سرویس خبر
27 آبان 1398 ساعت 17:54
39 نظر

 

وزیر ارتباطات: پیگیر برقراری اینترنت هستیم

با اختلالی که در اتصال به شبکه اینترنت بین الملل به وجود آمده بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی ضررهای زیادی را متحمل شده‌اند و این موضوع به دغدغه‌ای مبدل شده هم برای این کسب‌وکارها و هم برای کاربرانی که از این کسب‌وکارها استفاده می‌کرده‌اند.

با اختلالی که در اتصال به شبکه اینترنت بین الملل به وجود آمده بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی ضررهای زیادی را متحمل شده‌اند و این موضوع به دغدغه‌ای مبدل شده هم برای این کسب‌وکارها و هم برای کاربرانی که از این کسب‌وکارها استفاده می‌کرده‌اند.

اکنون وزیر ارتباطات بعد از ۲ روز ،که از قطعی اینترنت می‌گذرد، به این موضوع واکنش نشان داده و در جلسه‌ای که به منظور بررسی تاثیر امواج الکترومغناطیسی بر سلامت شهروندان و با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، سازمان حفاظت از محیط زیست و سازمان انرژی اتمی در کمیسیون بهداشت مجلس حضور یافته بود گفت: قطع اینترنت ضررهای فراوانی برای مردم و نظام داشته و ‌دارد. شورای امنیت کشور بزودی نسبت به صدور مجوز برقراری اینترنت در کشور اقدام خواهد کرد و ما هم پیگیر هستیم.

به گزارش جی اس ام به نقل از ایسنا، آذری جهرمی گفته: چیزی به نام اینترنت ملی وجود خارجی ندارد، شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت نیست و قطع اینترنت به کارکردهای  شبکه ملی اطلاعات ضربه میزند.

جهرمی همچنین در خصوص پیشرفت شبکه ملی اطلاعات توضیح داد:الان بهترین قاضی مردم‌اند، هر چند از ناراحتی مردم از قطع بودن اینترنت و مشکلات آن اطلاع دارم و به خودم نیز در این چند روز اجازه استفاده از اینترنت را ندادم، اما مردم قضاوت کنند که آیا خدمات داخلی آن‌ها بر شبکه ملی دچار اختلال شده است یا خیر. اگر زیرساخت شبکه ملی اطلاعات نبود خدمات ابری داخلی نداشتیم و بسیاری از زیرساخت‌های مهم دیگر امروز، شاید دو میلیون راننده تاکسی اینترنتی و مردم در عذابی بزرگ و مشکل بودند، بانک‌ها مختل بودند و بسیاری مباحث دیگر. زیرساخت شبکه ملی اطلاعات پیشرفت قابل توجهی داشته، اما بپذیرید که کار بنده و وزارتخانه‌ام تولید محتوا نیست. حتما پس از بهبود شرایط، مفصل با مردم صحبت خواهم کرد و گزارش کاملی از پیشرفت‌های شبکه ملی خواهم داد.


 

وزیر ارتباطات در پاسخ به سؤالی در مورد ادعای سفیر آمریکا در آلمان که گفته بود اینترنت را برای مردم ایران تهیه می‌کنیم گفت:اولا این ادعا اکنون ممکن نیست، برنامه‌هایی برای سال ۲۰۲۵ دارند که مطرح کرده‌اند، اما بهتر است بدانند ملت ایران نیازی به ادعای دروغین حمایت شما ندارد، دولت شما همان دولتی است که مهر و موم‌ها از هر اقدامی علیه ملت ایران فروگذار نکرده، اگر ادعای راستگویی دارید، داروی کودکان سرطانی ایرانی را چرا تحریم کرده‌اید؟ چرا در همین حوزه استارت‌آپهای ایرانی تحریم‌های گسترده‌ای اعمال کرده‌اید؟ اینترنت به زودی به زندگی مردم ایران باز می‌گردد و دولت هم آن را مثل چند سال گذشته توسعه خواهد داد و اتفاقا با حضور جریان ساز جوانان ایرانی، روز به روز ظلم شما و دولتتان را به گوش مردم دنیا خواهیم رساند.  27 آبان 1398
39 نظر
1.92
  52 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری