تست همراه اول

سرویس خبر
25 دی 1397 ساعت 09:40
6 نظر

 

کاهش تولید موبایل به هوآوی اجازه می‌دهد جایگاه اپل را تصاحب کند

با توجه به کاهش تولید تلفن‌های هوشمند در بازار جهانی، و خصوصا توسط شرکت اپل، حالا هوآوی این فرصت را دارد تا به جای این شرکت در جایگاه دوم بزرگ‌ترین تولیدکننده موبایل دنیا قرار بگیرد.

تحلیل‌گران انتظار دارند بخش عمده‌ای از صنعت تلفن‌های هوشمند در طول سال ۲۰۱۹ دچار دگرگونی شود. به گزارش شرکت TrendForce، انتظار می‌رود که حجم جهانی تولید تلفن‌های هوشمند در سال ۲۰۱۹، در بهترین حالت، ۱.۴۱ میلیارد واحد کاهش داشته باشد، یعنی ۳.۳ درصد نسبت به سال ۲۰۱۸ بدتر شود. اگر تقاضا کمتر از حد انتظار باشد، و جنگ اقتصادی آمریکا و چین ادامه داشته باشد، این میزان می‌تواند به ۵ درصد هم برسد. اما این دگرگونی نیز مثل اکثر دگرگونی‌ها، همان طور که بازندگانی دارد، برندگانی هم دارد.

اگرچه انتظار داریم سامسونگ همچنان رتبه اول بزرگ‌ترین برند موبایل دنیا را حفظ کند، اما با توجه به رقابت شدیدی که در بخش‌های رده پایین، متوسط و بالای بازار وجود دارد، این شرکت هم احتمالا به زودی شاهد کاهش فروش محصولات خود خواهد بود.

اما با این حال رقابت بر سر جایگاه دوم و سوم هیجان بسیار بیشتری دارد، چون هوآوی شانس این را پیدا کرده تا جای اپل را بگیرد. به گزارش TrendForce، این غول بزرگ چینی نه تنها در سال ۲۰۱۹ جایگاه خود را در بازار تلفن‌های هوشمند چینی حفظ خواهد کرد، بلکه به دنبال گسترش فعالیت‌های خود در بازارهای در حال توسعه در اروپای شرقی، برزیل و آمریکای جنوبی است. ولی این گزارش متذکر می‌شود که هوآوی هم نسبت به تضعیف بازار چین آسیب‌پذیر است.

در مورد اپل، این شرکت نه تنها در سال ۲۰۱۹ شاهد ضعیف‌تر شدن فروش خود خواهد بود، بلکه ترس از تعرفه‌های ناشی از جنگ اقتصادی آمریکا و چین، و تهدیدی که در خصوص بازار چین وجود دارد به وخیم‌تر شدن شرایط این شرکت دامن می‌زند. علاوه بر این، ممانعت از فروش برخی از مدل‌های آیفون در بعضی از کشورها و قیمت بالای آیفون‌ها جدید نیز مشکل دیگری است که این شرکت باید با آن دست و پنجه نرم کند.  25 دی 1397
6 نظر
4.50
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری