تست همراه اول

سرویس خبر
26 مهر 1395 ساعت 18:27
5 نظر

 

استفاده از فناوری Clear Sight کوالکام در Mi 5s Plus شیائومی

شیائومی در گوشی می 5 اس پلاس خود از تکنولوژی کوالکام بهره برده؛ تکنولوژی جدیدی که برای دوربین‌های دوگانه گوشی‌های هوشمند طراحی شده است.

حدود یک ماه از عرضه گوشی‌های Mi 5s و Mi 5s Plus شیائومی می‌گذرد؛ گوشی‌هایی که برخی تکنولوژی‌های به کار رفته در آنها اولین در نوع خودشان هستند؛ تکنولوژی‌هایی همچون سنسور اثر انگشت اولتراسونیک Sense ID کوالکام و تکنولوژی دوربین Qualcomm Clear Sight که اخیرا شیائومی از آن پرده برداشته است.

کوالکام به‌تازگی اعلام کرده که روی فناوری جدید دوربین به نام Clear Sight کار می‌کند. این تکنولوژی برای تنظیمات دوربین‌های دوگانه طراحی شده است؛ دوربین‌هایی که نمونه‌های آن در گوشی‌های هوآوی، اپل و شیائومی دیده می‌شود.

اکنون شیائومی اولین تولیدکننده‌ای است که به سراغ استفاده از تکنولوژی Clear Sight رفته. این فناوری درواقع دو عکس ثبت می‌کند، یکی رنگی و دیگری سیاه و سفید. عکس سیاه و سفید نور بیشتری جذب می‌کند و جزئیات بیشتر و نویز کمتر دارد. به همین خاطر وقتی دو عکس رنگی و سیاه و سفید باهم ترکیب می‌شوند عکس محدوده داینامیک بیشتری دارد.

حالا باید دید شیائومی با استفاده از این تکنولوژی نتیجه قابل توجهی می‌گیرد یا خیر. اگر این تکنولوژی نتیجه خوبی داشته باشد به‌زودی سایر تولیدکننده‌های گوشی‌های هوشمند نیز به سراغ فناوری Clear Sight کوالکام می‌روند.

نظر شما چیست؟ آیا فکر می‌کنید کوالکام به‌زودی در دوربین گوشی‌های هوشمند هم جای پای خود را تثبیت می‌کند؟نظرات کاربران

در حال بارگذاری