تست همراه اول

سرویس خبر
12 دی 1396 ساعت 10:40
14 نظر

 

ال جی و سامسونگ تایید کردند؛ عملکرد گوشی‌های قدیمی کاهش نمی‌یابد

پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه اپل سرعت پردازنده آیفون با باتری قدیمی را کاهش می‌دهد، شرکت‌هایی نظیر ال جی و سامسونگ اعلام کردند که چنین اقدامی در محصولات قدیمی آنها صورت نمی‌گیرد.

پس از انتشار اخباری مبنی بر افت عملکرد آیفون با باتری قدیمی، اپل مجبور به عذرخواهی از کاربران و کاهش قیمت تعویض باتری شد. با این حال نگاه‌ها به سمت شرکت‌های دیگر تولید کننده گوشی هوشمند رفت تا کاربران بدانند آیا آنها نیز اقدامی مشابه اپل انجام می‌دهند یا خیر.

حال به نظر می‌رسد که تنها اپل از میزان عملکرد گوشی هوشمند قدیمی‌اش می‌کاهد. سازندگان مطرح گوشی هوشمند مانند ال جی، سامسونگ، اچ‌تی‌سی و موتورولا تایید کردند که عملکرد تلفن هوشمندشان در مرور زمان به مشکلی بر نمی‌خورد.

یکی از مسئولان اچ‌تی‌سی در مصاحبه‌ای گفت که این شرکت تایوانی از سرعت پردازنده گوشی هوشمند قدیمی خود نمی‌کاهد. یکی از موتورولا نیز گفت که تاکنون عملکرد گوشی هوشمندی بر اساس باتری قدیمی آن کاهش نیافته است.

سخنگوی ال جی در پاسخ به سوالات خبرنگاران پا را فراتر گذاشت و گفت:

ال جی چنین کاری را انجام نداده و نمی‌دهد. درواقع ما به کاربرانمان اهمیت می‌دهیم.

سامسونگ نیز بیانیه‌ای منتشر کرد که طبق آن، هیچ یک از گوشی‌های قدیمی این شرکت با مشکل افت سرعت مواجه نمی‌شوند:

ما از طریق انتشار آپدیت نرم‌افزاری اقدام به کاهش میزان عملکرد گوشی هوشمند قدیمی نمی‌کنیم.

نکته جالب، شایعه‌ای در مورد دستگاه‌های اندرویدی است مبنی بر اینکه این گوشی هوشمند در زمان انجام بنچمارک‌ها عملکردی به‌مراتب بهتر از شرایط عادی دارند تا امتیاز بالاتری کسب کنند. علت تولید حرارت بالای گوشی هوشمند در زمان انجام بنچمارک‌ها نیز همین امر است و پردازنده تلفن هوشمند اندرویدی در شرایط عادی با سرعت کمتری کار می‌کند.

این شایعه به مسائل بسیاری دامن زد و بسیاری از سازندگان گوشی هوشمند اندرویدی نیز چنین موضوعی را یا رد کردند یا کنار گذاشتند. با این حال عملکرد محصولات این شرکت‌ها به‌قدری خوب شده که ضعفی را در استفاده روزمره احساس نمی‌کنید.

شایان ذکر است که اقدام اپل با شرکت‌های دیگر قابل مقایسه نیست. اپل برای آیفون با باتری قدیمی نرم‌افزاری عرضه می‌کند تا سرعت پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیکی کاهش یابد. این اقدام باعث طولانی‌تر شدن زمان بارگذاری اپلیکیشن‌ها می‌شود. در مقابل چنین اقدامی، شرکت‌های سازنده گوشی هوشمند اندرویدی به دنبال کسب امتیاز بهتر در بنچمارک‌ها هستند و به‌مرور زمان عملکرد محصولشان را کاهش نمی‌دهند.  12 دی 1396
14 نظر
3.83
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری