تست همراه اول

سرویس خبر
30 تیر 1393 ساعت 11:39
7 نظر

 

اولین گوشی نوکیای خودتان را به یاد دارید؟امروز آن گوشی می توانست چه شکلی باشد؟

جی اس ام: اولین گوشی خودتان را به یاد دارید؟ برای بسیاری از ما اولین گوشی موبایلی که خریداری کردیم یا نوکیا بوده یا اریکسون.

جی اس ام: اولین گوشی خودتان را به یاد دارید؟ برای بسیاری از ما اولین گوشی موبایلی که خریداری کردیم یا نوکیا بوده یا اریکسون.

اما اگر امروز گوشی‌ای مانند نوکیا 3310 و یا اریکسون T28 قرار بود ساخته شوند چه شکلی داشتند؟ بیایید به سال‌ها قبل پیش از آیفون، سامسونگ و اندروید بازگردیم. شاید به طور خاص گوشی‌ای مانند T28 را به خاطر نیاورید، یک گوشی که دربی بر روی قرار داشت و دکمه‌های دستگاه را می‌پوشاند. این گوشی در سال 1999 معرفی شد و پس از آن در سال 2000 نوکیا گوشی معروف و محبوب و البته سرسخت 3310 را معرفی کرد. این گوشی در زمانی که ارائه شد توانست 126 میلیون عدد به فروش برساند.

اما تصور کنید که اگر این گوشی‌های پرفروش امروز تولید می‌شدند چگونه خواهند بود. یک آزمایشگاه آلمانی اینکار را برای ما انجام داده و سیستم عامل ویندوزفون را بر روی گوشی 3310 و سیستم عامل اندروید را بر روی گوشی T28 قرار داده است.

پیش از اینکه اپل گوشی آیفون را تولید کند و روند تولید گوشی‌های هوشمند را تغییر دهد، نوکیا بزرگترین کمپانی تولید کننده موبایل بود به خصوص اینکه در زمینه گوشی‌های بدون سیستم عامل نوکیا بسیار موفق بود، اما بعد از سال 2007 که آیفون روانه بازار شد و گوشی‌های هوشمند ارزان تر و ارزان تر شدند محبوبیت نوکیا نیز کمتر و کمتر شد تا جایی که امروز به نقطه‌ای رسیدیم که این کمپانی به مایکروسافت فروخته شد.

به هر حال اگر این دو گوشی معروف امروز تولید می‌شدند شبیه عکس‌های زیر زیر بودند، آیا شما دوست داشتید که نوکیا و اریکسون گوشی‌هایی به این شکل تولید کنند؟

 

 

منبع: Cnet  30 تیر 1393
7 نظر
4.90
  21 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری