تست همراه اول

سرویس خبر
31 مرداد 1395 ساعت 12:33
59 نظر

 

مواظب باشید! صفحه Galaxy Note 7 خیلی زود خراشیده می‌شود

با مجهز شدن گلکسی نوت 7 به محافظ گوریلا گلس 5 ممکن است خیلی ها فکر کنند صفحه نمایش این گوشی جدید آسیب‌پذیری کمتری دارد، اما در آزمایش صورت‌گرفته مشخص شده است صفحه نوت 7 خیلی زود خراشیده می‌شود.

گلکسی نوت7 یکی از اولین گوشی‌هایی است که با محافظ Gorilla Glass 5 به بازار آمده‌اند. کورنینگ ادعا می‌کند گوریلا گلس 5 نسبت به قبل مقاوم‌تر شده است و صفحات گوشی را بیش از پیش از شکستن محافظت می‌کند.

کانال یوتوب jerry rig everything، که آن را با تست‌های خشن گوشی‌های هوشمند می‌شناسیم، تصمیم گرفته با آزمایش Note7 بفهمد گوریلا گلس 5 چقدر در برابر خراشیده شدن مقاوم است.

اگر تست‌های مشابه انجامشده روی گوشی‌های دیگر را مشاهده کنید متوجه می‎شوید صفحه اکثر گوشی‌هایی که از Gorilla Galss 4 استفاده می‌کنند تا سطح 7 خراش جدی بر نمی‌دارد، اما در ویدئوی زیر می‌بینیم صفحه گلکسی نوت7 از سطح 3 این آزمایش خراشیده می‌شود که نشان می‌دهد نمایشگر آن بسیار آسیب‌پذیر است.

کورنینگ، سازنده محافظ‌های گوریلا گلس، از محصول خود دفاع کرده و سلامت این آزمایش را زیر سوال برده است. دو تن از مهندسان این شرکت در مصاحبه‌‌ای گفته‌اند تست انجام‌شده در این ویدئو شرایط و استانداردهای آزمایشگاهی را نداشته است و به همین دلیل نمی‌توان نتایج آن را قابل قبول دانست.

این شرکت همچنین گفته‌ که مقاومت گوریلا گلس 5 از نظر خراش‌پذیری معادل گوریلا گلس 4 است؛ بنابراین ممکن است به دلیل وارد کردن فشار زیاد و ایجاد اصطکاک، جنس نرم‌تر ساییده شده باشد و درنتیجه نمی‌توان نام آن را خراشیده شدن گذاشت.

در هر صورت بهتر است کورنینگ زودتر در پی رفع این عیب برآید، چون ممکن است جنجالی مثل خم شدن آیفون یا گیر کردن S Pen برایش راه بیفتد. شما هم اگر به فکر خرید Galaxy Note 7 هستید حتما یک محافظ صفحه برایش تهیه کنید تا خیالتان از خش افتادن روی صفحه راحت باشد.نظرات کاربران

در حال بارگذاری