جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
9 تیر 1399 ساعت 18:54
9 نظر

 

آیفون از اندروید کپی می‌کند، اندروید از کی کپی می‌کند؟

در آخرین ورژن از iOS شاهد یک سری ویژگی‌ها هستیم که گویا اپل از اندروید کپی کرده است ولی شاید بهتر است از زاویه دیگری به موضوع نگاه کنیم.

اپل ویژگی‌های جدیدی را برای iOS 14 معرفی کرده است که یکی از آن‌ها شخصی‌سازی هوم‌اسکرین است. این امر حالت گریدی آیکون‌های آیفون که از زمان معرفی توسط استیو جابز در سال 2007 تاکنون ثابت بوده است را دستخوش تغییر می‌کند.

بله، آیفون به شما این اجازه را می‌دهد تا والپیپر گوشی خود را تغییر دهید، فولدر ایجاد کنید، اما هرگز پویایی در دسترس اندروید برای هوم‌اسکرین را ارائه نکرده بود. اگرچند روزی به عقب برگردیم و ویژگی‌های جدیدترین iOS را به خاطر آوریم – ویجت‌های هوم‌اسکرین و فضایی مجزا برای تمامی اپلیکیشن‌ها – متوجه خواهیم شد که آن‌ها از زمان پیدایش اندروید وجود داشتند.

اندروید به آیفون بسیار بدهکار است؛ در حقیقت کل صنعت اسمارت‌فون‌ها که پس از آیفون عرضه شدند به آیفون بدهکارند. مجادلات بسیاری بین اپل و سامسونگ وجود داشت و بی‌انصافی بود حالا که اپل از اندروید کپی می‌کند، نگوییم جهان اندروید چه میزان وام‌دار آیفون است.

نمی‌خواهیم از تولیدکننده‌ای نام ببریم اما برخی از بزرگ‌ترین آن‌ها در طول سالیان با طراحی نمادین آیفون ، گوشی‌های خود را روانه  بازار کردند.

برخی از آن‌ها از یک طرح ناچ در بخش جلویی و همان ماژول در پشت گوشی استفاده می‌کردند که اپل بنیان گذاشته بود – مخصوصاً هنگام عرضه آیفون X – به‌سختی می‌توان جلوی این احساس را گرفت که برخی سازندگان گوشی‌های اندرویدی در حال کپی از آیفون بودند و صرفاً نمونه‌های مشابه ارزان‌قیمت را تولید می‌کردند. آیکون پک‌های متفاوتی را دیدیم که شبیه iOS بودند همچنین اپلیکیشن‌های دوربینی متعددی تقریباً برابر با نمونه آیفونی بودند و البته که این لیست ادامه دارد. تقلید شاید نام بهتری برای کار آن‌ها باشد.

اما آخرین تغییری که اپل در iOS 14 ایجاد کرده است یک سؤال جالب هم به وجود آورده است: مقلدین اندرویدی  از چه کسی کپی می‌کنند که اپل در حال کپی کردن از آن‌هاست ؟نظرات کاربران

در حال بارگذاری