام مکالمه روشن بماند و در آزمایش انجام شده توسط ما گوشی 4 روز با شرایط 30 دقیقه مکالمه و استفاده ناچیز از دیگر امکانات گوشی دوام آورد . اگر روزی 30 دقیقه با گوشی صحبت کنید و 2 ساعت از MP3 Player گوشی استفاده کنید عمر باتری گوشی به 2 روز تقلیل خواهد یافت .

هنگامی که گوشی را توسط کابل به کامپیوتر متصل می کنید گوشی از شبکه خارج شده و حکم گوشی خاموش را دارد ، همچنین در هنگام اتصال به کامپیوتر ، گوشی توسط کابل ، شارژ هم می شود .

منوها ( Menu ) :

با فشردن دکمه ی کمکی ( دکمه های بالائی صفحه کلید ) سمت چپ می توانید وارد منوی گوشی شوید ، و نیز با فشردن دکمه های 1 تا 9 می توانید به سرعت وارد هر یک از گزینه ها شوید و از آن ها استفاده نمائید .

دکمه 4 جهته موجود در قسمت فوقانی صفحه نیز برای دستیابی سریع به قسمت دفترچه تلفن ، قسمت پیغام ها ، پخش آهنگ های گوشی و گزینه ی انتخابی شما در نظر گرفته شده است و شما می توانید کارائی دلخواه خود را برای آن تعریف کنید .

سایز فونت های گوشی بزرگتر از معمول بوده و اکثر کلید های منوی گوشی در یک خط نمی گنجند و نیاز به بالا و پائین ( Scroll ) رفتن می باشد .  

دفترچه تلفن ( Phone Book ) :

حافظه گوشی قابلیت ذخیره 300 نام را دارد که هر نام می تواند شامل یک اسم و فامیل ( تا 29 کاراکتر ) 3 شماره تلفن ، 1 شماره فکس ، 1 ایمیل باشد و نام وارد شده می تواند عضو یکی از 5 گروه موجود در گوشی باشد و برای خود یک زنگ مخصوص و یا یک عکس داشته باشد .

همچنین می توانید تا پنج آهنگ مخصوص که شامل MP3 هم می شود به افراد و یا گروه های مختلف اختصاص دهید .

پیغام ها ( Message ) :

در این قسمت می توانید محل ذخیره پیغام ها را مشخص نمائید ؛ این گوشی قابلیت پشتیبانی از استاندارد EMS را دارا می باشد یعنی قادر به دریافت و ارسال Picture Message و ملودی ها از طریق SMS می باشد ؛ همه چیز معمولی و جذاب به نظر می رسد ، و چیز تازه ای در این قسمت وجود ندارد .

همچنین قابلیت دریافت و ارسال MMS ( که فعلاً در کشور ما کاربرد ندارد ) و استفاده از T9 نیز در گوشی موجود می باشد .

برنامه ریزی روزانه ( Organizer ) :

تقویم موجود ، قابلیت نمایش روزهای یک ماه را در یک صفحه دارد و رویدادهای تنظیم شده ، هم در این صفحه و هم در یک صفحه ی مجزا قابل نمایش اند .

وپ ( WAP ) :

در این  گوشی یک کاوشگر وپ اینترنت وجود دارد که فقط صفحات مخصوص WAP با آن مشاهده می شوند که این قضیه هزینه ارتباطات را برای شما ارزان تر می کند .

پروفایل ها ( Profile ) :

در این قسمت قادر هستید از میان پروفایل های موجود یکی را انتخاب کرده و صدای زنگ را تغییر دهید .

لیست مکالمات ( Call List ) :

در این قسمت 3 لیست تماس های ورودی ، تماس های خروجی و تماس های ناموفق وجود دارد که هر کدام شامل 15 شماره می شوند ولی متاسفانه زمان و تاریخ مکالمه نمایش داده نمی شود . یک برنامه  شمارنده ی پیغام ها نیز در این گوشی وجود دارد که می تواند بسیار مفید باشد ، در حالی که قرار دادن چنین برنامه ای اصلاً معمول نمی باشد .

بازی ها و برنامه ( Games and Application ) :

3 بازی ( Helicopter , Snake , Race )در گوشی موجود می باشد که می تواند در مواقع بیکاری مفید باشد .

برنامه مدیریت فایل ها نیز مخصوص نمایش محتویات حافظه گوشی می باشد که شما را قادر می سازد تا پوشه ی جدیدی ایجاد کنید و یا فایل ها را پاک کنید و کنترل کاملی بر حافظه ی گوشی داشته باشید .

3 زنگ ساعت به طور جداگانه می توانند برای اعلام ساعت به کار گرفته شوند که هر کدام می توانند به طور خودکار به صورت روزانه یا هفتگی مورد استفاده قرار گیرند .

ماشین حساب ، برنامه تبدیل واحد ، برنامه ساعت و ساعت جهانی نیز در این قسمت قرار دارند .

تنظیمات : ( Setting ) :

در این قسمت قادرید فرکانس ارتباطی را به صورت دستی تنظیم نمائید و یا قفل خودکار صفحه کلید را فعال نموده و یا تم های (Theme) گوشی را تغییر دهید و یا عکس پس زمینه را تغییر دهید .

بخش رسانه ای گوشی ( Multi Media ) :

در این قسمت برنامه Melody Editor وجود دارد که مخصوص ایجاد ویرایش ملودی ها می باشد که البته پلی فونیک نیست ! نکته دیگر این است که 20 زنگ با فرمت midi در گوشی موجود می باشد که می توانید از آن ها برای صدای زنگ استفاده کنید ؛ البته باید بدانید که صدای بلندی برای شما به ارمغان نخواهند آورد .

ضبط خبرنگاری نیز قابلیت ضبط صدا با فرمت های WAV و AMR را در اختیار شما می گذارد که می توانید از صداهای ضبط شده به عنوان صدای زنگ استفاده نمائید .

پخش کننده MP3 :

از دو طریق می توانید به این بخش دسترسی پیدا کنید : 1- از طریق منو ، 2- از طریق دکمه ی قرار گرفته در قسمت کناری گوشی این بخش را می توانید نقطه عطف امکانات گوشی عنوان کرد و این موضوع وقتی بیشتر نمود پیدا می کند که از هدست برای شنیدن MP3 استفاده نمائید و از کیفیت صدای پخش آهنگ ، بیشتر لذت ببرید .

و در نهایت :

به گفته شرکت سازنده ، صدای زنگ گوشی از نوع پلی فونیک 64 صوتی می باشد ، ولی در عمل این چنین نیست و صدای زنگ  به حدی است که در سطح گوشی هائی با صدای 16 پلی فونیک نمود پیدا می کند و در کل بهتر است که از MP3 به جای صدای زنگ استفاده کنید تا بتوانید در محیط های شلوغ به خوبی از زنگ خوردن گوشی آگاه شوید .

همچنین در مورد لرزاننده ( Vibration ) گوشی نیز می توان گفت که در حد معمولی قرار دارد و اگر مثلاً گوشی در جیب کت شما باشد شاید متوجه زنگ خوردن و لرزیدن آن نشوید ولی اگر در جیب پیراهن و شلوارتان باشد حتماً متوجه خواهید شد .

از نظر ارتباط با شبکه ، گوشی مطلوب به نظر می رسد و صدای آیفون ( Load Speaker ) گوشی در اکثر محیط ها واضح و رسا می باشد .

حافظه ی دستگاه در ، کل 64 مگابایت می باشد . اگر 60 مگابایت آن را به ذخیره کردن فایل های MP3 اختصاص دهید حدوداً قادر به ذخیره 12 تا 15 فایل MP3 خواهید بود . از نظر قیمتی نیز قیمت این گوشی در حد یک گوشی با MP3 Player و حافظه 256 مگابایتی به همراه رادیو FM می باشد که این قضیه در هنگام خرید ما را به فکر وا می دارد .  5 مهر 1387
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری