سرویس خبر
15 مهر 1393 ساعت 15:45
20 نظر

 

کارخانه سازنده شیشه های Sapphire برای دستگاه های اپل ورشکسته شد

جی اس ام: کارخانه سازنده شیشه سفایر برای دستگاه های اپل طی بیانیه ای رسمی ورشکستگی خودرا تحت باب 11 اعلام کرد. ورشکستگی تحت باب 11 به این معنی است که شرکت می تواند به فعالیت های عادی خود تا زمانی که مشکل طلبکاران حل شود، ادامه دهد.

جی اس ام: کارخانه سازنده شیشه سفایر برای دستگاه های اپل طی بیانیه ای رسمی ورشکستگی خود را تحت باب 11 اعلام کرد. ورشکستگی تحت باب 11 به این معنی است که شرکت می تواند به فعالیت های عادی خود تا زمانی که مشکل طلبکاران حل شود، ادامه دهد.

علاوه بر ساعت هوشمند اپل، از محصولات این شرکت در بخش هایی از آیفون هم استفاده می شود. اپل برای شیشه رویی سنسور Touch ID و پوشش لنز دوربین آیفون ها از شیشه های سفایر ساخت این شرکت استفاده می کند. اکنون با انتشار این بیانیه از سوی شرکت GT Advanced Tech استفاده از شیشه سفایر درApple Watch هم در حاله ای از ابهام قرار گرفته است.

 

 

این مشکل آنقدر جدی است که ساعاتی پیش خبرهایی مبنی بر تاخیر در عرضه Apple Watch در فضای مجازی پیچید. اگر یادتان باشد قرار بود شیشه رویی آیفون 6 نیز از جنس سفایر باشد اما به دلیل مشکلات در تامین مواد مورد نیاز اپل مجبور شد قید سفایر را برای استفاده به عنوان شیشه رویی صفحه نمایش بزند و به سراغ شیشه Ion-X برود. 

البته مدیر عامل شرکت GT Advanced Tech با توجه به Business Plan شرکت خود، صرار دارد که این به این معنی نیست که درهای این شرکت برای همیشه بسته خواهد شد. این شرکت تا پایان 6 مهر 81 میلیون دلار سرمایه داشت.

   15 مهر 1393
20 نظر
4.21
  24 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری