تست همراه اول

سرویس خبر
25 خرداد 1400 ساعت 12:30
1 نظر

 

ایلان ماسک: اگر ۵۰ درصد ماینرها سراغ انرژی پاک بروند، دوباره با بیت کوین می‌توان تسلا خرید!

ماجراهای بیت کوین و تسلا و ایلان ماسک همچنان ادامه دارد و پس از اظهار نظر جنجالی دفعه پیش ایلان ماسک، حالا او دقیقا برعکس عمل کرده و می‌خواهد خرید تسلا با بیت کوین را دوباره بازگرداند.

مدیر عامل شرکت تسلا روز یکشنبه در توئیت خود نوشت، تسلا بیت کوین را به عنوان روش پرداخت در صورتی دوباره باز خواهد گرداند که نیمی از ماینرهای بیت کوین در دنیا از انرژی پاک استفاده کنند. این خبر به تنهایی توانسته تاثیر مثبتی روی بازار رمزارزها داشته باشد و بیت کوین ساعاتی پس از انتشار آن، رشد کمی داشته است.

ایلان ماسک به دلیل نگرانی های زیست محیطی، اعلام کرده بود که تسلا دیگر قرار نیست بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت قبول داشته باشد. او در توییت اخیر خود در این زمینه اینطور گفته که وقتی تایید شود که ماینرها به شکل معقولانه‌ای (۵۰ درصدی) از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر برای ماینرهای خود استفاده کنند، تسلا دوباره بیت کوین را به عنوان یک روش پرداختی قبول خواهد کرد.


 

اما در واقعیت مشخص نیست که ایلان ماسک چطور می‌تواند از پاک بودن انرژی ۵۰ درصد ماینرها در دنیا اطمینان حاصل کند؟! همین موضوع باعث شده تا این تصور به وجود بیاید که این ادعا واقعی نیست و صرفا یک بازی جدید با بازار رمزارز‌ها از طرف ایلان ماسک است. 

همچنین  ایلان ماسک در جواب توییت Cointelegraph گفته است که تنها حدود ۱۰ درصد از موجودی بیتکوین تسلا را فروخته را که از طریق فروش خودرو های الکتریکی خود در چهار ماه اول سال بدست اورده بود فروخته است(ولی تاثیر منفی در بازار نگذاشته است) تأکید می کند و همچنین به نظر می رسد که این شرکت هیچ یک از بقیه بیتکوین های ناشی از فروش خودرو های الکتریکی خود را نفروخته است.

   25 خرداد 1400
1 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری