خانهاخبار

مقایسه دوربین اکسپریا زد5 با آیفون…

مقایسه دوربین اکسپریا زد5 با آیفون 6 پلاس، گلکسی اس6، اکسپریا زد3 و جی4

احتمالا اولین چیزی که همه می‌خواهند در مورد گوشی جدید اکسپریا Z5 سونی بدانند کیفیت دوربین آن است. در این مطلب مقایسه‌ای تصویری از تصاویر گرفته‌شده با اکسپریا Z5 و چهار پرچم‌دار دیگر انجام داده‌ایم تا از کیفیت و قدرت واقعی دوربین این گوشی مطلع شویم.

۱۳۹۴/۶/۱۴

یکی از ویژگی‌های بارز و خاص اکسپریا Z5 سونی دوربین قدرتمند و سریع آن است؛ چیزی که همیشه در گوشی‌های سری Z این شرکت مشاهده شده. اکسپریا Z5 به دوربین ارتقایافته 23 مگاپیکسلی مجهز شده است که از سنسورهای جدید Exmor RS بهره می‌برد. این گوشی تنها در 0.03 ثانیه می‎تواند روی سوژه فوکس کند؛ کاری خارق‌العاده که حدود 3 برابر سریع‌تر از دوربین گلکسی اس6 سامسونگ انجام می‌شود.

اما این تنها چیزی نیست که دوربین اکسپریا Z5 را از سایرین برتر می‌کند. شما با دوربین این گوشی قادرید بدون افت کیفیت تا 5 برابر تصاویر را بزرگ‌نمایی یا به‌اصطلاح زوم کنید و فیلم‌هایی با کیفیت 4K ضبط نمایید.

دوربین اکسپریا Z5 در حال حاضر بالاترین میزان رزولوشن را در میان پرچم‌داران اندرویدی در اختیار دارد؛ البته حتما می‌دانید که بالا بودن رزولوشن و عدد مگاپیسکل دوربین به‌تنهایی نشانه بالا بودن کیفیت عکس‌های دوربین نیست.

برای اینکه بتوانید قدرت و کیفیت دوربین پرچم‌دار جدید سونی را مشاهده کنید، مقایسه‌ای تصویری میان عکس‌های گرفته‌شده با اکسپریا زد5 و آیفون 6 پلاس، گلکسی اس6، اکسپریا زد3 و ال‌جی جی4 ترتیب داده‌ایم؛ یعنی دستگاه‌هایی که هر کدام از نظر دوربین یکی از مدعیان بازار است.

با کلیک روی هر عکس می‌توانید آن را در اندازه واقعی ببینید؛ سپس به ما بگویید که به نظر شما کیفیت تصویربرداری کدام‌یک از این 5 پرچم‌دار بهتر از سایرین است.

 

اکسپریا زد5

image

 

گلکسی اس6

image

 

آیفون 6 پلاس

image

 

ال‌جی جی4

image

 

اکسپریا زد3

image

 

اکسپریا زد5

image

 

گلکسی اس6

image

 

آیفون 6 پلاس

image

 

ال‌جی جی4

image

 

اکسپریا زد3

image

 

منبع: PhoneArena