تست همراه اول

سرویس خبر
7 تیر 1395 ساعت 14:00
3 نظر

 

طراحی جدید دکمه‌های ناوبری در اندروید N

دکمه‌های ناوبری اندروید تاکنون دو تغییر عمده به خود دیده‌اند، اما ظاهرا طراحی جدیدی با فاصله نه‌چندان زیاد از بازطراحی قبلی در راه است. شکل‌ عجیب و غریبی که به عنوان دکمه‌ Home اندروید انتخاب شده‌ احتمالا سروصدای زیادی به پا می‌کند.

آخرین نسخه اندروید با نام N در کنفرانس توسعه‌دهندگان 2016 گوگل رونمایی شد. این نسخه ویژگی‌های بی‌شماری دارد که در این کنفرانس به تفصیل درباره آن‌ها صحبت شد و ما هم در جی‌اس‌ام آن‌ها را پوشش دادیم. شایعاتی که امروز در خبرگزاری‌های معتبر منتشر شده از تغییری جالب در این نسخه اندروید خبر می‌دهد که قبلا صحبتی از آن به میان نیامده بود.

برای مدت‌ها دکمه‌های ناوبری اندروید با شکل فلش برگشت، خانه و دو صفحه، که اپلیکیشن‌های پس‌زمینه را نشان می‌داد، شناخته می‌شد؛ تا این‌که طراحی متریال معرفی شد. با رونمایی از متریال دیزاین همه‌چیز متحول شد و دکمه‌های ناوبری به اشکال هندسی تغییر شکل دادند. در ابتدا بسیاری از کاربران راضی بودند و البته بسیاری هم دل خوشی از آن‌ها نداشتند، اما به هر حال همه عادت کردند و چهره جدید آیکون‌ها را پذیرفتند. حالا وب‌سایت Android Police تصویری از دکمه‌های ناوبری اندروید N افشا کرده و از طراحی جدید و انقلابی آن‌ها خبر می‌دهد!

در حالی که اشکال هندسی کنونی عمر چندانی ندارند، به تشخیص گوگل دکمه‌های ناوبری همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید باید تغییر شکل دهند. البته منبع خبر هنوز مطمئن نیست که این آیکون‌ها به صورت عمومی در اندروید N به کار می‌روند یا مخصوص بعضی گوشی‌های نکسوسی هستند، از جمله آن‌هایی که در آینده معرفی می‌شوند.

 

نظر شما درباره دکمه‌های ناوبری جدید چیست؟ آیا از بازطراحی آن‌ها راضی هستید؟  7 تیر 1395
3009 بازدید
3 نظر
4.15
  13 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری