سرویس خبر
2 شهریور 1396 ساعت 20:00
3 نظر

 

سامسونگ یک بار دیگر به خاطر گلکسی نوت 7 عذرخواهی کرد

شب گذشته و در مراسم رونمایی از گلکسی نوت ۸، سامسونگ بار دیگر به دلیل اتفاقات پیش آمده برای گلکسی نوت ۷ به طور رسمی از کاربران عذرخواهی کرد.

گلکسی نوت ۷ در زمان معرفی طرفداران بسیاری پیدا کرده بود، اما هیچ یک از این طرفداران خبر نداشتند گوشی محبوب‌شان تا چند مدت دیگر به یکی از تلخ‌ترین خاطرات تاریخ کمپانی سامسونگ تبدیل می‌شود. به دلیل نقص فنی در بخش باتری، این فبلت در ابعاد گسترده با انفجار و آتش سوزی روبرو شد، در نتیجه سامسونگ طی یک فراخوان رسمی سعی کرد که این گوشی را از بازار جهانی جمع آوری و پس از بررسی دوباره آن را بازسازی و تحویل دهد. همچنین خریداران در صورت  تمایل می‌توانستند پول خود را پس بگیرند یا گوشی خود را با گلکسی اس ۷ اج تعویض کنند.

پس از فراخوان اولیه، گوشی‌های رفرش شده دوباره به صاحبان تحویل داده و روانه بازار شدند، اما متاسفانه این گوشی‌ها هم دچار مشکل شدند و برای بار دوم فراخوان جمع آوری آن‌ها منتشر شد. البته طبق آمار منتشر شده، حدود یک میلیون نفر از کل دارندگان گلکسی نوت ۷ حاضر نشدند که گوشی خود را تحویل دهند یا تعویض نمایند. در نهایت مدتی قبل این گوشی با باتری جدیدتر و ظرفیت کمتر و با نام گلکسی نوت فن ادیشن که به اختصار Galaxy  Note FE هم نامیده می‌شود، راهی بازار شد. این فاجعه منجر به عذرخواهی سامسونگ در مراتب مختلف شد که آخرین آن شب گذشته و پیش از معرفی نوت ۸ اتفاق افتاد.

طرفداران سری گلکسی نوت از اهمیت خاصی نزد سامسونگ برخوردارند، شاید به همین دلیل باشد که کمپانی کره‌ای در مراسم رونمایی از گلکسی اس ۸ حرفی از عذرخواهی به میان نیاورد و آن را به مراسم معرفی نسل جدید گلکسی نوت موکول کرد. در نطق مدیر سامسونگ موبایل در مراسم شب گذشته او با اشاره به وفاداری طرفداران سری نوت و فاجعه پیش آمده برای گلکسی نوت ۷، در قدردانی از کاربران این جمله را به زبان آورد:

حتی هنگامی که ما شما را ناامید کردیم، شما همراهمان ماندید

دی‌جی کوه، مدیر عامل بخش موبایل سامسونگ، در ادامه حضورش روی صحنه به تکمیل جمله قبلی پرداخت و اظهار کرد که «هیچ‌ یک از ما هرگز اتفاقی را که سال قبل رخ داد فراموش نخواهیم کرد» و «نهایت خضوع و فروتنی» خود در مقابل وفاداری طرفداران گلکسی نوت به این برند را اعلام کرد.

او در تایید ادعای خود مبنی بر وفاداری طرفداران به برند گلکسی نوت، ویدیویی از یکی از کاربران یوتیوب منتشر کرد که با وجود تمامی هشدارها و فراخوان‌های سامسونگ برای جمع آوری گلکسی نوت ۷، می‌گفت حاضر به مرجوع کردن گوشی خود نیست. این یکی از ۱۰ ویدیویی بود که کاربران در یوتیوب بارگذاری کردند تا وفاداری خود به رده محصولات گلکسی نوت سامسونگ را نشان دهند.

   2 شهریور 1396
3 نظر
3.92
  13 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری