سرویس خبر
16 بهمن 1392 ساعت 11:00
25 نظر

 

رشد کم نسخه 4.4 اندروید؛آخرین آمار از سهم نسخه‌های مختلف اندروید

تنها 2 درصد گوشی‌های اندرویدی نسخه 4.4 را دریافت کرده‌اند.

گوگل در حدود سه ماه قبل به صورت رسمی نسخه 4.4 اندروید را معرفی کرد. با وجود اینکه سه ماه از عمر این نسخه جدید می گذرد اما هنوز گوشی‌های زیادی هستند که آن را دریافت نکرده اند.

به گزارش جی اس ام، تا این زمان تنها 2 درصد گوشی‌های اندرویدی این نسخه را دریافت کرده‌اند. بعد از بررسی تعداد گوشی‌هایی که با نسخه 4.4 به گوگل پلی متصل شدند این دیتاها به دست آمد که تنها 1.8 درصد از این گوشی‌ها نسخه 4.4 را داشتند که پیشرفت بسیار کمی نسبت به ژانویه گذشته را که بر روی 1.4 درصد از گوشی‌های اندرویدی بود را دارد.

جالب اینجا است که سهم نسخه آب نبات ژله‌ای نسبت به ماه گذشته افزایش پیدا کرده و از 59.1 درصد به 60.7 درصد رسیده است. در همین رابطه سهم نسخه 4.3 آب نبات ژله‌ای از 7.8 درصد به 8.9 درصد رسیده و همین امر به رشد نسخه آب‌نبات ژله‌ای کمک کرده است.

طبق انتظار نسخه بستنی حصیری از 16.9 درصد به 16.1 درصد کاهش پیدا کرده است و نان زنجفیلی هنوز 20 درصد از سهم گوشی های اندرویدی را در اختیار دارد که از 21.1 درصد در ژانویه گذشته به این میزان رسیده است.

این موارد نشان می‌دهد که نسخه 4.4 هنوز فقط در گوشی‌های نکسوس و شاید موتورولا ارائه شده اند و گوگل و دیگر کمپانی‌های اندرویدی باید فکری به حال بروزرسانی سیستم عامل‌های خودشان داشته باشند. تصور می کنیم که گوگل اگر می‌خواهد با اپل مبارزه کند باید هر چه سریعتر اقدامی برای دریافت بروزرسانی‌های نسخه‌های مختلف بر روی گوشی‌های موبایلی کند، زیرا سیستم عامل iOS7 تنها 1 هفته بعد از ارائه بر روی 70 درصد گجت‌های اپلی بروز شده بود و این موضوع برای کاربران اهمیت زیادی دارد که بتوانند به سرعت آخرین نسخه از سیستم عامل موبایل خودشان را بر روی گوشی خود داشته باشند.

مبنع: thenextweb

   16 بهمن 1392
25 نظر
4.60
  20 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری