تست همراه اول

سرویس خبر
10 خرداد 1400 ساعت 09:30
0 نظر

نماینده مجلس در بازدید از بزرگترین پلتفرم تبلیغات آنلاین در ایران مطرح کرد؛

مجلس یازدهم به دنبال برطرف کردن موانع رونق کسب وکار‌های آنلاین است

«اکثریت مجلس یازدهم و گفتمان حاکم بر آن به دنبال محدود کردن فضای مجازی نیست بلکه به دنبال برطرف کردن موانع و محدودیت‌ها برای رونق هرچه بیشتر کسب وکار‌های آنلاین است.»

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس در بازدید از مجموعه یکتانت با اشاره به نقش شبکه‌های اجتماعی در رونق کسب و کار‌های آنلاین گفت: «اکثریت مجلس یازدهم و گفتمان حاکم بر آن به دنبال محدود کردن فضای مجازی نیست بلکه به دنبال برطرف کردن موانع و محدودیت‌ها برای رونق هرچه بیشتر کسب وکار‌های آنلاین است. »

مجتبی توانگر، نماینده تهران، ری و شمیرانات و رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی ظهر روز چهارشنبه، پنجم خرداد ماه ۱۴۰۰ به بازدید از مجموعه یکتانت پرداخت و در خصوص دغدغه‌های کسب و کار‌های آنلاین به گفت و گو با مدیران این شرکت پرداخت.
رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس یازدهم در خصوص اهمیت نقش نقش استارت‌اپ‌ها و کسب و کار‌های آنلاین در رشد و شکوفایی اقتصاد دیجیتال اظهار داشت: «در دنیای امروز، اقتصاد دیجیتال به یکی از اهرم‌های رشد و پیشرفت کشور تبدیل شده است. نقطه شروع و درگاه ورود به اقتصاد دیجیتال، استارت اپ‌ها هستند. پیشرفت کشور در این حوزه نیز از مسیر توسعه استارت‌اپ‌ها و کسب و کار‌های آنلاین و شرکت‌های دانش بنیان می‌گذرد. »

توانگر در بخشی از سخنان خود به یکی از دغدغه‌های اکوسیستم کسب‌وکار‌های آنلاین یعنی محدودیت فعالیت شبکه‌های اجتماعی و مشخصاً مسئله فیلترینگ اشاره کرد و گفت: «بخشی از جامعه ما حساسیت‌هایی نسبت به محدود کردن فضای مجازی دارند. دغدغه‌های این بخش دغدغه‌های درستی است اما این موضوع به معنای آن نیست که محدود کردن، یک موضوع دائمی است. اکثریت مجلس یازدهم و گفتمان حاکم بر آن دنبال محدود کردن فضای مجازی نیست بلکه به دنبال برطرف کردن موانع و محدودیت‌ها است. علاوه بر رفع محدودیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی، تقویت شبکه‌های اجتماعی داخلی نیز مدنظر مجلس یازدهم است. »

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس یازدهم با تأکید بر نقش تبلیغات در رونق کسب وکار‌های آنلاین داخلی خاطرنشان کرد: «مجموعه‌هایی همچون یکتانت نقش قابل توجهی در کمک به رونق کسب و کار‌های داخلی و اقتصاد کشور دارند و می‌توانند فضای کسب و کاری کشور را به سمتی هدایت کنند که در آن، رابطه بین کسب و کار‌ها و مخاطبان و مشتریان آن‌ها به خوبی برقرار شود. »

وی در ادامه افزود: «هوش مصنوعی یکی از قابلیت‌های جدیدی است که بشر به آن دست پیدا کرده و مورد توجه ما است. قوانین و تسهیلات لازم در این بخش در کشور ما هنوز ایجاد نشده اما ما در کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس، مرکز پژوهش‌های مجلس و نهاد‌های پژوهشی همکار روی این موضوع کار می‌کنیم. بازدید امروز ما از یکتانت نیز در راستای استفاده از توانمندی‌های بخش خصوصی در همین بخش بوده است. اتفاقات دلگرم‌کننده‌ای در آینده نزدیک در این عرصه اتفاق خواهد افتاد و ما به آن‌امیدوار هستیم. در بررسی این مجموعه‌ها توجه به این نکته حائز اهمیت است که چه قوانینی وجود دارد و چه موانعی وجود دارد. فکر می‌کنم مهم‌ترین نکته بحث تحریم‌ها است. برخلاف تصوری که تحریم‌ها را مانع می‌دید فکر می‌کنم این تحریم‌ها موجب شکوفایی نیروی نخبه‌ی جوان کشور و خلاقیت آن‌ها شد. »

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس یازدهم در پایان سخنان خود به اهمیت مشارکت مجموعه‌های بخش خصوصی در کمک و مشاوره به مجلس اشاره کرد و گفت: « نگاه ما نگاه حمایتی است. یکی از شعار‌های جدی مجلس یازدهم، موضوع شفافیت است. من فکر می‌کنم که بخش خصوصی مانند همین مجموعه یکتانت بایستی به ما در بحث محتوایی، قانون‌گذاری، تصمیم‌گیری و نظارتی کمک کنند. تلاش ما در مجلس این است که با معرفی‌گره‌های موجود در بازار از سمت بخش خصوصی، به برطرف شدن این‌گره‌ها کمک کنیم. »  10 خرداد 1400
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری