سرویس نقد و بررسی تخصصی
5 مهر 1387 ساعت 01:07
0 نظر

 

بررسی تخصصی Motorola V3x

شرکت موتورلا با تولید گوشی های RAZR گام بلندی را در صنعت تولید برداشت و درحال حاضر نیز سعی خود را بر باقی ماندن موفقیتش انجام می دهد ...

Motorola RAZR V3x
 

شرکت موتورلا با تولید گوشی های RAZR گام بلندی را در صنعت تولید برداشت و درحال حاضر نیز سعی خود را بر باقی ماندن موفقیتش انجام می دهد . بعد از افزایش رو به رشد خرید این گوشی های زیبا ، این شرکت به فکر افتاد که مدل های جدیدتری را نیز از همین سنخ ارائه دهد که از آن جمله می توان از V1150 که به طور معجزه آسایی تبدیل به RAZR V3x گردید ، نام برد .

 

 

این نام بیشتر سعی می کرد تأییدی داشته باشد بر لاغری و وجود تمامی کارآیی های این کلاس و همچنین تکیه ای بر موفقیت های قبلی که استراتژی و سیاست مناسبی داشت و دومین ارائه و اعلام این گوشی موجی از جذابیت و علاقه را در میان مردم ایجاد نمود و هنگامی که این گوشی در بازار برخی کشورها وارد گردید بحث فعال و فراوانی به روی آن آغاز شد و یکی از بخش های مهم این بحث ها اجزای جدید استفاده شده در گوشی بود . به عنوان مثال اولین دوربین 2 مگاپیکسل موتورلا در این گوشی استفاده شده بود و از لحاظ فنی نیز گوشی مهمی برای سازنده بود و این اولین باری بود که سخت افزار و نرم افزار گوشی در بالاترین رزولوشن دست به دست هم داده بودند .

همچنین شتاب دهنده ی جدید گرافیکی Nvidia در این گوشی آزموده شده است . این اولین نماینده ی خانواده ی Go Force می باشد که یک نوع رده پایین با کارآیی های پایین می باشد و در انتها RAZR از شتابدهنده ی ATI در گوشی ها استفاده کرد . دفترچه تلفن گوشی نیز پیشرفت کاملی را کرده و کاملاً به حالتی بهینه رسیده است و اکثر تغییرات مهم برروی V3i انجام شد و دیگر تغییرات انجام شده که در حد متوسطی بود به تولید V3x انجامید .

 

 

 

 

 

 

 

 

این گوشی بنابر کلاس کاری که دارد مطمئناً طول عمر کمتری نسبت به گوشی های دیگر RAZR دارد که البته هدف گوشی ، اپراتورهای نسل سوم 3G بوده و یکی از ارزان ترین گوشی های تاشو با این کلاس و امکانات می باشد و این کاهش قیمت مطمئناً سیاست مناسبی برای افزایش طول عمر و روی خط مصرف بودن این گوشی خواهد بود که شاید 5 تا 8 ماه گوشی را به عنوان گوشی مطرح بازار نگه دارد . در ماه Mayاولین گوشی های مورد بحث وارد بازار گردید و در تابستان گوشی کامل آن وارد بازار شد . البته در حال حاضر هم گوشی هایی شبیه به V3x در بازار موجود می باشد که یکی از آن ها متعلق به بنکیو می باشد .

شاید نزدیک ترین گوشی به موقعیت گوشی V3x ، گوشی V500 موتورلا باشد که این گوشی مقام میانی را نسبت به خط تولید سه قلوها دارد و دارای کارآیی های V600 و بدنه و شکل متفاوت می باشد و چراغ نشانگر ، نداشته و قیمت آن هم کمتر است . همچنین این گوشی در سطحی بالاتر از V300 قرار گرفته است و در مجموع می توان گفت که این گوشی در مرتبه ی بالاتری از V3 قرار گرفته و تقریباً قابل مقایسه با V3i می باشد با این تفاوت که قابلیت استفاده از سرویس UMTS و دوربین بهتری را دارا می باشد .

اکثر مصرفکنندگان این گوشی مردان میانسالی که خیلی نگران کار ، سرگرمی و کارآیی های گوشی نمی باشد و بیشتر به کیفیت صوتی درحین صحبت و قیمت گوشی اهمیت می دهد ، در نظر گرفته شده است که البته مسائل مدگرایانه نیز از اهمیت خود برخوردار می باشد . از اهم مسائل گوشی دوربین آن ، پخش کننده ی Mp3 ، کارت حافظه و صفحه نمایش بزرگ آن می باشد .

در گام اول ، این گوشی به علت کمیت کارآیی ها و قیمت مناسب آن جذاب بوده و در گام بعدی مصرف کنندگان جذب طراحی عجیب و مشخصه های RAZR گوشی می گردند و اکثر مصرف کنندگان را مردان تشکیل می دهند .

 

 

نکته ای که گوشی را جذاب تر می نماید طراحی منحصر به فرد آن می باشدکه حتی جای ناخن و مشکلات موجود در V3 های قبلی در آن ایجاد نخواهد شد و جنس بدنه ی آن از یک پلاستیک نرم می باشد که سامسونگ برای اولین بار از آن استفاده نموده بود و اکثر قسمت های گوشی یک رنگ می باشد و بدنه ی گوشی گرد بوده و حالت لاغرتری به آن می دهد و این راه حل مناسبی می باشد چون حقیقتاً V3x یک گوشی لاغر و نازک نیست و بدنه ی گوشی حس خوبی را در حین لمس کردن ایجاد می کند . ابعاد گوشی نیز 99x53x19.8 میلی متر می باشد که برای گوشی های مدرن جدید مناسب و عادی است . گوشی بلندتر و ضخیم تر از V3 می باشد . ضخامت این گوشی شباهت زیادی به K750i دارد و عملاً گوشی کوچکی نبوده ولی بزرگ هم خوانده نمی شود .

 

 

و در واقع گوشی در حدی متوسط قرار گرفته است . رنگ بدنه نیز تأثیر به سزایی در اندازه و نمای گوشی دارد . رنگ های تیره گوشی را کمی بزرگ تر از واقعیت نشان می دهد و عملاً گوشی سبک تر از آن چه نشان می دهد ، می باشد .

 

 

وزن گوشی حدوداً 118 گرم می باشد و برای کاهش وزن گوشی در آن بیشتر از پلاستیک استفاده شده است . در روی سطح گوشی شما قادر به مشاهده ی فلاش و دوربین گوشی می باشید که دوربین گوشی از نوع CMOS بوده و بالاترین رزولوشن را در میان گوشی های موتورلا ایجاد می کند و نرم افزار دوربین به علت وجود چیپ Go Force 4200 ارتقاء یافته است و کیفیت عکس ها بهتر گردیده است .

 

 

 

فلاش دوربین به طور مؤثری در حین عکس برداری در تاریکی کاربرد خواهد داشت و تا فاصله 2 متری تاثیر گذار خواهد بود و کیفیت نور آن از سونی اریکسون K750i و W900i و نوکیا N71 بالاتر بود .

ساختار دوربین گوشی یگانه و منحصر به فرد نمی باشد ولی حالتی غیرمعمول در میان تولیدات اروپا دارد که در میان قسمت تاشو به نحو مناسبی جا سازی شده است . سازندگان به علت قرارگیری لنز گوشی در این حالت نتوانستند حالت فوکوس خودکار را برروی آن قرار دهند اما برای حل این حالت از یک لنز اضافه تر در حالت ماکرو استفاده نمودند که با استفاده از دکمه ی داخل گوشی که بالا و پایین می رود فعال و غیر فعال می گردد که به راحتی بالا و پایین رفته و نیروی زیادی نمی برد و البته اگر با نرمی با آن برخورد نکنید احتمال ایجاد خرابی در آن خواهد رفت اما در صورتی که با مراقبت با آن کار کنید ، بدون مشکل می باشد و عملاً به خاطر لاغری و کوچکی گوشی شما قابلیت قرار دادن فوکوس خودکار در گوشی را نخواهید داشت . شرکت به لنز شیشه ای دوربین اکتفا نکرده و در این قسمت از لنزی که دارای 4 بخش می باشد استفاده کرده که 2 تای آن پلاستیکی و 2 تای آن شیشه ای است لنز شیشه ای در حالت ماکرو کاربرد دارد که عکس ها را با شفافیت بالا برداشت می کند و چیپ شتابدهنده ی گرافیکی Go Force 4200 عکس ها را پردازش می نماید .

 

 

یک کلید دوتایی کنترل حجم صدا و یک دکمه ی هوشمند قابل تنظیم برای کارآیی خاصی برروی کناره ی گوشی موجود می باشد ، یک محل اتصال Mini USB نیز در پایین آن دیده می شود که برای اتصال شارژر نیز مورد استفاده قرار می گیرد . دکمه ی عکس برداری و دکمه ی دسترسی به بخش فرمان های صوتی در سمت راست قرار گرفته است که با نگه داشتن دکمه ی آن ضبط صدا و استفاده از فرمان های صوتی فعال می گردد . محل اتصال بند نیز در قسمت انتهایی بالای گوشی قرار گرفته است .

 

 

این گوشی دارای یک صفحه نمایش خارجی با قابلیت نمایش 65000 رنگ نیز می باشد و دارای رزولوشن 96x80 است که کیفیت آن در حد متوسط و از نوع STN می باشد . صفحه نمایش در نورخورشید محو شده و به سختی می توانید تصویر روی آن را تشخیص دهید ، وقتی که با شما تماس گرفته می شود تصویر فرد به صورت تمام صفحه و مستطیلی برروی آن نشان داده می شود .

 

         

 

یک چراغ قوسی شکل آبی رنگ برای نشان دادن تماس و... در پایین زیر محل بسته شدن درب قرار گرفته است . به عنوان مثال وقتی شارژ گوشی رو به پایان است شروع به چشمک زدن می کند و به صورت زیبایی کم رنگ و پررنگ می شود البته حالت کامل رنگی آن در گوشی V80 موتورلا موجود بوده است . ولی به هر حال این چراغ نقش مؤثری را در گوشی ایفا می نماید و در هر شرایطی نیز قابل مشاهده می باشد .

 

 

شما به راحتی می توانید با کمک یک دست گوشی را باز نمایید البته حالت فنری آن خیلی درک نمی شود و به راحتی در گوشی حرکت می کند . صفحه نمایش داخلی گوشی توسط شرکت Sharp ساخته شده است و یکی از بهترین ها در نوع خود می باشد . وضوح تصویر آن بسیار بالا می باشد و از نوع TFT و 262000 رنگ است . رزولوشن صفحه نمایش گوشی 320x240پیکسل است که 7 خط نوشته برروی آن جا شده ، اندازه ی نقاط آن 0.141 میلی متر می باشد .

در یک خط 16 تا 24 کاراکتر جای می گیرد و صفحه نمایش بسیار بهتر از دیگر گوشی های RAZR می باشد و این بهترین تولید موتورلا از این نوع است .

 

 

شکل صفحه کلید گوشی شبیه به دیگر گوشی های RAZR می باشد ، البته مابین کلیدهای صفحه کلید از لاستیک استفاده گردیده که از میان آن ها بالاتر آمده و کلید ها را از هم جدا می کند .

 

 

 

تکنولوژی موجود در گوشی بسیار بالا و مناسب می باشد و دکمه ها لق نمی زند ولی شاید راحت نباشد که بدون نگاه کردن به صفحه کلید  گوشی شماره گیری را انجام دهید و نور پس زمینه ی صفحه کلید گوشی نیز آبی می باشد که به خوبی نوشته های روی کلید ها را نمایش می دهد . چون بدنه ی گوشی ضخیم تر از سری های V3 می باشد حرکت دکمه ها برروی گوشی حس می شود . کلیدها برای کارکردن کاملاً راحت می باشد و محدوده ی هر کلید بزرگ می باشد و نور آن نیز در تاریکی بسیار مؤثر می باشد .

 

 

یک توری فلزی در پشت گوشی موجود می باشد که بلندگوهای اصلی گوشی پشت آن می باشد و باید گفت که حقیقتاً طراحی مناسبی برای بلندگو را دارا می باشد و توری آن بسیار باکلاس می باشد و ساختار و شکل گوشی به نحوی است که اگر گوشی را حتی به روی هم بگذارید صدای آن بلند می باشد و بلندگوی مخصوص مکالمه نیز بالای قسمت تاشو می باشد .

باتری گوشی و محل قرارگیری کارت حافظه گوشی در پشت پوشش گوشی می باشد . پوشش پشت گوشی نیز به محکمی قرار گرفته است و هیچ گونه لقی ندارد و در حین روشن بودن گوشی شما قابلیت تعویض ویا بیرون آوردن کارت حافظه را خواهید داشت . نوع کارت حافظه ی گوشی نیز Micro SD می باشد ، محل نگه داری سیم کارت نیز استاندارد است .

باتری گوشی نیز از نوع mAh 820  می باشد و بنابر گفته سازنده قابلیت کارکرد 200 ساعت در حالت استندبای و 4 ساعت در حالت مکالمه را به شما می دهد . در یکی از آزمایشات انجام شده گوشی 2 روز با 50 دقیقه مکالمه ، یک ساعت گوش دادن به موسیقی و کمترین کار با دیگر کارآیی ها روشن باقی ماند . با روشن ماندن بلوتوث و استفاده از هدست گوشی 15 الی 16 درصد از این آمار کاهش می یابد و شما می توانید یک تا دو روز به روی کارکرد گوشی حساب کنید و در بالاترین حالت (کمترین میزان استفاده) این مدت به دو روز و نیم تا 3 روز نیز می تواند ارتقاء یابد . استفاده از هدست بلوتوث استریو نیز میزان کارکرد باتری را افزایش می دهد و عملاً باتری گوشی در این حالت بیش از 10 ساعت کار نخواهد کرد . شارژ کامل دستگاه حدود دو ساعت به طول می انجامد . نکته مهم آن است که با اتصال گوشی به کامپیوتر ، گوشی شروع به شارژ شدن نیز می کند .

بلوتوث دستگاه نیز پروفایل A2DP را پشتیبانی می کند که اجازه ی انتقال استریوی صدا را از طریق بلوتوث می دهد اما سیستم این پروفایل دستیابی به سخت افزار گوشی امکان پذیر نمی باشد و از مشاهده ی فایل های ساختاری گوشی جلوگیری شده است .

 

منوها (Menu) :

در حقیقت این گوشی کارآیی های قدیمی موجود در گوشی های قبلی با آیکن های قدیمی را به روزآوری نموده و پس از ارتقای کامل ، از آن ها در این گوشی بهره جسته است و برخی تنظیمات گوشی عجیب و پیچیده بوده و جزئیات برخی از تنظیمات دچار مشکل بود . به عنوان مثال نبود شماره گیری صوتی که به تلفظ فرد نیز بستگی نداشته باشد که شاید زمانی که سازندگان مشغول ساخت بخش دفترچه تلفن بودند به این مطلب توجه نداشتند و یا آن را فراموش نموده بودند .

 

          

 

 

و پیش از هر نکته ای بد نیست در رابطه با کارت حافظه و حافظه ی داخلی گوشی بگوییم که گوشی دارای حافظه ی درونی 62 مگابایتی در دسترس مصرف کننده می باشد و فکر می کنم فایل های سیستم گوشی نیز 32 مگابایت را به خود اختصاص داده اند و عملاً در گوشی چیپ 128 مگابایتی استفاده شده و در گوشی نیز ، شما دارای کارت حافظه ی 128 مگابایتی می باشید . بیشترین اندازه هر فایل Java می تواند یک مگابایت باشد و این بستگی به کارت حافظه ندارد . در حال حاضر Bit Rate مربوط به داخل گوشی برای فایل های صوتی 64 مگابایت و برای کارت حافظه 128 مگابایت می باشد . kbps 256 را نیز با کیفیت عالی پخش می کند ، تا 700 نام با شماره نیز قابل ذخیره در گوشی می باشد . اورگانایزر (Organizer)  نیز گنجایش 500 رویداد و 400 وظیفه را دارد و فایل های MMS نیز حداکثر 300 کیلوبایت می باشد .

 

دفترچه تلفن (Phone Book) :

بیش از 700 نام قابل ذخیره در حافظه ی گوشی می باشد که در هر تماس شما قادر به ذخیره ی نام و نام خانوادگی و شهرت و شماره تلفن می باشید که هر شماره قابل انتخاب از میان آیتم های مختلف منزل ، کار ، موبایل و فاکس می باشد . برای وارد کردن شماره تلفن ها شما تنها یک مکان را دارید که اگر بخواهید شماره ی دوم را وارد نمایید می توانید بعد از این شماره مشخصات تلفن بعدی را وارد کنید و این شماره ها را می توانید پشت سرهم وارد نمایید و حدود 7 شماره تلفن برای هر فرد می توانید وارد کنید .

در کنار شماره ها ، شما می توانید آدرس ایمیل (تا2 آدرس) ، URL ، آدرس پستی ، یک نوشته و ملودی مخصوص یک فرد ، گروه تماس ، تاریخ تولد و یک تصویر را نیز اضافه نمایید .

 

 

متأسفانه هیچ یادآوری کننده تاریخ تولدی به صورت خودکار در گوشی موجود نمی باشد . شما می توانید تعدادی صدا نیز برای شماره گیری صوتی ذخیره نمایید که تفاوت چندانی با گوشی های قبلی ندارد . سیستم جستجو در گوشی می تواند برحسب حرف به حرف از نامی که وارد می نمایید انجام پذیرد .

در ابتدا نیز تنها نام با شماره پیش فرض آن مشهود می باشد می تواند شماره با تصویر و نام نشان داده شود و می توانید حرکت افقی را بین نام ها با استفاده از دکمه ی جهت دار گوشی داشته باشید .

 

         

 

قدرت تشخیص دفترچه تلفن گوشی بسیار عالی بوده و اولین گوشی مجهز به حالت نشانگر نگاتیو و جداگانه ی افراد درون دفترچه تلفن به این صورت می باشد .

همچنین می توانید اطلاعات مربوط به تماس ها را به طور جداگانه از گوشی های دیگر با هر یک از امکانات ممکن دریافت نمایید . البته گوشی با برخی از نوشته ها و زبان ها مثل فارسی در برخی نمونه ها مشکل داشته وکدهای مخصوص زبان ها به طور پیش فرض در گوشی موجود نمی باشد .

 

پیام ها (Messages) :

حافظه ی پیش فرض گوشی برای پیام های SMS ، 100 پیام کوتاه می باشد که البته به ویرایش نرم افزار گوشی شما نیز بستگی دارد برخی ویرایش ها برحسب اپراتور حداکثر 70 پیام را در خود جای می دهند . این گوشی با پیام های EMS نیز به راحتی کار می کند و شما قابلیت پاک نمودن خودکار پیام های موجود در گوشی را نیز خواهید داشت . همچنین لیستی از پیام های پیش فرض نیز در گوشی موجود می باشد و می توانید گزارش ارسال را نیز فعال و یا غیرفعال نمایید .

 

         

 

کارکردن با پیام های MMS در این گوشی نیز سختی خاصی ندارد و همه چیز راحت و ساده و قابل فهم می باشد . همچنین می توانید پیام ها را با تصویر و یا فایل های صوتی ساخته شده توسط گوشی نیز همراه سازید و حدود 10 پیام پیش فرض زیبا نیز در همین زمینه در گوشی موجود می باشد .

گوشی سیستم دریافت و ارسال email را نیز پشتیبانی می نماید و تنها فایل های گرافیکی ، ویدئویی و Mp3 از یک اندازه مشخص نمی توانند فراتر باشند .

 

وپ (WAP) :

گوشی مجهز به WAP Browserویرایش 2 می باشد و دارای کارآیی های استانداردی می باشد . GPRS کلاس 10 نیز در گوشی موجود بوده و تنظیمات آن نیز راحت و ساده است و تنها باید با اپراتور مورد نظرتان هماهنگ گردد .

 

لیست تماس ها (Call log) :

شما می توانید لیست کاملی از تماس های دریافتی گوشی را مشاهده نموده و یا به طور جداگانه در لیست های مختلف با گنجایش هر لیست 10 تماس لیست تماس های شماره گیری شده و تماس های رسیده اعم از پاسخ داده شده و یا پاسخ داده نشده را مشاهده نمایید . با فشردن دکمه شماره گیری نیز لیست آخرین تماس های شماره گیری شده را می توانید مشاهده نمایید که دارای ساختاری ساده و قدیمی بوده و مدت زمان و تاریخ هر یک نیز در کنار آن ها مشخص می باشد .

در این منو همچنین میزان دقیق تر باتری ، آخرین تماس ها ، زمان تماس ، برقراری ارتباط و انتقال داده ها نیز نشان داده نمی شود .

 

کارآیی های دقتری (Office Application) :

در این منو تمامی کارآیی های اداری و دفتری چون ماشین حساب ، دفتر اطلاعات و... وجود دارد و همچنین در منوی Shortcut شما قادر به ساخت Shortcut های مختلف حتی برای سایت های مختلف می باشید .

 

 

زنگ بیداری (Alarm Clock) :

شما قادر به تنظیم چندین زنگ بیداری می باشید که می توانید برای هر یک نیز یک زنگ به خصوص قرار دهید و نوع زنگ خوردن هر یک را اعم از روزانه ، یا یک بار زنگ زدن را نیز مشخص نماید . فعال سازی زنگ بیداری نیز تنها با فشردن یک دکمه امکان پذیر می باشد و کار با آن ها بسیار ساده است .

 

ضبط صوت (Dictaphone) :

شما می توانید در حالت مکالمه و در حالت استندبای ضبط صدا را داشته باشید که البته در چند نمونه ی اولیه ضبط صدا امکان پذیر نبود و بد نیست که این مطلب را حتماً هنگام خرید چک نمایید . بیشترین ضبط صدا یک ساعت می باشد . البته در حین مکالمه ، فرد مقابل صدای وزوزی را خواهد شنید . ضبط صدای گوشی نیز در مجموع نسبت به رقبا از ضعف زیادی برخوردار می باشد . البته حواسمان باشد که میزان ضبط صدا در گوشی به حافظه ی داخلی گوشی نیز بستگی دارد و نکته ی سخت تر آن که در حین پخش تنها درصدی از کل صدای ضبط شده را می توانید بشنوید .

 

Organizer :

شما می توانید تقویم را به صورت ماهیانه و هفتگی با تقسیم بندی برحسب ساعت مشاهده نمایید . می توانید زمان ملاقات های خود را در زمان مشخص خود مشاهده نمایید که کار با آن نیز بسیار راحت می باشد . هر ورودی می تواند یک نام را به خود اختصاص دهد و برای هر یک نیز می توانید یک زنگ هشدار قرار دهید . لیست وظائف نیز تغییراتی یافته است و برای به وظیفه می توانید یک تیتر مشخص نمایید مثل (هیچکدام ، شخصی ، تعطیلات ، سفر ، کار) . همچنین شما دارای نرم افزار SyncMC نیز می باشید که می توانید با اتصال به کامپیوتر اطلاعاتی را انتقال دهید .

 

بازی ها و کارآیی ها (Games & Application) :

گوشی  برنامه های Java MIDP 2.0 و تمام آیتم های موجود در این منو بر اساس همن تکنولوژی می باشند که اکثرا در آن می توان بازی هایی چون Rebels ، Aspalturbon GT ، Block breaker deluxe ، Solitaire و Flee را یافت .

 

 

کارآیی ها به طریقه ایمن با قراردادن یک پس ورد و وارد نمودن آن قابل نصب در گوشی می باشند . همچنین شما مخزنی را برای داشتن کدهای رمز خواهید داشت که پیش از این در نوکیا و زیمنس و سونی اریکسون نیز از شبه آن استفاده گردیده بود .

 

مولتی مدیا (Multi Media) :

در این قسمت گوشی تم ها که در آن ها تصاویر پس زمینه و رنگ حاشیه ها قابل تنظیم بوده و زنگ و صداهای گوشی مشخص می گردد و با این عمل ظاهر گوشی خود را به نحوی جالب تغییر خواهد داد و تم های جدید قابل دانلود از سایت موتورلا می باشد .

 

         

 

تغییر پوسته های گوشی تنها در رنگ صفحه و یا حاشیه ها تأثیر نمی گذارد و بی اغراق باید گفت که کاملاً اینترفیس گوشی را دستخوش تغییر می نماید .

 

 

Moto Mixer :

یک برنامه ی مخصوص ویرایش صوتی که اجازه ی ترکیب موسیقی های مختلف موجود در گوشی را می دهد و شباهت زیادی به برنامه های DJ موجود در گوشی های مدل های دیگر چون نوکیا و سونی اریکسون دارد و البته این برنامه بیشتر به یک نوع اسباب بازی شبیه می باشد .

 

صداها (Sound) :

اطلاعات مربوط به تمام فایل های صوتی در این قسمت ذخیره می گردد و می توانید اندازه و مشخصه های این فایل ها را چک نمایید . پخش کننده ی صوتی نیز شبیه به دیگر گوشی های موتورلا می باشد و همه چیز راحت و آسان برای کارکردن می باشد و یکی از بهترین مزایای گوشی امکان پخش موسیقی به صورت پس زمینه در حین انجام دیگر کارها در گوشی می باشد و می توانید لیست های پخشی را نیز برحسب سلیقه و دلخواه خود تنظیم نمایید .

 

تصاویر (Picture) :

لیست کامل تصاویر موجود در حافظه گوشی در اینجا نمایش داده می شود که هر یک می تواند به عنوان تصویر پس زمینه گوشی قرار داده شود و می توانند برای استفاده ی راحت تر دسته بندی نیز شوند .

 

          

 

همچنین می توانید از ویرایشگر پیشرفته ی تصویر موجود در گوشی بهره بجویید و تصاویر را فریم فریم در کنار هم قرار داده و یا به آن ها افکت هایی را بدهید و تصویر جدید را می توانید با نام دیگری جدای از تصویر اولیه ذخیره نمایید و تصویر اولیه شما نیز دست نخورده باقی خواهد ماند .

 

تنظیمات (Setting) :

در این بخش شما می توانید صفحه نمایش گوشی را تنظیم نموده و رنگ و حاشیه ها را تغییر دهید .

 

 

همچنین زنگ گوشی و نوع زنگ خوردن آن نیز در همین قسمت قابل تنظیم است که می تواند با ویبره ، بدون ویبره ، بلند و یا عادی باشد . همچنین شما در بخش پروفایل ها دارای یک مد برای حالت خارج از سیستم شبکه به خصوص استفاده در هواپیما می باشید . تنظیمات امنیتی گوشی نیز کاملاً پیشرفته می باشد ، کارآیی های زیادی را می توانید با پس ورد محافظت نمایید . به عنوان مثال دفترچه تلفن ، قسمت پیام ها و منوهای دیگر .

 

 

تنظیمات بلوتوث :

این تنظیمات تا حدی دستخوش تغییر گردیده است و بلوتوث گوشی 3 دقیقه فعال می گردد و اگر هیچ تماسی برقرار نشود خود به خود خاموش می گردد و از آن برای انتقال و یا ارسال اطلاعات مختلف نیز می توانید استفاده کنید . گوشی پروفایل A2DP را برای انتقال صدای استریو از طریق بلوتوث پشتیبانی می نماید .

  

دوربین (Camera) :

دوربین گوشی یک دوربین پیشرفته 2 مگاپیکسلی با لنز CMOS می باشد که قابلیت عکس برداری در 4 رزولوشن بزرگ Larg(2MP) ، متوسط Medium(1.2MP) ، کوچک Small(480 × 640) و بسیار کوچک X Small(240 ×320) .

شما قابلیت خاموش کردن صدای عکس برداری را نیز دارید و وضوح روشنایی Expsition تصویر از 2+ تا 2- قابل تغییر می باشد . تنظیم نور گوشی نیز دارای حالت های خودکار ، آفتابی ، ابری ، درون محیط بسته و محل کار می باشد ، همچنین دارای تایمر برای عکس برداری نیز می باشید .

بهترین نتایج عکس برداری در نور مستقیم خورشید و فضای باز به دست می آید . بهترین حالت نمایش تصویر در گوشی نیز در حالت تمام صفحه مشاهده می گردد . با استفاده از دکمه های جهت دار می توانید تنظیمات مختلف را انتخاب نموده (حرکت به چپ و راست ، نوع تنظیم را انتخاب نمایید و با حرکت بالا و پایین ، میزان آن را تنظیم کنید) . شما قابلیت زوم (بزرگنمایی) تا 8 درجه دیجیتال با همین دکمه ی حرکتی جهت دار نیز می باشید . گوشی دارای 4 لنز می باشد و فاصله ی مؤثر 60 سانتی متر می باشد و تا 2 الی 3 متری گوشی نتیجه ی عکس مثبت و مناسب خواهد بود . فاصله ی کانونی لنز 6/2 می باشد  و Go Force4200 باعث ایجاد رنگ های حقیقی در تصاویر می گردد . این سیستم در گوشی های نوکیا و سونی اریکسون استفاده گردیده است و موتورلا در این بخش نسبت به رقبای خود تا حدی بازی را واگذار نموده است . اگر تصاویر شارپ 3 مگاپیکسلی را با موتورلا مقایسه کنید متوجه می شوید که جزئیات تصویر کمتر واضح می باشد . اما حالت ماکرو در گوشی موتورلا از همه ی گوشی های دیگر بهتر می باشد و تصاویر نزدیک و نوشته ها را بسیار واضح نشان می دهد .

وقتی شما ذخیره ی فیلم برداری 3 ثانیه تا ذخیره و خروج از کل فریم به طول می انجامد . کیفیت فیلم برداری نیز از بین سه حالت قابل انتخاب می باشد . بیشترین مدت ذخیره ی فیلم در گوشی کلیپ های 10 دقیقه ای می باشد و تصاویر تنها بخشی از صفحه را به خود اختصاص می دهد . کیفیت ویدئویی و فیلم برداری در حد متوسط می باشد و سرعت فیلم برداری 15 فریم در ثانیه می باشد .

 

کیفیت تولید :

از برنامه های JBench mark برای آزمون های خود استفاده نمایید . ویرایش دوم گوشی نتایج قابل قبولی را به ما ارائه داد . البته موتورلا V3xجزو اولین گوشی هایی می باشد که JSR-184 را پشتیبانی کرده که این به معنای اجرای بازی های سه بعدی می باشد.

 

 

V3x

JBenchmark 3D HQ

68

JBenchmark 3D LQ

72

Triangles ps:

11176

kTexes ps:

1260

Screen(canvas)width:

240

Screen(canvas)height:

300

Details

M3G Version:

1

Antialaising:

false

True color:

false

Dithering:

false

Mipmapping:

false

Perspective correction:

true

Local camera lighting:

true

Max lights:

256

Max Viewport dimensions:

1024

Max Texture Dimensions:

1024

Max Sprite Crop Dimensions:

1024

Max Transforms Per Vertex:

2

Number of Texture Units:

2

Other properties:

 

Color Screen

true

Number of colors

65536

Transparency (alpha level)

4

Double buffer

true

Total memory:

1955008

Free memory:

1033392

MicroEdition Configuration

CLDC-1.1

MicroEdition Profiles:

MIDP-2.0

Microedition Platform:

j2me

Microedition Encoding:

ISO-8859-1

Microedition Locale

en-RU

Microedition Communication ports:

COM0

Microedition Hostname:

null

3.1.0  5 مهر 1387
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری