خانهاخبار
اپل همچنان در حال کار روی عینک هوشمند است

اپل همچنان در حال کار روی عینک هوشمند است

شایعات مربوط به عینک واقعیت افزوده اپل سال‌هاست که وجود دارد، اما هنوز هم خبری از آن نیست. برخی خوشبینانه منتظر آن در آینده‌ای نزدیک هستند و برخی دیگر اظهار می‌کنند که حتی تا چند سال دیگر نباید منتظر چنین محصولی از طرف اپل باشیم.

۴ تیر ۱۴۰۳

به نظر می‌رسد که عینک هوشمند اپل ممکن است بسیار بیشتر از آنچه پیش‌تر تصور می‌شد طول بکشد، زیرا اکنون انتظار نمی‌رود حتی تا چند سال آینده عرضه شود.

اپل ویژن پرو اولین قدم بزرگ برای جاه طلبی‌های دستگاه واقعیت ترکیبی اپل بوده است. با این حال، در تعقیب سخت ‌افزار سبک‌تر و قدرتمندتر، شایعات مربوط به عینک‌های هوشمند واقعیت افزوده همچنان ادامه دارد. اگرچه ظاهرا این توسعه همچنان ادامه دارد، اما ممکن است به این زودی‌ها وارد معرکه نشود.

عینک واقعیت افزوده اپل

بر اساس گزارش بلومبرگ٫ هنوز برای توسعه عینک هوشمند بسیار زود است. هدف این است که این محصولات عینک‌های سبک وزنی باشند که عملکرد واقعیت افزوده را ارایه دهند.

گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل می‌تواند این عینک‌های هوشمند را در چند سال آینده به بازار عرضه کند، بدین معنی که این شامل عرضه احتمالی آن تا سال ۲۰۲۶ یا ۲۰۲۷ می‌شود.

اگر بخواهیم گزارش امروز را مد نظر قرار دهیم، ممکن است این دیدگاه بسیار خوش‌بینانه باشد. مارک گورمن افشاگر معروف محصولات اپل می‌گوید که هیچ‌کس در داخل خود اپل باور ندارد که این عینک ظرف چند سال آینده برای عرضه آماده می‌شود.

او می‌افزاید که احتمالا اپل چند سال دیگر را صرف تلاش برای اثبات دوام عینک‌های AR کند. او این موضوع را با این استدلال عنوان کرده که چگونه گروه محصولات ویژن هزاران کارمند دارد و به استخدام خود ادامه می‌دهد.

شایعات مربوط به عینک‌های هوشمند واقعیت افزوده اپل همیشه به تعداد زیاد وجود داشته است و گزارش‌ها در این خصوص در حدود نیم دهه است که فعال هستند.

ایده اپل گلس ایجاد هدستی است که یادآور یک عینک باشد، با وزن یا جرم اضافی کم. کاربران می‌توانند از آن به عنوان یک عینک معمولی استفاده کنند، اما با چشم‌اندازی که عناصر واقعیت افزوده در دیدشان ظاهر می‌شود.

توسعه چنین محصولی به دلایل زیادی نسبت به دستگاه مبتنی بر هدست فعلی بسیار دشوارتر است. جدا از حجم اضافه، اپل همچنین باید راهی بیابد که با وجود نیاز کاربران به دیدن واقعی دنیای اطراف، واقعیت افزوده را هم فعال کند، نه به صورت ترکیبی مانند ویژن پرو.

نسخه‌های اولیه نشان از این داشتند که می‌توان از دستگاهی عینک ‌مانند استفاده کرد و آیفونی که به داخل آن می‌رفت تا مانند صفحه نمایش کار کند. بعدها، شایعات مطرح کردند که این کار بیشتر شبیه عینک‌های واقعی است.

در طول سال‌ها ادعا شده است که عینک های AR وارد مراحل مختلف تولید شده‌اند. در ژانویه ژانویه (دی ماه ۱۴۰۲) ظاهرا کار روی «Apple Glass» متوقف شد، به طوری که مهندسان می‌توانستند در عوض روی عرضه سخت افزاری اپل ویژن پرو در اواخر سال تمرکز کنند.

حالا باید دید که این محصول در نهایت به چه سرنوشتی دچار می‌شود و اصلا در آینده‌ای نزدیک روی بازار را به خود می‌بیند یا خیر.

برچسب‌ها:جدیدترین‌ اخبار

oneplus-nord-4-gsm-ir
میان‌رده جدید وان پلاس پشتیبانی نرم‌افزاری طولانی‌مدت خواهد داشت

وان پلاس به تازگی تایید کرده که میان‌رده جدید این برند تا ۴ سال بروزرسانی‌های سیستم‌عامل و تا ۶ سال بروزرسانی‌های امنیتی را دریافت خواهد کرد. 

بیشتر بخوانید
آیفون ۱۷ پرو مکس اولین آیفون با سه دوربین ۴۸ مگاپیکسلی خواهد بود

مینگ چی کو امروز اظهاراتی کرده که با صحبت‌های قبلی جف پو کاملا مطابقت دارد و می‌تواند دوربین پشتی سری پرو آیفون‌ها را متحول کند.

بیشتر بخوانید
google-pixel-8-pro-gsm-ir
برچسب قیمتی سری پیکسل ۹ فاش شد؛ مدل استاندارد گران‌تر می‌شود!

مدل استاندارد نسل جدید سری پرچمدار گوگل احتمالاً با افزایش قیمتی ۱۰۰ دلاری روانه بازار خواهد شد.

بیشتر بخوانید