تست همراه اول

سرویس خبر
21 شهریور 1395 ساعت 10:19
15 نظر

 

تایید رم 3 گیگابیتی آیفون 7 پلاس در نتایج GeekBench

در سایت شرکت اپل اطلاعات کاملی از سخت‌افزار آیفون‌های جدید موجود نیست، اما پس از انجام دادن بنچمارک با نرم‌افزار GeekBench این موضوع که آیفون 7 پلاس از رم 3 گیگابایتی استفاده می‌کند رسمیت پیدا کرد.

طبق روال پیشین همه می‌دانستند که شرکت اپل به اعلام دقیق مشخصات سخت‌افزاری محصولات خود تمایلی ندارد. تحلیلگران معتقد بودند که آیفون ۷ کماکان همان حافظه رم ۲ گیگابایتی را حفظ می‌کند، اما آیفون ۷ پلاس به دلیل عملکرد دوربین دوگانه خود مجبور است این میزان را ارتقا دهد. حالا با عرضه این گوشی‌ها، هرچند باز هم در سایت شرکت اپل اطلاعات کاملی از سخت‌افزار آنها موجود نیست، با انجام دادن بنچمارک با نرم‌افزار GeekBench این موضوع که آیفون ۷ پلاس از رم ۳ گیگابایتی استفاده می‌کند رسمیت پیدا کرد.

دوربین دوگانه آیفون ۷ پلاس باعث می‌شود که همزمان عملیات ثبت و ترکیب دو تصویر گرفته‌شده با دو لنز ۱۲ مگاپیکسلی و لرزشگیر نرم‌افزاری در همان لحظه انجام شود که پردازش بسیار سنگینی است؛ در صورتی که در آیفون ۷ تنها یک تصویر ۱۲ مگاپیکسلی ثبت می‌شود. هر دو این گوشی‌ها از فلاشی با چهار LED نیز بهره می‌برند.

طبق نتایج این بنچمارک «iPhone9,4» یا همان آیفون ۷ پلاس از پردازنده دو هسته‌ای با قدرت ۲.۲۳ گیگاهرتز (تنها دو هسته‌ از چهار هسته هنگام بنچمارک فعال شدند)، ۳ گیگابایت رم و سیستم عامل iOS 10.0.1 بهره می‌برد.

در کنار دیگر مشخصات اعلام‌شده برای آیفون ۷ پلاس، امتیاز این گوشی در بنچمارک GeekBench بسیار چشمگیر است. این دستگاه در تست تک‌هسته‌ای امتیاز 3233، یعنی تقریبا دو برابر تست تک‌هسته‌ای گلکسی نوت۷، و در تست چندهسته‌ای امتیاز 5363 را به دست آورده است که به راحتی می‌تواند از این لحاظ با گوشی‌های پرچمدار اندرویدی با ۶ گیگابایت رم و سی‌پی‌های ۸ یا ۱۰ هسته‌ای رقابت کند یا حتی از آن‌ها پیشی بگیرد.  21 شهریور 1395
4615 بازدید
15 نظر
4.88
  8 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری