تست همراه اول

سرویس خبر
18 دی 1399 ساعت 20:46
4 نظر

 

عوارض گمرکی گوشی های بالای ۶۰۰ دلار دو برابر شد

در نشست خبری روز چهارشنبه آقای رحیم زارع ، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ ، خبر داد که در سال ۱۴۰۰ عوارضی که گمرک برای گوشی ها و تبلت های بالای ۶۰۰ دلار دریافت می کرد دو برابر خواهد شد و از عدد ۶ درصد به ۱۲ درصد می رسد.

در نشست خبری روز چهارشنبه آقای رحیم زارع ، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ ، خبر داد که در سال ۱۴۰۰ عوارضی که گمرک برای گوشی ها و تبلت های بالای ۶۰۰ دلار دریافت می کرد دو برابر خواهد شد و از عدد ۶  درصد به ۱۲ درصد می رسد.


 

به گزارش جی اس ام ، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ از مصوبه این کمیسیون برای افزایش ورودی گمرکی گوشی‌ها و تبلت‌های بالای ۶۰۰ دلار خبر داد.   رحیم زارع در نشست خبری ظهر امروز (چهارشنبه) خود با اشاره به آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق اظهار کرد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق ورودی گمرکی گوشی‌ها و تبلت‌ های بالای ۶۰۰ دلار از ۶ به ۱۲ درصد افزایش پیدا کرد. علاوه بر این معافیت آمبولانس اورژانس کشور از حقوق ورودی گمرک دیگر مصوبه کمیسیون تلفیق بود.

چند ماه پیش بود که رهبری از تخصیص نیم میلیارد یورو به واردات یک مدل گوشی لوکس آمریکایی در سال ۹۸ انتقاد کردند و از دولت خواستند که به نحوی جلوی آن را بگیرد و آن را مدیریت کند؛ احتمالا این تصمیم کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ در راستای تحقق همین امر ایشان باشد.


 

سامانه همتا اوایل امسال گزارش داد که نیم میلیارد یورو صرف واردات گوشی ها و تبلت های اپل شده که تنها ۴ درصد بازار موبایل و تبلت کشور را در بر می گیرد. به علاوه این اولین بار نیست که دولت اقدام به محدود کردن واردات موبایل می گیرد و چند ماه پیش زمزمه هایی از ممنوعیت واردات گوشی های بالای ۳۰۰ دلار به گوش رسید که با مخالفت مجلس همراه شد.


 

پیش بینی می شود قیمت گوشی ها با ارزش بیش از ۶۰۰ دلار در بازار افزایش نسبتا چشمگیری را تجربه کند اما هدف از افزایش عوارض گمرکی، عرضه بیشتر گوشی های میان رده زیر ۶۰۰ دلار به کشور است زیرا عموما گوشی های گران تر یا پرچم داران برند ها و یا مدل های بالا رده هستند و در سبد هزینه عموم مردم قرار نمی گیرند. 

برای اطلاع از قیمت روز انواع گوشی های پرچم دار و میان رده به وبسایت جی اس ام مراجعه کنید.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری