تست همراه اول

سرویس خبر
1 مرداد 1397 ساعت 10:45
4 نظر

 

احتمال ادغام سری Galaxy S و Galaxy Note سامسونگ از سال 2019

به نظر می‌رسد که سامسونگ تصمیم گرفته است از سال آینده دو سری پرچمدار Galaxy S و Galaxy Note خود را ادغام کند تا مشکلات بخش موبایل را هم از میان بردارد. بدین ترتیب سری Galaxy S10 سال آینده با سه مدل متفاوت معرفی می‌شود.

پس از طی دوران محکومیت عضو ارشد هیئت مدیره سامسونگ از زندان قرار است اتفاقات مهمی رخ دهد و البته این اتفاقات تنها شامل معرفی و عرضه اولین گوشی هوشمند با صفحه نمایش تاشو نمی‌شوند. گزارش شده که آقای لی در حال مطالعه و بررسی پرونده‌ها و اسناد بخش موبایل سامسونگ است. همان‌طور که می‌دانید، بخش موبایل سامسونگ در سال اخیر در هر دو بخش پایین رده و سطح بالای بازار تحت فشار بوده است.

به نقل از رسانه‌های چینی موضوع احتمال ادغام سری‌های پرچمداران Galaxy S و Galaxy Note سامسونگ در خلال سال‌های اخیر بارها در جلسات هیئت مدیره مطرح شده است و حتی برخی همکاران این سازنده هم به آن به طور جدی‌ترین گاه می‌کنند. از زمانی که این غول تکنولوژی تصمیم گرفت سالانه دو مدل از سری پرچمداران متفاوت خود را روانه بازار کند، تداخل میان مدل‌های متفاوت مانند S8+ و S9+ و همچنین Note 8 و Note 9 دیده شد.

از آنجا که میزان سود در بخش موبایل بسیار حیاتی است، سامسونگ ظاهرا به فکر افتاده تا Galaxy S و Galaxy Note را با هم ادغام کند و بدین ترتیب ممکن است سال آینده شاهد رونمایی از Galaxy S10 Plus با صفحه نمایش 6.4 اینچی و مجهز به قلم استایلوس باشیم. ادغام این دو سری و اعمال استراتژی مذکور می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های تولید و توسعه برای سامسونگ شود. این خبر همچنین می‌تواند شایعه احتمال رونمایی از سه مدل پرچمدار Galaxy S10 را در سال آینده توجیه کند.

گفته می‌شود که Galaxy Note 9 قرار است در برخی ویژگی‌ها نسبت به Note 8 ارتقا یابد و برای مثال به جای باتری 3300 به باتری بزرگ‌تری با ظرفیت 4000 میلی آمپر ساعت مجهز شود؛ صفحه نمایش آن از 6.32 به 6.38 اینچ تغییر یابد؛ میزان حافظه داخلی‌اش افزایش پیدا کند و همچنین دیافراگم متغیر برای دوربین اصلی آن در نظر گرفته شود اما سامسونگ علی رغم همه این موارد رقم پایین 12 میلیون واحد را برای فروش آن پیش بینی کرده است. البته این رقم با میزان فروش مورد انتظار رایج برای پرچمداران Galaxy Note در یک راستا قرار دارد . نشان می‌دهد که سامسونگ مایل است در سال جاری فبلت Galaxy Note 9 را بدون ضرر و زیان تنها در سطح معمول به فروش برساند و اصلا به دنبال کسب سود فراوان از فروش این گوشی تازه نیست.

   1 مرداد 1397
4 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری