تست همراه اول

سرویس خبر
9 بهمن 1392 ساعت 09:12
11 نظر

 

سامسونگ تایید کرد؛گوشی‌هایی با صفحه نمایش 4K در راه هستند

حتما تا به حال نام تلویزیون‌های با صفحه نمایش 4K را شنیده‌اید این تلویزیون‌ها کیفیتی چند برابری نسبت به نسل‌های قبلی دارند. اما این چنین کیفیت تصویرهایی به دنیای گوشی‌های موبایلی نیز وارد خواهد شد؟ سامسونگ به این پرسش شما پاسخ بله می‌دهد.

به گزارش جی اس ام، سامسونگ در سمیناری که برای تکنولوژی‌های نیمه هادی و صفحه نمایش‌ها برگزار شده بود اعلام کرده که مشغول کار بر روی گوشی‌های موبایل با صفحه نمایش QHD (2560 x 1440) از نوع آمولد است.

گفته می‌شود که سامسونگ در ساخت گوشی گلکسی اس 5، حداقل یک نوع از این گوشی را با صفحه نمایش 2K ارائه خواهد کرد و گلکسی اس 5 در زمان ارائه به بیشترین تراکم پیکسلی که تا به حال دیده‌ایم مجهز خواهد بود.

همچنین سامسونگ اعلام کرده بود که در آینده نیز گوشی‌هایی با صفحه نمایش UHD یا همان 4K را با کیفیت 3480×2160 پیکسل نیز ارائه خواهد کرد که به علت استفاده از این کیفیت شاهد تراکم پیکسلی بالاتر از 700 در گوشی‌های موبایلی خواهیم بود، که این صفحه نمایش را مناسب فبلت‌ها خواهد کرد. البته هنوز زمان دقیقی برای استفاده از این نوع صفحه نمایش در گوشی‌های موبایل بیان نشده است اما می‌دانیم که این زمان خیلی نزدیک نخواهد بود و به احتمالا تا سال 2015 شاهد حضور این نوع تکنولوژی در صفحه نمایش موبایل نیستیم.

منبع: Sam Mobile

   9 بهمن 1392
11 نظر
4.24
  58 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری