تست همراه اول

سرویس خبر
4 مرداد 1395 ساعت 10:00
1 نظر

 

توقف پشتیبانی از محتوای فلش در مرورگر فایرفاکس

از ماه آینده میلادی مرورگر فایرفاکس پشتیبانی خود را از محتوای فلش قطع می‌کند تا کاربران با کرش‌های کمتری در این مرورگر مواجه شوند و با سرعت بیشتری صفحات اینترنتی را باز کنند.

بنیاد موزیلا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد از ماه اوت محتوای فلش غیرضروری وب‌سایت‌ها بلاک می‌شود و در مرورگر فایرفاکس دیگر به نمایش درنمی‌آید. این کار با هدف کاهش 10 درصد کرش‌های مرتبط با فلش انجام می‌گیرد که نتیجه آن تسریع لود شدن صفحات و افزایش طول عمر باتری، بهبود امنیت و بهتر شدن پاسخگویی مرورگر است.

موزیلا در نموداری مشخص کرده پس از قطع پشتیبانی سایت‌های یوتوب و فایرفاکس از فلش، تعداد دفعات کرش کردن این پلاگین در موزیلا تا چه اندازه کاهش یافته است.

در این راستا موزیلا تصمیم دارد از ابتدای سال 2017 تمام محتوای فلش وب‌سایت‌ها را در فایرفاکس بلاک کند و آنها را تنها با تایید کاربر نمایش دهد.

بر این اساس توصیه شده است سایت‌هایی که از ادوبی فلش یا سیلورلایت مایکروسافت استفاده می‌کنند هرچه زودتر خود را با HTML5 تطبیق دهند.

از ابتدای سال 2016 شرکت‌های گوگل، مایکروسافت و اپل پشتبیانی خود را از فلش قطع کرده‌اند و حالا وقت آن رسیده تا موزیلا هم به جمعشان بپیوندد. جالب اینجاست که خود شرکت ادوبی نیز به مردم توصیه کرده‌ است دیگر از فلش استفاده نکنند، اما همچنان می‌توان در بسیاری از صفحات اینترنت محتوای فلش را مشاهده کرد.  4 مرداد 1395
2153 بازدید
1 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری