سرویس خبر
13 مرداد 1393 ساعت 13:26
55 نظر

 

پایان انحصار رایتل، ایرانسل 3G شد

: در حالیکه حدودا بیست روز پیش وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح رومینگ ملی وعده راه اندازی اینترنت 3G را به صورت آزمایشی در اپراتور ایرانسل داده بود، سر انجام این وعده امروز محقق شد و ایرانسل به صورت آزمایشی و در چند نقطه از تهران به نسل سوم ارتقاء پیدا کرد.

: در حالیکه حدودا بیست روز پیش وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح رومینگ ملی وعده راه اندازی اینترنت 3G را به صورت آزمایشی در اپراتور ایرانسل داده بود، سر انجام این وعده امروز محقق شد و ایرانسل به صورت آزمایشی و در چند نقطه از تهران به نسل سوم ارتقاء پیدا کرد. 

 

 

به گزارش و به نقل از مهر، محمود واعظی امروز دوشنبه در مراسم راه اندازی نسل 3 و 4 تلفن همراه توسط شرکت ایرانسل اظهار داشت: علاقه مند بودیم این فناوری همزمان توسط اپراتور همراه اول نیز ارائه شود و مراسم امضای توافقنامه را با این اپراتور نیز به صورت همزمان با ایرانسل اجرایی می کردیم اما اپراتور ایرانسل زودتر و با علاقه بیشتری مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات را برای ارتقای پروانه فعالیت خود به نسل های بالاتر اجرایی کرد و هم اکنون این اپراتور ارائه این خدمات را به صورت پایلوت در 15 نقطه تهران آغاز کرده است.

وی افزود: مذاکرات فشرده با همراه اول برای این کار نیز آغاز شده است و امیدواریم تا هفته دولت این اپراتور نیز بتواند شبکه خود را آماده ورود به نسل سوم موبایل کند.

واعظی ادامه داد: همراه اول فکر می کرد با کار رسانه ای می تواند مذاکراتش را تسهیل کند اما بعدا فهمید که وزارت ارتباطات اصولی دارد و نمی توان بدون اجرای مصوبات کار را از پیش برد.

وی با تاکید بر اینکه دولت هیچ مسئولیتی در قبال هزینه و سرمایه گذاری که اپراتور انجام داده است ندارد، گفت: چنانچه اپراتورها خودشان را با مقررات وزارت ارتباطات وفق ندهند ارائه خدمات نسل های سوم و چهارم را با برگزاری مناقصه به اپراتورهای دیگری ارجاع خواهیم داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه نمی خواهیم اول سرویسی را راه اندازی کرده و بعد اشکالات را برطرف کنیم، افزود: تا زمانی که اشکالات این شبکه برطرف نشود اجازه عملیاتی شدن نسل سوم موبایل در سراسر کشور را نخواهیم داد؛ قصد داریم برای اولین بار مردم از ابتدا یک سرویس خوب را تحویل بگیرند.

توصیه های وزیر به اپراتورهای موبایل

محمود واعظی با تاکید بر اینکه اپراتورهای موبایل باید کیفیت خدمات رسانی خود را افزایش دهند، افزود: مردم باید سرویس خوب، با کیفیت و تعرفه پایین دریافت کنند. از وضعیت سرویس تلفن همراه که به مردم داده می شود به هیچ عنوان راضی نیستم و امیدم این است که کیفیت این خدمات افزایش و میزان قطعی مکالمات کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه باید در کاهش تعرفه مکالمات میان اپراتورها رقابت به وجود آید، تصریح کرد: مردم بر اساس نیازمندی خود و طبق تعرفه پایین و کیفیت بالاتر اپراتور خود را انتخاب می کنند.

واعظی اضافه کرد: با اجرای طرح تغییر اپراتور بدون تعویض شماره مردم این امکان را خواهند داشت که اپراتوری را که کیفیت بهتر و تعرفه پایین تری دارد انتخاب کنند. بر این اساس کمیته ای در وزارت ارتباطات تشکیل شده تا تعرفه های اپراتورهای موبایل را بررسی کرده و آن را برای انتخاب و مقایسه مردم اطلاع رسانی کند.

 

اگر امکان 3G بر روی گوشی شما فعال است و در تهران ساکن هستید آیا لوگوی 3G را در بخش آنتن گوشی خود مشاهده می کنید؟ 

 

   13 مرداد 1393
55 نظر
4.80
  25 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری