تست همراه اول

سرویس خبر
1 اردیبهشت 1392 ساعت 11:32
38 نظر

 

سامسونگ می‌خواهد شما تنها با ذهن گجت خود را کنترل کنید

تصور کنید که با ذهن خود یک برنامه را باز کنید و یک برنامه را ببندید.

سامسونگ در زمینه نرم افزاری موبایل به خوبی پیشرفت کرده است و در دو گلکسی اخیر خود از ویژگی‌هایی مانند Air View  و Air Gesture استفاده کرد.

به گزارش اما سامسونگ به همین‌ها رضایت نمی‌دهد، خبرهایی رسیده که می گویند این کمپانی به دنبال این است که کاری کند تا بتوانید تنها با استفاده از ذهن خود گوشی و تبلت خود را کنترل کنید.

سامسونگ در حال حاضر با محققان دانشگاه تگزاس مشغول همکاری است تا ببیند می‌توانند یک ارتباطی بین امواج مغزی و تکنولوژی موبایل برقرار کنند یا خیر؟ در حال حاضر از این تکنولوژی برای کمک به افراد معلول استفاده می‌شود اما سامسونگ به دنبال این است که از این تکنولوژی برای اهدافی فراتر از این مورد استفاده کند.

زمانی که شخصی کلاه مخصوص این کار را به سر می‌گذارد امواج فعال اندازه گیری می‌شوند و شخص می‌تواند با تمرکز بر روی یک آیکون آن را انتخاب کند. صحت این انتخاب‌ها 80 تا 95 درصد است که به طور متوسط هر 5 ثانیه یک انتخاب انجام می‌شود.

می‌بینیم که دنیا به سمتی می‌رود که باید منتظر مشاهده وسایلی عجیب و غریب باشیم، بعد از انیکه گوگل عینک خود را معرفی کرد اکنون نوبت سامسونگ است که خبرهایی جدید را در مورد تکنولوژی منتشر کند.

منبع: technologyreview  1 اردیبهشت 1392
38 نظر
4.34
  131 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری