سرویس خبر
17 دی 1398 ساعت 11:18
1 نظر

 

به‌روزرسانی EMUI 10، رابط کاربری جدید هوآوی از مرز 10 میلیون دستگاه عبور کرد

هوآوی در آخرین به‌روزرسانی خود، سیستم عامل اندروید 10 را همراه با رابط کاربری EMUI 10 منتشر کرد. این رابط کاربری باعث بهبود عملکرد و تجربه استفاده از اندروید 10 شده است. از زمان انتشار EMUI 10، استقبال قابل توجهی از آن شده و بیش از ۱۰ میلیون کاربر گوشی‌های هوشمند هوآوی این آپدیت را دریافت و نصب کرده‌اند.

در حالی که هوآوی تلاش می‌کند تا تعداد مدل‌های واجد شرایط برای دریافت رابط کاربری EMUI 10 و اندروید 10 را افزایش دهد، بیش از ده میلیون کاربر این به‌روزرسانی را دریافت و نصب کرده‌اند. در حال حاضر 33 مدل از گوشی‌های هوشمند هوآوی امکان دریافت و نصب EMUI 10 را دارند.

رابط کاربری EMUI 10 که توسط تیم هوآوی طراحی و توسعه یافته، یکی از رقابتی‌ترین رابط‌های کاربری موبایل محسوب می‌شود. EMUI 10 در ابتدا با گوشی Huawei Mate 30 آغاز به کار کرد، این رابط از تمام نسخه‌های جدید و ویژگی‌های موجود در اکثر گوشی‌های هوشمند سطح بالا و متوسط پشتیبانی می‌کند.


 

در نخستین موج به روزرسانی EMUI 10، مدل‌های P30/P30 Pro، Mate 20، Mate 20 Pro،  Mate20 X و Mate 20 Porsche Edition مشمول دریافت این آپدیت شدند. طبق لیست رسمی هوآوی، در حال حاضر بیش از 30 مدل از گوشی‌های هوشمند این شرکت آمادگی دریافت این آپدیت را دارند. همچنین مدل Nova 5 Pro در مراحل  آزمایش‌های داخلی به منظور دریافت EMUI 10 قرار دارد تا هوآوی از عملکرد آن با این نسخه از رابط کاربری مطمئن شود.

جدیدترین گوشی‌هایی که به تازگی آپدیت شده‌اند، شامل این مدل‌ها می‌شوند:

  • Mate 20 X (5G) / Mate RS Porsche Design
  • Mate 10 Porsche Design / Mate 10 Pro / Mate 10
  • P20 Pro / P20
  • Nova 4e

شرکت هواوی با ورود به سال 2020، مدل‌های بیشتری را برای دریافت این آپدیت آماده و معرفی خواهد کرد.

 


 

رابط کاربری EMUI 10 دارای بهبودهای بسیار، به ویژه در بخش طراحی است. هوآوی، تغییرات در طراحی را به 4 دسته شامل حالت تاریک گسترده، استفاده از رنگ‌های ملایم و آرامش‌بخش، طراحی مجله‌ای و بهبود انیمیشن‌ها تقسیم بندی کرده و برای بهبود بخش بصری، انیمیشن‌های روان‌تری را در نظر گرفته و جا به جایی بین صفحات و اپلیکیشن‌ها نیز بازطراحی شده‌اند.

دیگر ویژگی مهم EMUI 10، افزوده شدن قابلیت‌های جدید به بخش دوربین است؛ طراحی مجدد بخش بزرگ‌نمایی، تغییراتی در قسمت‌بندی تصویر برداری با کمک هوش مصنوعی و افزوده شدن چند گزینه دیگر از بهبودهای این به‌روزرسانی محسوب می‌شود.  17 دی 1398
1 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری