جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
3 تیر 1397 ساعت 13:15
30 نظر

 

واردات پلی استیشن، ایکس باکس و سایر کنسول‌های بازی ممنوع شد!

در پی ممنوعیت ورود بیش از 1400 قلم کالا به کشور، گفته می‏‎شود واردات کنسول‌های بازی مثل پلی استیشن و ایکس باکس نیز ممنوع شده است و به آنها ارز دولتی تخصیص نمی‌یابد.

روز گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت به سازمان توسعه تجارت دستور داد تا از ثبت سفارش و واردات ۱۳۳۹ بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا جلوگیری کند. بر این اساس کالاهایی که نام آنها در لیست تعرفه‌های گروه 4 قرار داد دیگر ثبت سفارش نخواهند شد و به آنها ارز دولتی تعلق نمی‌گیرد. همچنین سفارشاتی که پیش از این ابلاغیه ثبت شده باشند ولی از سوی بانک‌ها ارزی دریافت نکرده باشند نیز ملغی می‏شوند.

گفته می‌شود از جمله کالاهایی که نام آن‌ها در این فهرست آمده و ورودشان به کشور ممنوع شده است، کنسول‌های بازی پلی استیشن، ایکس باکس و... که مشتریان متعددی در بازار ایران دارند. ورود کنسول‌های بازی به کشور در حالی ممنوع شده است که مشابه داخلی برای این کالاها وجود ندارد و علاقه‌مندان به بازی‌های کامپیوتری حتی نمی‌توانند از کنسول‌های بازی تولید داخل استفاده کنند!

در پی انتشار این خبر، قیمت کنسول پلی استیشن 4 اسلیم حدود 500 هزار تومان و قیمت ایکس باکس وان اس حدود 300 هزار تومان افزایش پیدا کرد. در همین حال بسیاری از فروشگاه‌ها فروش کنسول‌های بازی را متوقف کرده‌اند تا قیمت جدید بازار مشخص شود.نظرات کاربران

در حال بارگذاری