سرویس خبر
29 آبان 1398 ساعت 15:49
9 نظر

 

توضیح یک عضو شورای امنیت کشور درباره زمان برقراری اینترنت

از شنبه شب اینترنت بین الملل دچار اختلال شد و کاربران به بسیاری از سرویس‌ها مانند شبکه‌های اجتماعی یا وبسایت‌هایی که میزبانی آن‌ها خارج از کشور انجام می‌شود دسترسی ندارند. در این چند روزه هر کدام از مسئولان با توجه به اطلاعاتی که داشتند نظراتی در مورد زمان اتصال مجدد سرویس اینترنت بین الملل ابراز کرده‌اند.

از شنبه شب اینترنت بین الملل دچار اختلال شد و کاربران به بسیاری از سرویس‌ها مانند شبکه‌های اجتماعی یا وبسایت‌هایی که میزبانی آن‌ها خارج از کشور انجام می‌شود دسترسی ندارند. در این چند روزه هر کدام از مسئولان با توجه به اطلاعاتی که داشتند نظراتی در مورد زمان اتصال مجدد سرویس اینترنت بین الملل ابراز کرده‌اند. همانطور که متوجه شده‌اید قطع شدن اینترنت با تصمیم‌گیری و دستور شورای امنیت کشور انجام گرفته و بهترین نهادی که می‌تواند در مورد زمان اتصال مجدد آن ابراز نظر کند شورای امنیت کشور است. 

امروز یک عضو شورای امنیت کشور تاکید کرد که برقراری مجدد اینترنت نیازمند یک تصمیم جمعی است و با توجه به گزارشات از وضعیت ثبات در کشور در این زمینه به زودی تصمیم گیری خواهد شد.

به گزارش جی اس ام به نقل از ایسنا، محمد جواد کولیوند در پاسخ به این پرسش که اینترنت چه زمانی مجددا وصل خواهد شد؟، گفت: بحث امنیت در اولویت کشور قرار دارد و از هر موضوع دیگری مهم تر است. اگر لازم باشد باید همه چیز فدا شود تا مردم در فضایی امن زندگی کنند. وی در ادامه با بیان اینکه «نباید اجازه داد تا هیچ چیزی مخل آرامش مردم در زندگی روزمره آنان شود» اظهار کرد: در جلسه شورای امنیت کشور تصمیم بر قطعی اینترنت گرفته شد.

البته در این زمینه رتبه بندی انجام شده و شرکت ها و کسب و کار هایی که با اینترنت سر و کار دارند، برای دسترسی به اینترنت در اولویت هستند. رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تصریح کرد: زمانی اینترنت به طور سراسری برقرار می شود که آرامش به کشور بازگردد. شبکه ملی اطلاعات داخلی نیز اکنون برقرار است و بخشی از اپلیکیشن ها نظیر اسنپ با آن به کار خود ادامه می دهند.

کولیوند در ادامه تاکید کرد: تصمیم قطع اینترنت یک تصمیم جمعی بود و تصمیم گیری برای برقراری مجدد آن نیز به تصمیم جمع و وضعیت کشور باز می گردد. قطعا به زودی با توجه به گزارش های واصله از نقاط مختلف در شورای امنیت در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد.


   29 آبان 1398
9 نظر
1.66
  29 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری