تست همراه اول

سرویس خبر
27 اردیبهشت 1395 ساعت 17:17
5 نظر

 

با شای و ولا آشنا شوید؛ بررسی بازی Broken Age

Broken Age از آن دست بازی‌هایی است که اگر استارت‌شان را بزنید، سخت است از آنها دل بکنید و در میانه بازی رهایشان سازید.

Broken Age نخست پروژه‌ای بود که در Kikstarter قرار گرفت و صاحبان کمپین در ابتدای کار به دنبال حمایت مالی 400 هزار دلاری بودند. بازی به تدریج 3 میلیون دلار برای سرمایه‌گذاری به دست آورد. با فراهم شدن پول بیشتر، بازی وارد چالش بزرگ‌تری شد و در نهایت در سال 2014 تنها بخشی از آن عرضه شد. کمپانی سازنده تصمیم گرفت بازی را در دو بخش عرضه کند تا از درآمدی که از بخش اول کسب می‌شود بخش دوم را با فرصت و صرف هزینه بیشتر تولید کند. حال بخش دوم بازی نیز تکمیل شده است و می‌توانید از آن لذت ببرید.

بازی ماجراجویانه و کلاسیک است و اساس کارش به‌اصطلاح point-and-click نام دارد. این اصطلاح بدان معنی است که بازیکن نقطه‌ای انتخاب می‌کند و شخصیت به آن نقطه می‌رود، آیتم‌های موردنظر را پیدا می‌کند و با فکر کردن در مورد محیط بازی و مکالمه با دیگر شخصیت‌های بازی کشف می‌کند که چگونه باید آن آیتم را به کار ببرد. برخلاف بسیاری از بازی‌های امروزی، هیچ صحنه اکشنی در آن دیده نمی‌شود و تمرکزش بر گفتگو و حل کردن پازل است. وجه تمایز این بازی با رقبا صحنه‌های هنری و نقاشی‌شده زیبا و داستان پرقدرت و پر از شوخی آن است.

 

 

داستان در مورد دو شخصیت متفاوت است که در هر زمان و مکان بازی می‌توانید بین آنها جابه‌جا شوید. هیچ کدام از این دو داستان هیچ تاثیری بر دیگری ندارد و این قابلیت وجود دارد تا داستان یکی ازشخصیت‌ها را به پایان ببرید و بعد سراغ داستان دیگر بروید؛ اما ما، با تجربه شخصی، به این نتیجه رسیدیم که بهتر است با هر دو شخصیت بازی کنیم تا در میان حل کردن پازل‌ها تنفسی هم داشته باشیم و تنوع ایجاد شود.

 

 

شخصیت اول Shay نام دارد. او پسر نوجوانی است که در فضا زندگی می کند و دچار روزمرگی در زندگی رباتیک خودش شده. شای در سفینه‌ای قرار دارد که دو برنامه کامپیوتری به نام‌های مادر و پدر نگهداری‌اش می‌کنند. سفینه او پر است از عکس‌های خندان و اسباب‌بازی‌های رنگی که شای را در دوران کودکی‌اش نگه داشته‌اند. او هر روز زندگی‌اش را صرف ماموریتی می‌کند که مادرش به او محول کرده است: محافظت از حیواناتی که تحت نظر او هستند.

 

 

شخصیت دوم دختری به نام Vella است. او می‌خواهد با هیولایی مبارزه کند که مردم روستایش قصد دارند Vella را برایش قربانی کنند. در محل زندگی او هر 14 سال یک‌بار هیولایی ظاهر می‌شود و مردم برای اینکه این هیولا به آنها آسیب وارد نکند 4 دختر به او می‌دهند که این بار ولا نیز یکی از این دخترها انتخاب شده است. اکنون ولا به همه پیشنهاد می‌کند که به‌جای قربانی کردن دختران بی‌گناه، با این غول مبارزه کنند، اما همه مردم به او می‌خندند و تنها پدربزرگش او را جدی می‌گیرد.

 

 

پازل‌ها بسیار هوشمندانه طراحی شده‌اند و، با استفاده از جواب‌های درست، باید بتوانید شخصیت‌های دیگر داستان را قانع کنید تا کاری را انجام دهند که هدف شماست. گاهی باید جواب صحیحی را که در حل پازل به دست می‌آورید به خاطر بسپرید تا در مراحل بعد، که احتمال تکرار آن پازل وجود دارد، بتوانید به‌راحتی حلش کنید. بهترین راه این است که در کنار خود قلم و کاغذ داشته باشید تا جواب را یادداشت کنید. از آنجا که هیچ سیستم کمکی‌ای در بازی وجود ندارد، اگر در حل پازل به مشکل برخورد کنید، باید امیدوار باشید تا بتوانید جواب درست را پیدا کنید و اگر حوصله ندارید، از ویدئوهایی کمک بگیرید که دیگران با عبور از آن مرحله تهیه‌شان کرده‌اند.

 

 

Broken Age بازی ماجراجویانه و جالبی است که گرافیک جذاب و داستان قوی‌اش شما را جذب می‌کند. اساس کار این بازی زبان انگلیسی است. اگر به‌خوبی این زبان را بشناسید، به‌خوبی می‌توانید از پس بازی بربیایید، اما اگر با این زبان آشنایی ندارید، می‌توانید با استفاده از همین بازی به تقویت آن بپردازید. اگر سیستم عامل آی‌اواس یا اندروید دارید، برای این بازی باید مبلغ 9.99 دلار پرداخت کنید.

 

 

برای دانلود بازی روی لینک‌های زیر کلیک کنید


   27 اردیبهشت 1395
5 نظر
5.00
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری