سرویس خبر
10 مرداد 1402 ساعت 17:51
0 نظر

 

بتای جدید فیرم‌ور پلی استیشن ۵ پشتیبانی از دالبی اتموس و SSDهای ظرفیت بالا را به این کنسول اضافه می‌کند!

به تازگی شاهد انتشار بتای جدید فیرم‌ور کنسول پلی استیشن ۵ هستیم که قابلیت‌های تازه‌ای را به این کنسول نسل نهمی اضافه می‌کند.

شرکت سونی به تازگی بتای جدید فیرم‌ور کنسول پلی استیشن ۵ را منتشر کرده که در کنار پشتیبانی از سیستم دالبی اتموس، قابلیت‌های جدیدی را به این کنسول نسل نهمی اضافه می‌کند.


 

پلی استیشن ۵ اکنون از تکنولوژی دالبی اتموس نیز پشتیبانی کرده و امکان پخش صدا از طریق دستگاه‌های با پشتیبانی از این فناوری را دارد. این قابلیت که پیش‌تر تنها در هنگام مشاهده فیلم‌های بلو-ری قابل دسترسی بود؛ اکنون از محتوای صوتی بازی‌ها نیز پشتیبانی می‌کند.


 

در هنگام تجربه بازی‌هایی که از تکنولوژی صوتی Tempest 3D AudioTech پلی استیشن ۵ پشتیبانی می‌کنند؛ این کنسول محتوای صوتی را به فرمت دالبی اتموس تبدیل کرده و می‌توانید این محتوا را از طریق هدفون‌ها، اسپیکر‌ها، ساندبار‌ها یا حتی تلویزیون‌های پشتیبانی شده پخش کنید. پشتیبانی از دالبی اتموس، نشانگر یک تغییر سیاست برای سونی نیز هست؛ زیرا پیش از عرضه کنسول پلی استیشن ۵، آقای «مارک سرنی» از برتری‌های تکنولوژی صوتی سونی گفته بود و دالبی اتموس را رقیبی جدی برای آن نمی‌دانست.

یکی از قابلیت‌های جذاب و جدید این آپدیت، پشتیبانی از دو کنترلر به صورت همزمان برای یک کاربر است. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا به صورت همزمان، از دو کنترلر به عنوان دسته اصلی استفاده کنند و حالا فرد دیگری نیز خواهد توانست تا کنترل شخصیت درون بازی را به دست گرفته و به کاربر اصلی کمک کند. این امر برای افرادی که تمایل به تجربه بازی‌های تک نفره با دوستان خود را دارند؛ کاربردی به نظر می‌رسد.


 

بازخورد لرزشی نیز در حین تعامل با رابط کاربری دستگاه به این کنسول اضافه شده است. کاربران این بازخورد لرزشی را در هنگام رسیدن به انتهای یک صفحه و یا تیک زدن گزینه‌ها حس خواهند کرد. سونی همچنین امکان جستجو در لایبرری بازی‌های کاربر را به کنسول اضافه کرده و دیگر نیازی به اسکرول کردن بی پایان در لیست بازی‌ها وجود ندارد.

کاربران پلی استیشن ۵ پس از نصب این بتا می‌توانند تا بدون اضافه کردن دوستان خود به یک گروه، آنها را به پارتی‌های مخصوص چت صوتی دعوت کنند. امکان ارسال اینوایت پارتی به گروه‌ها نیز اضافه شده و دیگر نیازی به انتخاب کاربران درون یک گروه برای ارسال اینوایت نیست. این آپدیت در بخش‌های دیگری نیز تعامل با سایر کاربران را آسان‌تر می‌کند؛ برای مثال، کاربران می‌توانند لیست دوستانی که امکان پیوستن به بازی آنها وجود دارد را مشاهده کنند و امکان دسترسی به آمار تورنمنت‌های خود را نیز خواهند داشت. کاربران دیگر نیز می‌توانند تا با استفاده از ایموجی‌ها، به دستاورد‌های شما واکنش نشان دهند.


 

یکی دیگر از تغییرات مهم این آپدیت‌، اضافه شدن پشتیبانی از هارد‌های M.2 SSD با ظرفیت بالاتر است. پلی استیشن ۵ پیش‌تر از SSDهای با ظرفیت حداکثر ۴ ترابایت پشتیبانی می‌کرد؛ اما این عدد حالا به ۸ ترابایت افزایش یافته است. در نهایت، عملکرد بخش Game Help مقداری بهبود یافته و بخش Discover Tips نیز راهنمایی‌های بیشتری را در اختیار کاربران می‌گذارد. کاربران پلی استیشن ۵ همچنین خواهد توانست تا برای نخستین بار، صدای «بیپ» آشنای این کنسول در هنگام روشن شدن آن را نیز میوت کنند.

بتای این آپدیت، فعلا در دسترس کاربران برخی مناطق قرار گرفته که پیش‌تر برای دریافت آن ثبت نام کرده بودند. به احتمال زیاد، تمامی این قابلیت‌ها در نسخه نهایی نیز وجود خواهند داشت و امیدواریم که شاهد تغییرات مثبت دیگری نیز باشیم.


 

درباره تغییرات این نسخه از فیرم‌ور کنسول پلی استیشن ۵ چه می‌اندیشید؟ به عقیده شما، سونی باید برای بهبود تجربه کاربری این کنسول چه ویژگی‌های دیگری را به آن اضافه کند؟  10 مرداد 1402
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری