تست همراه اول

سرویس خبر
8 اردیبهشت 1397 ساعت 15:09
0 نظر

 

فیدیبو از اولین کتاب‌خوان الکترونیک فارسی با نام فیدیبوک رونمایی کرد

فیدیبو و دیجی‌کالا از اولین کتاب‌خوان الکترونیک فارسی که قابلیت نمایش کتاب‌های فارسی و انگلیسی را روی صفحه E-Ink دارد پرده برداشتند. قیمت این کتاب‌خوان 549 هزار تومان است و از طریق سایت دیجی‌کالا و فروشگاه‌های شهر کتاب به فروش می‌رسد.

در صبح هشتمین روز از اردیبهشت ماه 1397 دیجی‌کالا طی نشستی خبری در شهر کتاب مرکزی تهران از اولین محصول فیزیکی خود و اولین کتاب‌خوان الکترونیک ایرانی رونمایی کرد. نام این محصول «فیدیبوک» است و از امروز در وب‌سایت فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا و فروشگاه‌های شهر کتاب رسما به فروش می‌رسد.

فیدیبوک اولین دستگاه کتاب‌خوان فارسی و ایرانی به شمار می‌رود که با پشتیبانی کامل از زبان فارسی به یک پلتفرم عرضه‌کننده کتاب «فیدیبو» متصل شده است. با این دستگاه می‌توان کتاب‌های الکترونیک و متون فارسی را با حفظ کامل حقوق ناشر و نویسنده مطالعه کرد.

فن‌آوری ساخت صفحه فیدیبوک، جوهر الکترونیک یا E-Ink است که بدون استفاده از الکتریسیته به مدت نامحدود نوشته‌ها و تصاویر ثابت را نشان می‌دهد. مطالعه با این صفحات الکترونیکی تجربه‌ای شبیه به کتاب کاغذی را تداعی می‌کند چرا که تصاویر ثابت‌اند و نیاز به تجدید ندارند. همچنین در این تکنولوژی زاویه دید بازتر است و به‌ جای تابش نور از صفحه نمایش، کاربر با نور محیط کتاب می‌خواند. نوشته‌ها روی فیدیبوک در نور آفتاب محو و کمرنگ نمی‌شوند و نسبت کنتراست آن تا حد زیادی نزدیک به کاغذهای معموبی است.

دیجی‌کالا به عنوان یکی از پیشگامان حوزه تولید محتوای دیجیتال، در سال 1394 به منظور ورود به صنعت نشر، توسعه آن و ایجاد بازار تولید محتوای دیجیتال، در فیدیبو به عنوان استارتاپ پیشرو در حوزه نشر، سرمایه‌گذاری و در سال 1397 اقدام به خرید آن کرد. «فیدبیو» امروز یکی از زیرمجموعه‌های گروه دیجی‌کالا محسوب می‌شود.

فیدیبو اولین سامانه چند پلتفرمی تولید و توزیع کتاب الکترونیک و صوتی فارسی است که با توجه به استانداردهای جهانی صنعت نشر و رعایت کامل قانون کپی‌رایت طراحی و اجرا شده است. در حال حاضر روزانه بیش از 50 هزار نفر در فیدیبو متاب مطالعه می‌کنند و بیش از 24 هزار کتاب صوتی و الکترونیک روی پلتفرم فیدبیو در دسترس است.  8 اردیبهشت 1397
0 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری