تست همراه اول

سرویس خبر
28 شهریور 1396 ساعت 14:45
1 نظر

 

پیروزی دراماتیک همیلتون در گرندپری سنگاپور در روز شکست فراری

لوئیس همیلتون، راننده تیم مرسدس بنز موفق شد مقام قهرمانی گرندپری کشور سنگاپور را به دست آورد در حالی که رانندگان تیم فراری بزرگ‌ترین شکست ممکن را تجربه کردند.

لوئیس همیلتون راننده تیم مرسدس بنز با فاصله 4.5 ثانیه‌ای از نفر دوم، قهرمان گرندپری سنگاپور شد. این در حالی است که دنیل ریکیاردو از تیم ردبول و والتری بوتاس هم تیمی همیلتون، در مقام‌های دوم و سوم ایستادند.

همیلتون با این پیروزی فاصله امتیازی خود با سباستین فتل، اصلی‌ترین رقیب خود، به 28 امتیاز رساند و بوتاس هم در فاصله 23 امتیازی پشت فتل قرار گرفت.

مسابقه در حالی آغاز شد که باران در کشور سنگاپور در حال باریدن بود و 6 راننده اول، یعنی فتل، مکس وشتاپن، ریکیاردو، کیمی رایکونن، همیلتون و بوتاس مسابقه را با لاستیک‌های متوسط شروع کردن  در حالی که سایر رانندگان مانند نیکو هالکنبرگ، فرناندو آلونسو، و استافل وندورم از لاستیک‌های مخصوص باران استفاده می‌کردند.

رایکونن استارت بسیار خوبی داشت و در حالی که در شروع مسابقه چهارم بود، پیش از رسیدن به پیچ اول خود را به رده سوم رساند. اما این پایان کار نبود و فتل در پیچ اول، قصد حرکت به سمت داخل پیچ را داشت که با بی احتیاطی رانندگان، رایکونن و وشتاپن به هم برخورد کردند و این تصادف سنگین موجب خارج شدن هر دو راننده و چند خودروی دیگر از مسابقه شد.

ولی بدشانسی تیم فراری تمامی نداشت و سباستین فتل تنها پس از طی چند صد متر، کنترل خودروی خود را از دست داد و به گارد ریل‌ها برخورد کرد تا او هم مانند هم تیمی خود رایکونن، از مسابقه خارج شود. بدین ترتیب او ناکام بزرگ این مسابقه و تیم فراری بازنده اصلی این گرندپری بود.

در این بین خودروی ایمنی یا سیفتی کار وارد پیست شد تا قطعات باقی مانده از سایر خودروها در پیست، پاک سازی شوند که همه این موارد، دست به دست هم دادند که همیلتون در جایگاه اول قرار گیرد. در دورهای بعد، باران قطع شد و پیست رو به خشکی رفت. در این شرایط، بهترین وضعیت را رانندگانی داشتند که از لاستیک‌های متوسط بهره می‌بردند.

برتری همیلتون ادامه داشت و در حالی که پیش از مسابقه هیچ کس انتظار قهرمانی او را نداشت، او با فاصله از نفرم دوم یعنی دنیل ریکیاردو پیشتازی می‌کرد. در زمان‌های پایانی مسابقه دنیل کیات دچار سانحه شد و خودروی ایمنی برای بار دوم مجبور به ورود به پیست شد.

این موضوع بیشتر از همه برای ریکیاردو خوشحال کننده بود چراکه امید داشت با تکرار عملکرد خوب خود در دور تعیین خط، همیلتون را پشت سر بگذارد و به قهرمانی برسد. اما چنین اتفاقی رخ نداد و همیلتون با حفظ عملکرد خوب خود، مسابقه را تا انتها با پیشتازی به پیش برد و در نهایت به قهرمانی رسید.

البته زمان تعیین شده برای طی مسیر مسابقه 2 ساعت بود که به دلیل اتفاقات پیش آمده، تعداد دورهای تعیین شده توسط رانندکان طی نشد و راننده‌ای به قهرمانی رسید که در پایان زمان 2 ساعته، به عنوان نفر اول از خط عبور کرد.

نتایج مسابقه سنگاپور به شرح زیر است:

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی، بر روی آن کلیک کنید.

نتایج کلی رانندگان به شرح زیر است:

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی، بر روی آن کلیک کنید.

نتایج کلی تیم‌ها به شرح زیر است:

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی، بر روی آن کلیک کنید.

   28 شهریور 1396
1988 بازدید
1 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری