تست همراه اول

سرویس خبر
9 شهریور 1394 ساعت 10:00
25 نظر

آیا ترس سامسونگ از موفقیت آیفون‌های جدید اپل ادامه دارد؟

پیشنهاد 200 دلاری سامسونگ به اپلی‌ها

شرکت سامسونگ نشان داده هر کاری می‌کند تا بتواند میزان فروش محصولات خود را در بالاترین حد ممکن نگه دارد؛ کاری که با ورود آیفون‌های جدید اپل بسیار سخت می‌شود. در تازه‌ترین اقدام، این شرکت کره‌ای به کاربرانی که آیفون‌های خود را کنار بگذارند 200 دلار هدیه می‌دهد!

بر کسی پوشیده نیست که با ورود آیفون 6 و آیفون 6 پلاس به بازار، فروش گوشی‌های سامسونگ، خصوصا فبلت‌‌های این شرکت، با کاهش فروش زیادی مواجه شد. شاید فروش کمتر از انتظار گلکسی اس 5 یکی از عواملی بود که سامسونگ را متوجه خطر آیفون‌های جدید اپل کرد. از این رو تصمیم گرفت طراحی پرچم‌داران جدید خود را متحول کند و آنها را با کیفیتی بالاتر روانه بازار کند تا در برابر آیفون‌های فلزی اپل شکست نخورد. فروش خوب و استفبال زیاد کاربران از گلکسی اس6 و اس6 اج نشان داد که این شرکت کره‌ای توانسته کارش را به‌خوبی انجام دهد، اما این رقابت هیچ‌گاه پایان نمی‌یابد.

 

 

اگرچه اکنون خیال سامسونگ تا حد زیادی از گوشی‌های سایز استاندارد خودش راحت است، می‌داند که رقابت با اپل در رده فبلت‌ها تازه آغاز شده؛ رقیبی دیرینه در میدانی جدید که سال گذشته نشان داد ممکن است برای این شرکت بسیار خطرناک باشد.
سامسونگ در اولین اقدام برای فرار از طوفان تبلیغاتی آیفون‌های جدید اپل تصمیم گرفت تاریخ معرفی گلکسی نوت جدید را، که همیشه در ماه سپتامبر بود، جلو بیندازد تا برای تبلیغ فبلت‌های جدید خودش فرصت کافی داشته باشد. در قدم بعدی، این شرکت با راه‌اندازی طرحی جالب گوشی‌های گلکسی نوت 5 و اس6 اج پلاس خود را در ازای دریافت 1 دلار به کاربران آیفون 1 ماه کرایه داد تا کاربران آیفون با این گوشی‌ها کار کنند و با ویژگی‌های آنها آشنا شوند، چون به‌خوبی می‌داند اپل در کنفرانس خود تیرهای سهمناکی به سوی این دو محصول روانه می‌کند!

 

 

حالا سامسونگ قدم سوم خود را نیز برداشته است. این شرکت اعلام کرده به افرادی که طرح کرایه 1 ماهه سامسونگ را به پایان برسانند و سپس گلکسی نوت 5 و اس6 اج پلاس بخرند، 200 دلار هدیه داده می‌شود؛ پیشنهادی که ممکن است برای خیلی‌ها وسوسه‌کننده باشد.
سامسونگ نیمی از این مبلغ را، که معادل 100 دلار می‌شود، در قالب اعتبار گوگل پلی به کاربران هدیه می‌دهد تا جبران هزینه اپلیکیشن‌هایی باشد که دوباره باید خریداری کنند. 100 دلار دیگر هم زمانی پرداخت می‌شود که کاربران، گوشی‌های آیفون خود را به اپراتورهای مربوطه تحویل دهند.
سامسونگ این خبر را یک روز پس از رسمی شدن تاریخ معرفی آیفون‌های جدید اپل اعلام کرد. اپل در نظر دارد نسل جدید آیفون‌های خود را، که به احتمال زیاد آیفون 6اس و 6اس پلاس نام می‌گیرند، در تاریخ 9 سپتامبر همراه با نسخه نهایی iOS 9 معرفی کند.

تاکنون سامسونگ برای کاهش اثر آیفون‌های جدید بر فروش گوشی‌های خود هر کاری از دستش برمی‌آمده، انجام داده است. حالا باید منتظر ماند و دید پس از معرفی پرچم‌داران رقیب چه نقشه‌ای اجرا می‌کند.

منبع: digitaltrends
نظرات کاربران

در حال بارگذاری