خانهاخبار
تلاش اپل برای جلوگیری از افشای اطلاعات بی‌نتیجه ماند؛ جلسه کوپرتینویی‎ها لو رفت!

تلاش اپل برای جلوگیری از افشای اطلاعات بی‌نتیجه ماند؛ جلسه کوپرتینویی‎ها لو رفت!

افزایش حجم گمانه‎زنی‎ها و شایعه‎پردازی‎ها پیرامون یک محصول جدید، می‎تواند به فروش آن به‌طور قابل‎توجهی آسیب بزند و از آنجایی‎که محصولات شرکت اپل همواره قربانی افشای اطلاعات زودتر از موعد بوده، اپل به دنبال راهی برای جلوگیری از لو رفتن اطلاعات بیشتر پیرامون پروژه‎های آتی خود است.
۱۳۹۶/۴/۳

محرمانه باقی نگه‎داشتن اطلاعات مربوط به محصولات معرفی نشده، برای شرکت اپل از اهمیت زیادی برخوردار است و این موضوع باعث شده تا کوپرتینویی‌‏ها نسبت به شایعات منتشر شده پیرامون محصولات جدید خود که هنوز به صورت رسمی از آن‎ها رونمایی نشده است؛ نگران باشند. به همین جهت، اپل به تازگی جلسه‎ای را برای جلوگیری از افشای اطلاعات بیشتر پیرامون محصولات جدید این شرکت برگزار نموده اما در کمال ناباوری، این جلسه نیز فاش شده است.

در این جلسه که برای اعضای شرکت اپل درنظر گرفته شده بود و نزدیک به 60 دقیقه به طول انجامید؛ به بررسی روش‎هایی برای «متوفف ساختن شایعه‌پردازان و حفظ رازداری در اپل» پرداخته شد. سه کارمند بخش «امنیت جهانی» شرکت اپل در جلسه مذکور به سخنرانی پرداختند و اطلاعات به‎دست آمده از این سمینار، نشان می‎دهد که کوپرتینویی‎ها برای متوقف نمودن جریان افشای اطلاعات به رقبا، شایعه‎پردازان و خبرگزاری‎ها بسیار مصمم هستند. هم‏چنین، اشاره شده است که تیم کوک به عنوان رئیس اپل از فاش شدن اطلاعات مربوط به محصولات جدید این شرکت تا چه اندازه نفرت دارد.

image

زنجیره تأمین محصولات اپل، باعث فاش شدن اطلاعات زیادی پیرامون محصولات جدید کوپرتینویی‎ها بوده است؛ قطعات به سرقت رفته از آیفون 5 و تصاویر مربوط به آن از کارخانه‎های تامین‎ کننده در چین به‌دست آمده بود. با این وجود، به‎نظر می‎رسد که بیشتر اطلاعات لو رفته پیرامون محصولاتی که هنوز به صورت رسمی معرفی نشده است؛ از مقر اصلی این شرکت به‎دست می‌آید. 

 مدیر ارشد بخش «امنیت جهانی» شرکت اپل، دیوید رایس اظهار داشته است که در بخشی از افشای اطلاعات پیرامون محصولات جدید، کارگران خط تولید دخیل هستند؛ افرادی که در ماه نزدیک به 350 دلار حقوق می‎گیرند اما نزدیک به سه برابر به آن‎ها، پیشنهاد رشوه داده می‎شود تا اطلاعات و مشخصات مربوط به محصولات جدید اپل را فاش نمایند. حتی، عده‌‏ای نیز موفق شده‌اند تا قطعات مربوط به محصولات جدید کوپرتینویی‌‏ها را به بیرون از کارخانه تولید آن منتقل نمایند؛ بخشی از اطلاعات پیرامون گجت‌های جدید اپل، بدین شکل به‌دست می‌آید.

image

حتماً به‎خاطر دارید که فاش شدن اطلاعات مربوط به آیفون 5C، تا چه اندازه برای شرکت اپل گران تمام شد؛ نزدیک به 19 هزار کیس از این گوشی در سال 2013 فاش شد و شرکت اپل ناچار شد تا آن‎ها را خریداری نماید! با این وجود، تلاش اپل بی‌فایده بود زیرا تعدادی به بیرون درز پیدا کرد و آیفون 5C پیش از معرفی رسمی به عنوان یک آیفون میان‎رده، فاش شد.

البته نمی‎توان منکر شد که سخت‎گیری‌های اپل بر کارمندان و کارگران خطوط تولید، تا چه اندازه از فاش شدن اطلاعات بیشتر پیرامون محصولات جدید این سازنده آمریکایی جلوگیری نموده است؛ در سال 2014، نزدیک به 387 مورد از بدنه محصولات اپل به سرقت رفت که با اعمال نظارت بیشتر، این تعداد در سال بعد به 57 مورد کاهش پیدا کرد. در سال 2016 نیز، این تعداد مجدداً کاهش یافت و در نهایت به 4 مورد رسید.

به‎نظر می‎رسد که شرکت اپل بابت فاش شدن اطلاعات مربوط به آیفون 8، پیش از رونمایی رسمی از آن، در شرایط دشواری قرار گرفته است زیرا خریداران را نسبت به آیفون‎های فعلی بی‎تفاوت می‎سازد. با توجه به قابلیت‎هایی که از آیفون پرچم‌دار اپل در سال 2017 به دست آمده است، برخی از خریداران ترجیح می‎دهند تا معرفی آیفون 8 منتظر بمانند و به همین جهت، فروش آیفون 7 و آیفون 7 پلاس که در سال 2016 معرفی شده است؛ کاهش خواهد یافت. 

گمان می‏‌رود که آیفون 8 به نمایشگر OLED و بدون حاشیه مجهز باشد و هم‎چنین، اعلام شده است که آیفون 8 اولین گوشی iPhone شرکت اپل خواهد بود که از دکمه Home استفاده نمی‌کند. این مدل با پشتیبانی از قابلیت شارژ سریع و محتوای واقعیت افزوده، در ماه سپتامبر به همراه آیفون 7s و آیفون 7s Plus معرفی خواهد شد. 

 

image

برچسب‌ها:

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (3 نظر)

mm

۱۳۹۶/۴/۳
دیوار موش داره موشم گوش داره

ذوالفقاری همدان

۱۳۹۶/۴/۳
اینا از قصد چنین میکنند که مرکز توجه باشن و الی اگه بخوان نمیذارن درز کنه. مگه فرمول کوکاکولا بعد این همه سال لو رفته؟

ذوالفقاری همدان

۱۳۹۶/۴/۳
کوپرتیونیا به انتهای بن بست رسیدن..
باید وایسن شلاق شونو بخورن