تست همراه اول

سرویس خبر
2 خرداد 1399 ساعت 11:53
1 نظر

 

مینگ چی کو: هندزفری سیمی EarPods از داخل جعبه آیفون 12 حذف می‌شود

تحلیل‌گر سرشناس، مینگ چی کو، در یادداشت تازه‌ای مدعی شده که اپل امسال هدفون سیمی EarPods را همراه با سری آیفون 12 عرضه نخواهد کرد.

مطابق جدیدترین گزارش تحلیل‌گر مشهور مسائل اپل، مینگ چی کو، کوپرتینویی‌ها احتمالا هدفون سیمی EarPods را درون جعبه سری آیفون ۱۲ قرار نخواهند داد. این تصمیم میزان فروش نسل دوم ایرپاد را افزایش می‌دهد، چون دیگر هدفون رایگانی همراه آیفون عرضه نمی‌شود و مردم مجبور به خرید هدفون بیسیم این شرکت می‌شوند.

مینگ چی کو می‌گوید اپل احتمالا در فصل تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ مانور زیادی روی ایرپاد خواهد داد و ممکن است روی قیمت آن تخفیف بدهد. علاوه بر این، انتظار نمی‌رود که تا سال ۲۰۲۱ خبری از ایرپاد یا ایرپاد پرو جدیدی باشد.

وقتی اپل در آیفون ۷ جک هدفون را حذف کرد، در عوض هدفون سیمی EarPods با رابط لایتنینگ درون جعبه قرار گرفت تا مردم مجبور به خرید هدفون بیسیم نباشند. ولی اگر امسال اپل واقعا این هدفون را در جعبه پرچمداران آتی خود ارائه نکند، کاربران راهی ندارند جز این که هدفونی سیمی با رابط لایتنینک بخرند یا به سراغ استفاده از دستگاه‌های بیسیمی مثل ایرپاد بروند.

اگرچه همه‌گیری ویروس کرونا باعث کاهش فروش ایرپاد در سه‌ماهه دوم امسال شد، ولی مینگ چی کو باور دارد که شرایط در فصل تعطیلات پایان سال عوض خواهد شد و رشد سالانه خوبی برای ایرپاد پرو به دست خواهد آمد. این تحلیل‌گر سرشناس معتقد است که فروش ایرپاد در سال جاری به ۹۳ میلیون دستگاه خواهد رسید.

تا زمانی که آیفون ۱۲ به بازار بیاید، سن نسل دوم ایرپاد هجده ماه خواهد شد، بنابراین احتمال دارد که اپل قیمت آن را کاهش دهد تا افراد بیشتری مایل به خرید این دستگاه باشند. با این حال، مینگ چی معمولا اطلاعات دقیقی درباره برنامه‌های بازاریابی اپل ندارد.

در حال حاضر قیمت EarPods در فروشگاه‌های اپل ۲۹ دلار و قیمت ایرپاد معمولی ۱۵۹ دلار است. در سال‌های اخیر شایعه شده بود که شاید اپل آیفون و ایرپاد را در بسته‌ای تخفیف‌دار به فروش برساند. در نتیجه، ممکن است امسال بالاخره شاهد رقم خوردن این اتفاق باشیم.

اپل از زمان معرفی نسل اول آیفون همواره در جعبه این محصول یک جفت هدفون رایگان قرار داده است. EarPods سیمی در سال ۲۰۱۲ و همزمان با آیفون ۵ معرفی شد. همان طور که گفتیم، این شرکت همزمان با معرفی آیفون ۷ جک ۳.۵ میلی متری هدفون را حذف و به جای آن EarPods مجهز به رابط لایتنینگ را معرفی کرد. با این حساب، اگر امسال چنین اتفاقی رخ دهد، این اولین باری خواهد بود که هیچ هدفون رایگانی با آیفون عرضه نمی‌شود.

این شرکت تا چند سال پس از حذف جک هدفون دانگل تبدیل رابط ۳.۵ میلی متری به لایتنینگ را در آیفون‌های خود ارائه می‌کرد. ولی با معرفی آیفون XS این دانگل از داخل جعبه حذف شد. مینگ چی کو می‌گوید کاربران منتظرند که اپل در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ مدلی جدیدی از ایرپاد را معرفی کند، ولی او فکر می‌کند که این دستگاه مدل جدیدی از محصولات بیتس خواهد بود. او باور دارد که نسل سوم ایرپاد در نیمه اول سال ۲۰۲۱ وارد فاز تولید انبوه می‌شود و تغییرات آن صرفا از نظر داخلی خواهد بود.  2 خرداد 1399
1 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری