تست همراه اول

سرویس خبر
11 خرداد 1397 ساعت 11:00
2 نظر

 

وقتی آتش ناشی از پرتاب راکت، دوربین عکاس ناسا را ذوب کرد (همراه با عکس و تصاویر متحرک)

چندی پیش تصویری از یک دوربین عکاسی ذوب‌شده در فضای مجازی توجه کاربران را به خود جلب کرد. این دوربین متعلق به بیل انگالس عکاس باسابقه ناسا بود.

دوربین ذوب‌شده بیل انگالس

ماجرا این بود که وقتی بیل انگالس، از عکاسان باسابقه آژانس فضایی ناسا می‌خواست پرتاب راکت فالکون 9 را که در راستای ماموریت فضایی GRACE-FO با مشارکت ناسا و مرکز پژوهشی علوم زمین آلمان صورت می‌گرفت، در قاب دوربین‌های خود ثبت کند، یکی از دوربین‌های او در اثر شعله‌های آتش ناشی از پرتاب راکت، ذوب شد.

با اینکه در این حادثه خود دوربین ذوب شد، اما به‌گفته ناسا، کارت حافظه داخل آن سالم ماند. ناسا فیلم کوتاهی از این واقعه را که توسط همان دوربین ثبت شده است، منتشر کرد که نسخه کم‌حجم‌ شده آن را در زیر مشاهده می‌کنید.

 

اینگالس دو دوربین را خارج از محوطه امن بستر پرتاب و چهار دوربین دیگر را داخل این محوطه کار گذاشته بود. این دوربین‌ها از راه دور کنترل می‌شدند. آن‌‌‌گونه که از فیلم ضبط‌شده برمی‌آید، با پرتاب راکت و یورش آتش به اطراف، دمای محیط به‌شدت افزایش می‌یابد که در نتیجه آن، بوته‌های اطراف یکی از دوربین‌های خارج محوطه شعله‌ور می‌شود و همین آتش دوربین را به قول اینگالس «برشته» می‌کند.

اینگالس 30 سال است که به عنوان عکاس برای ناسا کار می‌کند. این آژانس در بخشی از توضیحات خود پس از این واقعه نوشت، خلاقیت و تلاش‌های اینگالس در ثبت تصاویر منحصر به فرد، در ناسا و برای هر کسی که پیگیر کارهای اوست، زبان‌زد است.

دوربین بیل انگالس بیرون از محوطه امن بستر پرتاب، و پیش از پرتاب راکتنظرات کاربران

در حال بارگذاری