تست همراه اول

سرویس خبر
18 اردیبهشت 1398 ساعت 16:35
0 نظر

 

سرعت دریافت آپدیت های نرم افزاری در اندروید Q بالاتر می رود

پس از کش و قوس های فراوان اولین نسخه آزمایشی اندروید Q عرضه شد و شاهد قابلیت های جدیدی در آن هستیم...

اندروید Q، پلتفرمی است که بسیاری از کاربران، مدت هاست که در انتظار آن به سر می برند تا با ویژگی ها و قابلیت های آن آشنا شوند. گوگل همواره درگیری های زیادی بر سر ارائه آپدیت های نرم افزار منظم و همگانی داشته و رفته رفته سعی کرده تا این روند را بهبود بخشد. یکی از این امور، جدا کردن اپلیکیشن های پیش فرض از سیستم عامل و ارائه آپدیت آنها از طریق گوگل پلی بوده است.

حالا در اندروید Q، گوگل پا را یک قدم فراتر گذاشته کنترل مستقیم آپدیت ها را به سه عامل زیر سپرده است:

  • سازگاری
  • امنیت
  • حریم شخصی

این سه گزینه دقیقا مانند سایر اپلیکیشن ها به صورت مستقیم از طریق پلی استور آپدیت می شوند. آپدیت های نرم افزاری که به بخش امنیت مربوط می شود، معمولا هر ماه توسط کمپانی های تولید کننده ارائه می شود، اما گوگل قصد دارند تا نظم بیشتری به این روند بخشیده و تاریخ ارائه آنها را به یکدیگر نزدیک تر کند.

طبق گفته مهندسان گوگل، آنها با یک چالش عظیم در این زمینه روبرو بودند. چرا که سه آیتم اشاره شده را باید از سیستم عامل جدا کرده و آپدیت آنها را به پلی استور واگذار می کردند که خود امری دشوار و پیچیده بود.

به این ترتیب برای نخستین بار،‌گوگل قادر خواهد بود تا آپدیت های نرم افزاری را به صورت مستقیم برای محصولات مختلف ارائه دهد، دقیقا مانند کاری که اپل با آيفون، آیپد، اپل واچ و دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل مک انجام می دهد. شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند دیگر نیاز نیست که سیستم عامل را تست کرده، آنها را با محصولات مختلف سازگار کرده و سپس برای کاربران خود ارائه دهند.

این موضوع می تواند یک اتفاق بزرگ و هیجان انگیز برای سیستم عامل اندروید به حساب آيد. اما به یاد داشته باشید که گوگل قادر نخواهد بود تا آپدیت های بزرگ نرم افزاری را به همراه قابلیت های جدید برای محصولات مختلف ارائه دهد و این امر، همچنان به توافق میان گوگل و شرکت های تولید کننده بستگی دارد.  18 اردیبهشت 1398
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری