تست همراه اول

سرویس خبر
26 مهر 1395 ساعت 10:59
17 نظر

 

آیفون 4 این ماه بازنشسته می‌شود

بر اساس آخرین گزارش‌ها، تا انتهای این ماه میلادی گوشی محبوب آیفون ۴ و بعضی محصولات قدیمی شرکت اپل بازنشسته خواهند شد.

بر اساس گزارشی که وب‌سایت ژاپنی MacOtakara منتشر کرده است، بعضی محصولات قدیمی شرکت اپل در پایان همین ماه حکم بازنشستگی خود را دریافت می‌کنند و از چرخه پشتیبانی محصولات خارج می‌شوند. این محصولات شامل آیفون ۴، مک‌بوک ایر ۱۳ اینچی تولید ۲۰۱۰، نسل سوم ایر مک و نسل دوم Time Capsule می‌شود. البته باید به این نکته اشاره کرد که شرکت اپل یکی از بهترین چرخه‌های حمایت از محصولات خود را دارد و نسبت به دیگر شرکت‌های مطرح مدت بسیار طولانی‌تری از محصولات خود پشتیبانی می‌کند.

این محصولات به دلیل قدمت بالا و تکنولوژی قدیمی هیچ‌کدام با نسخه‌های جدید سیستم عامل‌های اپل یعنی macOS و iOS 10 هماهنگی کافی ندارند و شرکت اپل ترجیح می‌دهد به‌جای پشتیبانی از این محصولات قدیمی، نیروی خود را صرف بهبود محصولات جدید کند.

هرچند این محصولات مدت‌هاست که از به‌روزرسانی و پشتیبانی نرم‌افزاری برخوردار نبودند، حالا زمان پشتیبانی سخت‌افزاری و تعمیرات فیزیکی آن‌ها هم به اتمام رسیده است.

شرکت‌ها برای اینکه کاربرانشان بهترین تجربه را هنگام کار کردن با محصولاتشان داشته باشند در بازه‌های زمانی متفاوت محصولات قدیمی خود را از چرخه پشتیبانی خارج و کاربران را به تهیه محصولات با تکنولوژی جدید‌تر تشویق می‌کنند. البته این بازنشسته شدن بدین معنا نیست که دیگر نمی‌توانید از آنها استفاده کنید؛ یعنی می‌توانید از آیفون ۴ تا هنگامی که اجزای سخت‌افزاری آن سالم است با همان نرم‌افزار ثابت و قدیمی همچنان استفاده کنید، هرچند به دلیل به‌روزرسانی‌های امنیتی این استفاده ممکن است خطراتی نیز برای شما داشته باشد.  26 مهر 1395
17 نظر
5.00
  9 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری