تست همراه اول

سرویس خبر
6 مرداد 1398 ساعت 17:19
1 نظر

 

هوآوی دستگاه‌های بیشتری را به پردازنده‌های کایرین مجهز می‌کند

در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت زیادی در پردازنده‌های کایرین بودیم. به نظر می‌رسد در آینده محصولات بیشتری به این پردازنده‌ها مجهز شوند.

بر اساس گزارشی که از منابع صنعتی در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، هوآوی به دنبال یافتن راهی برای کاهش وابستگی خود به شرکت‌های کوالکام و مدیاتک است. یکی از این راه‌ها، افزایش تولید پردازنده‌های Hi-Silicon و همچنین بهبود عملکرد این پردازنده‌ها است. در صورت وقوع این موضوع، محصولات بیشتری از این غول فناوری چینی به چیپست‌های Kirin مجهز می‌شوند و قدرت اکثر گوشی‌های آن، پرچمدار تا پایین رده توسط این پردازنده‌ها تامین می‌شود.

در این گزارش جدید به این موضوع اشاره شده که 60 درصد گوشی‌های هوآوی در نیمه دوم سال جاری میلادی به چیپست‌های کایرین مجهز می‌شوند. این موضوع به معنای افزایش 20 درصد سهم این پردازنده‌ها در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته میلادی است. در نیمه دوم سال 2018، 40 درصد گوشی‌های این غول فناوری چینی دارای چیپست‌های کایرین بودند. در نیمه اول سال جاری میلادی شاهد تامین قدرت 45 درصد محصولات هوآوی توسط پردازنده‌های Kirin بودیم.

هوآوی قصد دارد در نیمه دوم سال جاری میلادی، از پردازنده‌های کایرین در بیش از 150 میلیون دستگاه استفاده کند. این شرکت چینی احتمالا امسال موفق به فروش 270 میلیون محصول می‌شود. همانطور که می‌دانید، هوآوی در چند سال اخیر در پرچمداران خود از چیپست‌های کایرین استفاده کرده است. این پردازنده‌ها از جدیدترین فناوری‌ها و لیتوگرافی بهره می‌برند و قدرت مناسبی در اختیار کاربران قرار می‌دهند؛ با این حال تعدادی از گوشی‌های میان رده و پایین رده این برند به چیپست‌های کوالکام و مدیاتک مجهز شده‌اند.

هوآوی به تازگی از چیپست کایرین 810 رونمایی کرده است. این پردازنده به علت لیتوگرافی 7 نانومتری، عملکرد بهتری در مقایسه با پردازنده‌های مشابه دارد. انتظار می‌رود هوآوی در آینده محصولات بیشتری را به این چیپست مجهز کند و همچنین قدرت پردازنده‌های میان رده خود را افزایش و میزان مصرف انرژی آن‌ها را کاهش دهد.  6 مرداد 1398
1 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری