تست همراه اول

سرویس خبر
10 خرداد 1395 ساعت 17:26
52 نظر

 

Pro Volleyball: والیبال را حرفه‌ای بازی کنید!

Pro Volleyball بازی والیبال دوبعدی و با گرافیک ساده‌ای است، اما از نظر تنوع تاکتیکی و حرکات فوق‌العاده است و همان حسی را به شما منتقل می‌کند که ملی‌پوشان ما این روزها در سالن والیبال تجربه می‌کنند.

این روزها که ملی‌پوشان والیبال با قدرت‌های جهان برای ورود به المپیک می‌جنگند، تجربه بازی‌ای مشابه با بازی آن‌ها بسیار لذت‌بخش است، به‌خصوص اگر نوستالژی کنسول بازی سگا را هم داشته باشید و بازی Super Volleyball را تجربه کرده باشید؛ بازی دوبعدی پیچیده‌ای که در آن تمام تلاشمان را می‌کردیم که حرکات پچیده حریفمان را انجام دهیم و به یک دلیل ساده نمی‌توانستیم: کسی به ما یاد نداده بود چطور باید تاکتیک‌های مختلف والیبال را پیاده کنیم. Pro Volleyball بازی‌ای است بسیار شبیه به همان Super Volleyball معروف، که البته این نقص عمده را برطرف کرده است.

 

آموزش و انواع تاکتیک‌ها

 


پیش از هر چیز، با باز کردن بازی و ثبت نام در آن، با آموزش بازی روبه‌رو خواهید شد تا بتوانید تاکتیک‌های مختلف بازی را یاد بگیرید. آموزش بازی جامع است و به چهار بخش تقسیم می‌شود. در بخش اول با انواع سرویس آشنا می‌شوید. در این بازی می‌توانید سرویس موجی، ساده، پرشی و هوایی بزنید که هر کدام روش خاص خود را دارد. در مرحله بعدی آموزش با حرکت‌دادن سوییپر آشنا می‌شوید (همان‌طور که می‌دانید، دریافت اول در والیبال بسیار مهم است) و در سخت‌ترین بخش آموزش یاد می‌گیرید که چطور تکنیک‌های حمله را اجرا کنید؛ یعنی انتخاب می‌کنید که پاسور چه طرحی برای حمله بریزد: می‌خواهید پاسور پاس سرعتی بدهد یا ساده یا اصلا جا خالی بیندازد؟ به مهاجم اول پاس بدهد یا دوم یا اسپک را بازیکنی از پشت خط یک‌سوم بزند؟ گزینه‌های شما برای طرح‌ریزی حمله تیم بسیار زیاد است و باید در لحظه تصمیم بگیرید که چه کار کنید. بله، کار سعید معروف بسیار سخت است! در آخرین بخش آموزش با انواع اسپک آشنا می‌شوید: جا خالی می‌اندازید یا محکم به توپ ضربه می‌زنید؟ چقدر محکم؟ این‌ها تصمیماتی است که شما باید در طول بازی بگیرید و البته پیش از آن باید یاد بگیرید که چگونه انجامشان بدهید.

تنظیم همه این موارد در گوشی هوشمند و صفحه لمسی کار سختی است که شرکت هه ستی یاری به خوبی از عهده آن برآمده.

 

منو


 

منوی اصلی بازی چند بخش دارد: امکان بازی دوستانه، بازی حذفی، شرکت در لیگ جهانی، تمرین و تنظیمات. البته شرکت در تورنمنت‌ها و استفاده از همه تیم‌ها از همان اول امکان‌پذیر نیست و باید قفلش را باز کنید. برای این کار هم می‌توانید با بازی‌های بیشتر سکه‌هایی جمع‌آوری کنید و هم می‌توانید خرید پولی انجام بدهید. در بخش بازی دوستانه هم امکان بازی دو نفره (با اینترنت وایرلس) و یک نفره فراهم آمده است. در بخش تنظیمات می‌توانید سرعت بازی، امتیازهای هر ست و صداهای بازی را تنظیم کنید.

نکته آزاردهنده در صفحه منو تبلیغات آن است که بعضی گزینه‌ها را پوشانده و اجازه نمی‌دهد که با خیال راحت در بخش‌های مختلف بازی بچرخیم.

 

محیط و امکانات بازی


 

چیزهایی که آموزش می‌بینید تقریبا همان چیزهایی است که باید در بازی اجرا کنید؛ با این تفاوت بزرگ که در زمان بازی سرعت عمل بسیار مهم است. باید ضربه‌ها را درست وقتی بزنید که توپ به شما می‌رسد، و گرنه فقط سایه آن را خواهید زد. البته کل ماجرا به بازیِ صرف والیبال محدود نمی‌شود، ویژگی جذاب محیط بازی Pro Volleyball این است که دوازده تیم مطرح دنیا با بازیکن‌های واقعی در آن وجود دارند که مثل هر بازی خوب دیگری قدرت آن‌ها با هم فرق دارد و می‌توانید ترکیب دلخواه خود را در هر بازی به میدان بفرستید.


 

در محیط بازی علاوه بر این‌ها می‌توانید استادیوم برگزاری مسابقه و نوع توپ را هم انتخاب کنید.


 

در مجموع، هرچند گرافیک بازی کم‌وبیش به همان سادگی نسخه سَلفش در کنسول بازی سگاست، صداگذاری بازی خوب انجام شده و هیجان یک بازی جذاب والیبال را منتقل می‌کند.

Pro Volleyball بازی هیجان‌انگیزی است که تمرکز و سرعت عمل زیادی لازم دارد. بهتر بود اگر طراحی بازی و جابه‌جایی دوربین هماهنگی بیشتری با سرعت عمل مورد نیاز بازی داشت تا زودتر با محیط بازی خو بگیریم، اما در همین شکل فعلی هم بازی جذابی است: دوبعدی، با امکانات تاکتیکی قابل توجه، یادآور روزهای قدیم و کنسول سگا. والیبال حرفه‌ای را بازی کنید تا شب‌ها که برای دیدن بازی ملی‌پوشان بیدار می‌مانید، بیشتر قدر سرعت عمل، دقت و قدرت آن‌ها را بدانید.  10 خرداد 1395
52 نظر
4.03
  64 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری