سرویس خبر
26 بهمن 1401 ساعت 15:31
0 نظر

 

گلکسی اس ۲۳ الترا در یک تست گیمینگ واقعی دور از انتظار ظاهر شد!

حساب توئیتری Golden Reviewer به تازگی پرچمدار پرمیوم سامسونگ را مورد آزمایش قرار داده است که خبر از نتایج غیرمنتظره‌ای می‌دهد.

پرچمدار پرمیوم سامسونگ یعنی گلکسی اس ۲۳ الترا ابتدا ماه جاری میلادی معرفی شد که با مشخصات فنی ویژه‌ای مانند نسخه اختصاصی تراشه اسنپدراگون ۸ نسل دو و دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی همراه شده است. سخت‌افزار گلکسی اس ۲۳ الترا از یک هسته قدرتمند کورتکس X3 با فرکانس ۳٫۳۶ گیگاهرتزی بهره می‌برد در حالی که هسته مشابه نسخه استاندارد اسنپدراگون ۸ نسل دو فرکانسی برابر با ۳٫۱۹ گیگاهرتز دارد. در حالی که نسخه اختصاصی تراشه اسنپدراگون ۸ نسل دو در بنچمارک‌های مختلف عملکرد بسیار قدرتمندی از خود نشان داده است، گزارشی جدید ادعا می‌کند این تراشه در یک تست گیمینگ واقعی عملکردی پایین‌تر از حد انتظار داشته است. 

براساس این گزارش، حساب توئیتری و یوتیوبی Golden Reviewer که عملکرد گوشی‌های مختلف در بازی گرافیگی و سنگین Genshin Impact را مورد آزمایش قرار می‌دهد به سراغ گلکسی اس ۲۳ الترا رفته است تا قدرت واقعی سخت‌افزار این گوشی را بسنجد. همانطور که از نتایج به دست آمده توسط این کاربر پیداست، گلکسی اس ۲۳ الترا در بازی Genshin Impact عملکرد چندان خوبی از خود نشان نداده است به طوریکه اکثر گوشی‌های مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸ نسل دو معمولی عملکرد بهتری از این پرچمدار داشته‌اند. حتی شیائومی 12S الترا و شیائومی 12T پرو که از تراشه اسنپدراگون ۸ پلاس نسل یک بهره می‌برند نیز آمار نسبتا بهتری از گلکسی اس ۲۳ الترا را به ثبت رسانده‌اند. 


لیست گوشی‌های حاضر در تست Genshin Impact

گلکسی اس ۲۳ الترا در زمان اجرای بازی Genshin Impact میانگین ۵۵ فریم بر ثانیه را کسب کرده است در حالی که شیائومی ۱۳ پرو میانگین ۵۹٫۴ فریم بر ثانیه را به خود اختصاص داده است. شیائومی 12T پرو در همین تست موفق به ثبت میانگین ۵۹٫۲ فریم بر ثانیه شده است. به علاوه، گلکسی اس ۲۳ الترا در مقایسه با گوشی‌های اشاره شده انرژی بیشتری را برای اجرای بازی مصرف کرده است که بهینه بودن این تراشه را نیز به نوعی زیر سؤال می‌برد. با توجه به این موضوع، دمای بدنه پرچمدار سامسونگ نیز در حین بازی کردن به ۴۳٫۶ درجه سلسیوس رسیده است که به نسبت دمای ۳۹٫۳ شیائومی ۱۳ پرو حرارت بیشتری تولید کرده است. 

در نهایت باید اشاره کرد که یکی از دلایل عملکرد دور از انتظار گلکسی اس ۲۳ الترا در این تست گیمینگ احتمالا مربوط به بهینه نبودن این دستگاه برای بازی Genshin Impact است چرا که سری گلکسی اس ۲۳ به تازگی عرضه شده‌اند و از لحاظ نرم‌افزاری در مراحل اولیه به سر می‌برند. البته باید خاطر نشان کرد که طبق ادعای Golden Reviewer، گلکسی اس ۲۳ الترا بهترین گوشی سامسونگ برای اجرای بازی Genshin Impact و به طور کلی بازی‌های مختلف است.   26 بهمن 1401
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری