تست همراه اول

سرویس خبر
17 مهر 1396 ساعت 15:50
9 نظر

 

جزئیات جدید از گلکسی نوت 9؛ احتمال عرضه با حسگر اثرانگشت یکپارچه و طراحی تاشو

براساس یک گزارش جدید توسط مینگ‌چی کو، فبلت پرچمدار گلکسی نوت 9 سامسونگ ممکن است به یک سنسور اثرانگشت اپتیکال در زیر نمایشگر مجهز شده باشد.

به گزارش Business Insider و به نقل از مینگ‌چی کو، تحلیل‌گر برجسته‏‌ی KGI Securities، استفاده از سنسور اثرانگشت در زیر نمایشگر به کاربران اجازه می‌دهد تا گوشی خود را تنها با لمس نمایشگر آنلاک نمایند؛ به جای اینکه از دکمه‌ی فیزیکی در پشت گوشی مانند آنچه که در گلکسی نوت 8 دیده‌ایم، برای احراز هویت کاربران استفاده شود.

مینگ‌چی کو مدعی است که سه شرکت، نمونه‌هایی را از فناوری لازم برای ادغام سنسور اثرانگشت با نمایشگر به سامسونگ فرستاده‌اند. شرکت Synapctics، تأمین‌کننده محصولات اپل بعید به‏‌نظر می‌رسد که برای همکاری سامسونگ انتخاب شود؛ علت این موضوع، سامسونگ مایل از فناوری متفاوتی برای گوشی‌های پرچمدار بعدی خود استفاده کنید که با فناوری به ثبت رسیده توسط Synaptics، هم‌خوانی ندارد.  

دو شرکت اصلی که می‌توانند در نهایت قرارداد ساخت سنسور اثرانگشت اپتیکال یکپارچه با نمایشگر را برای فبلت گلکسی نوت 9 برنده شوند، Samsung SLI و BeyonedEyes خواهند بود. شرکت Egis نیز که سنسور اثرانگشت برای گوشی‌های سامسونگ تأمین می‎کند، ممکن است به عنوان یکی از گزینه‎های احتمالی درنظر گرفته شود.

علاوه‌بر فناوری سنسور اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر که در سال آینده در مدل‌های زیادی به کار گرفته خواهد شد، رئیس بخش موبایل سامسونگ، D.J Koh گفته است فبلت گلکسی نوت 2018 این شرکت شاید طراحی تاشو داشته باشد؛ البته در صورتی‏‌که سامسونگ موفق شود مشکلات موجود را برای استفاده از این فناوری حل نماید. زمانی‌که از وی در رابطه با احتمال عرضه یک گوشی انعطاف‏‌پذیر سوال شد، D.J Koh در بیانیه‌ خبری خطاب به خبرنگاران اعلام کرد: «]من[ به عنوان رئیس این کسب‎وکار، می‎توانم بگویم که ]استفاده از طراحی تاشو[ هدف فعلی ما برای سال آینده است».

البته تمایل شرکت سامسونگ به عرضه‌ی یک گوشی تاشو چندان جدید نیست. گلکسی X که با نام Project Valley نیز شناخته می‌شود، مدت‌هاست که در شایعات و گمانه‏زنی‌های مختلف به آن پرداخته شده و می‎دانیم که شرکت سامسونگ در حال آماده‌سازی شرایط لازم برای رونمایی از گوشی تاشوی خود در سال آینده است.

با این‌حال، بیانیه‌ اخیر رئیس بخش موبایل سامسونگ نشان می‌دهد که این شرکت پیش از عرضه گوشی‌ تاشو، باید به دنبال رفع ایرادات و مشکلات موجود در پروسه‌ی ساخت آن باشد. با اینکه به صورت دقیق به این موضوع اشاره‌ای نشده است، وی گفت که «چندین مانع» در سر راه سامسونگ قرار دارد که این شرکت باید پیش از آماده کردن گوشی تاشوی خود برای عرضه‏، بر آن‌ها غلبه نماید.

البته D.J Koh اعلام کرده است که در صورت عدم رفع مشکلات در تولید گوشی‌های تاشو، احتمالاً عرضه فبلت گلکسی نوت خود را با طراحی قابل انعطاف به تعویق خواهد انداخت. مدتی پیش در وب‎سایت جی‌اس‌ام خواندید که احتمالاً گوشی گلکسی X سامسونگ عرضه‎ی محدودی خواهد داشت و شرکت سامسونگ، تنها 100 هزار واحد از آن‌را به بازار عرضه می‌کند.

آن‌طور که در برخی از شایعات اشاره شده است، شرکت سامسونگ درنظر دارد تا گلکسی X را به صورت محدود در چندین بازار عرضه نماید و در صورت استقبال مشتریان، گوشی تاشوی خود را به صورت گسترده‌تر به فروش خواهد رساند. با ای‌ن‏حال، جزئیات دقیق‌تری از گلکسی X سامسونگ به‌دست نیامده است.

در رابطه با طراحی احتمالی نیز، باید گفت که گوشی گلکسی X سامسونگ احتمالاً از دو نمایشگر استفاده خواهد کرد که با استفاده از لولا به یک‌دیگر متصل شده‌اند. با این‎حال، بسیاری از طرح‌های مفهومی که از گلکسی X به‌دست آمده، مربوط به چندین سال پیش است و شرکت سامسونگ احتمالاً آن‌ها را به‌روز نموده یا از طرح‌های جدیدتری برای گوشی تاشوی آینده خود استفاده کرده است.

باید منتظر ماند و دید که فبلت گلکسی نوت 9 در سال آینده، چه قابلیت‌‏هایی خواهد داشت. البته در گزارش‌های پیشین مینگ‌چی کو، اشاره شده بود که این مدل از سنسور اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر استفاده می‌کند؛ به همین جهت، عرضه فبلت جدید سامسونگ با حسگر اثرانگشت در زیر نمایشگر موضوع چندان جدیدی نیست.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری