سرویس خبر
9 آذر 1401 ساعت 10:54
1 نظر

 

اپل با کمبود ۱۵-۲۰ میلیون آيفون ۱۴ پرو و پرو مکس روبرو است!

افزایش ابتلا به کرونا در چین و تعطیلی موقتی کارخانه‌ها، باعث شده تا اپل با کمبود میلیونی آیفون برای تعطیلات سال نوی میلادی روبرو باشد!

به گزارش آقای مینگ چی کو تحلیلگر سرشناس محصولات اپل، این شرکت آمریکایی برای تعطیلات سال نو میلادی و از سوی دیگر به خاطر افزایش آمار کرونا در میان کارگران چینی، قادر به تولید ۷۰ تا ۷۵ میلیون آیفون ۱۴ پرو و نسخه پرو مکس آن خواهد بود و به این ترتیب نسبت به سال گذشته بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون آیفون کمتری تولید و در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت. وب سایت خبری بلومبرگ در آخرین گزارش خود به عدد ۶ میلیون اشاره کرده بود، اما این رقم بسیار بیشتر از چیزی است که آن‌ها تصور کرده بودند.

همان طور که اشاره شد، یکی از عوامل این کمبود به افزایش میزان مبتلایان به کرونا در کشور چین و تعطیل شدن کارخانه‌هایی است که گوشی‌های هوشمند اپل در آن‌ها تولید می‌شوند. البته آقای کو در سخنان خود به این موضوع نیز اشاره کرد که پگاترون و Luxshare ICT که دو تولید کننده دیگر آیفون‌های اپل هستند، میزان تولیدات خود را ۱۰ درصد افزایش خواهند داد که این موضوع تا حدودی کمبودهای به وجود آمده را جبران خواهد کرد. البته این اتفاق تا انتهای ماه دسامبر روی نخواهد داد و به این ترتیب اگر قصد خرید آيفون ۱۴ پرو یا نسخه پرو مکس در تعطیلات عید را داشته‌اید، احتمالا شانس با شما یار نخواهد بود.


 

در زمان نگارش این مطلب، موجودی این دو گوشی هوشمند اپل در اپل استورها به پایان رسیده و سفارش‌های آنلاین نیز تا ۲۹ دسامبر به دست خریداران نخواهد رسید. لذا آقای کو معتقد است که بسیاری از کاربران از این موضوع صرف نظر کرده و سفارش خود را بعد از تعطیلات سال جدید میلادی ثبت خواهند کرد و به این ترتیب، ‌آمار فروش این دو گوشی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ احتمالا با کاهش محسوس روبرو خواهد شد.  9 آذر 1401
1 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری