تست همراه اول

سرویس خبر
3 بهمن 1396 ساعت 15:45
15 نظر

 

از این پس گوشی‌های دست دوم نیز باید رجیستر شوند

در فاز جدید طرح رجیستری که به زودی اجرایی می‏‎شود افرادی که قصد خرید و فروش گوشی‌های دست دوم را دارند ملزم به ثبت اطلاعات گوشی و شماره تلفن خود در سامانه همتا هستند.

حمیدرضا دهقانی‌نیا، مدیر کل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا، در نشست طرح رجیستری موبایل گفت: طرح رجیستری موبایل از هفته آینده وارد مرحله جدیدی می‎شود که بر اساس آن گوشی‌هایی که به صورت دست دوم خرید و فروش می‏شوند را نیز شامل می‎شود.

مدیر کل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: خریداران گوشی‌های دست دوم از این پس باید فرایند انتقال مالکیت را در سامانه طرح رجیستری به طور کامل انجام دهند. وی گفت: مردم می‌توانند از طریق کد دستوری #۷۷۷۷* تغییر مالکیت گوشی خود را به صورت رایگان انجام دهند؛ به این شکل که صاحب دستگاه شماره سیم کارت خود و سپس کد ۱۵ رقمی IMEI را وارد می‌کند و در نهایت شماره سیم کارت خریدار جدید را به سامانه رجیستری می‌دهد.

دهقانی‌نیا تاکید کرد: در 9 ماهه سال 95 مبلغی بالغ بر 147 میلیون دلار و در 9 ماهه سال 96 مبلغی بالغ بر 278 میلیون دلار گوشی به صورت رسمی وارد کشور شده است. همچنین در پاییز 96 مجموعا 56 میلیون دلار تلفن همراه وارد ایران شده. وی خاطر نشان کرد: تا قبل از 22 بهمن ماه یکی از سه نشان تجاری سامسونگ، ال‌جی یا هوآوی وارد پالایش رجیستری می‌شود.

   3 بهمن 1396
15 نظر
4.64
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری