تست همراه اول

سرویس خبر
10 آبان 1394 ساعت 16:43
8 نظر

 

معرفی و بررسی تخصصی اپلیکیشن: کیبورد گوگل

اگر از کیبورد پیش‌فرض گوشی خودتان خسته شده‌اید و می‌خواهید کیبوردی ساده و سبک جایگزین آن کنید که از زبان فارسی هم به‌خوبی پشتیبانی کند، Google Keyboard می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

یکی از قابلیت‌های بسیار خوب سیستم عامل اندروید، که از همان نسخه‌های اول در اختیار کاربران قرار گرفته، امکان نصب و استفاده از کیبوردهای مختلف است. در فروشگاه مجازی گوگل پلی کیبوردهای متنوعی وجود دارند که هریک زمانی میان کاربران پرطرفدار شده است و البته همچنان استفاده می‌شوند. اما در سال 2013 شرکت گوگل اپلیکیشن کیبوردی به نام Google Keyboard، که پیش از آن تنها در نسخه خالص اندروید استفاده می‌شد، در گوگل پلی منتشر کرد تا همه کاربران با داشتن این کیبورد بتوانند راحت‌تر تایپ کنند.

 

 

پس از نصب و اجرای اپلیکیشن Google Keyboard، قدم‌به‌قدم یاد می‌گیرید که چگونه این کیبورد را در تنظیمات گوشی‌تان فعال کنید. اگر پیش از این کیبوردهای متفرقه‌ای نصب کرده باشید، می‌دانید که در بخش Language and Input می‌توانید هرکدام از آنها را برای استفاده انتخاب کنید.

 

 

در اولین اقدام لازم است در تنظیمات Google Keyboard به بخش Language بروید و گزینه Persian را فعال کنید تا امکان تایپ به زبان فارسی در گوشی‌تان فعال شود. از این پس هنگام تایپ می‌توانید با لمس دکمه کره زمین بین زبان فارسی و انگلیسی یا سایر زبان‌هایی که انتخاب کرده‌اید سوییچ کنید.
حروف الفبا و زبان فارسی در کیبورد گوگل به‌خوبی پشتیبانی می‌شود. شما در این کیبورد حتی امکان استفاده از نیم‌فاصله و نوشتن علامت تنوین و حرکات فتحه، کسره و ضمه را هم دارید.
در تنظیمات Google Keybaord امکان فعال و غیرفعال کردن ویژگی‌ها و گزینه‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

 

 

در Preferences می‌توانید ویبره و صدای هنگام تایپ کلمات را غیرفعال کنید یا از برنامه بخواهید در تایپ انگلیسی حرف اول کلمه اول هر جمله را به صورت بزرگ بنویسد. در Account & Privacy این امکان وجود دارد که اطلاعات، تاریخچه و تنظیمات کیبورد را با سایر دستگاه‌های خود که از این کیبورد استفاده می‌کنند سینک کنید.

 

 

اگرچه کیبورد گوگل به‌صورت پیش‌فرض از طراحی متریال استفاده می‌کند، در Appearance & Layouts تم‌های قدیمی این کیبورد نیز قرار داده شده تا در صورت تمایل بتوانید از آنها استفاده کنید.
Gesture typing یا همان Swyping امکانی است که با فعال کردن آن دیگر برای تایپ کلمات نیازی به برداشتن انگشت نیست و تنها با کشیدن انگشت روی دکمه‌ها کلمه موردنظر تایپ می‌شود. البته این ویژگی تنها برای زبان انگلیسی کار می‌کند.

 

 

گزینه‌های بخش Text Correction می‌توانند با پیشنهاد و تصحیح کلمات در حال تایپ، راحتی و سرعت بیشتری برای شما به ارمغان بیاورند. سرانجام در بخش Advance نیز گزینه‌های اضافه دیگری مثل تعیین مدت زمان ویبره و نمایش حروف روی کیبورد در اختیار شما قرار می‌گیرد.


دانلود اپلیکیشن Google Keyboard از بازار

دانلود اپلیکیشن Google Keyboard از گوگل پلینظرات کاربران

در حال بارگذاری