خانهاخبار

گوشی هوآوی پی 9 هم 10 میلیونی شد

گوشی هوآوی پی 9 هم 10 میلیونی شد

P9 و P9 Plus موفق شدند اولین گوشی‌های برند هوآوی باشند که به میزان فروش ۱۰ میلیونی می‌رسند.

۱۳۹۵/۱۰/۹

به روزهای پایانی سال ۲۰۱۶ میلادی نزدیک می‌شویم و شرکت‌های مختلف کارنامه عملکرد خود در این سال را منتشر می‌کنند. شرکت چینی هوآوی در همین راستا آماری از فروش گوشی‌های پرچمدار خود منتشر کرده است.

طی گزارش اعلامی از هوآوی پرچمداران این شرکت، یعنی P9 و P9 Plus، موفق شدند اولین گوشی‌های برند هوآوی باشند که به میزان فروش ۱۰ میلیونی می‌رسند.

image

ریچارد یو، مدیر بخش تجارت و مصرف‌کنندگان هوآوی، در کنفرانس خبری‌ای که در این باره برگزار شد گفت:

این دو گوشی در آوریل ۲۰۱۶ معرفی شدند و استفاده از دوربین با لنز دوگانه در P9 و P9 Plus اولین همکاری شرکت ما و شرکت آلمانی لایکا بود. این همکاری بزرگ حالا و با موفقیت این دو گوشی تبدیل به یک قدم بزرگ برای تکنولوژی دوربین‌های همراه شده است که تجربه بهتری نصیب کاربران می‌کند.

ریچارد یو همچنین در ادامه این گزارش اعلام کرد که در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ این شرکت ۳۳.۵۹ میلیون تلفن همراه فروخته است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۳ درصد رشد نشان می‌دهد. همچنین ۴۴ درصد از این فروش متعلق به گوشی‌های پرچمدار یا میان‌رده‌های نزدیک به پرچمداران بوده است. گفتنی است شرکت هواوی موفق شده در سال گذشته بیش از ۱۴۰ میلیون دستگاه به فروش برساند.

به نظر شما هوآوی در این سال‌ها چه میزان پیشرفت کرده است و آیا توانسته به کیفیت شرکت‌های باتجربه‌تر مثل سامسونگ یا اپل در تولید گوشی نزدیک شود؟