زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
29 مرداد 1396 ساعت 11:10
5 نظر

 

عرضه جهانی دستیار صوتی بیکسبی سامسونگ برای تمامی کاربران

شرکت سامسونگ، به‌تازگی به‌روزرسانی‎های جدیدی را برای سرویس‌های مختلف دستیار صوتی بیکسبی عرضه کرده است که از فعال شدن زودهنگام این دستیار صوتی تا مدتی دیگر خبر می‌دهد.

پس از گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر احتمال عرضه دستیار صوتی بیکسبی برای کاربران گوشی‌های گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس در سراسر جهان، این شرکت به‎روزرسانی‌های جدیدی را برای برنامه‌های مختلف دستیار صوتی بیکسبی خود از جمله Bixby، Bixby PLM، Bixby Global Action و Bixby Dictation در تعدادی از بازارها منتشر کرده است. کاربران کشورهایی مانند انگلستان، آفریقای جنوبی، هند، هلند و آلمان ادعا می‌کنند که در فروشگاه اختصاصی سامسونگ، به‌روزرسانی‌های جدیدی برای برخی از سرویس‌های دستیار صوتی بیکسبی عرضه شده است.

بنابراین، منطقی است که فرض کنیم فرآیند عرضه جهانی دستیار صوتی بیکسبی آغاز شده و شاید تمامی ویژگی‌های دستیار صوتی جدید سامسونگ تا مدتی دیگر، فعال شود. توجه داشته باشید که دریافت به‌روزرسانی جدید، به منزله فعال شدن دستیار صوتی بیکسبی در این مناطق نیست اما به هرحال، می‌تواند نشانه‏ای مبنی بر فعال‌سازی دستیار صوتی بیکسبی در مناطق بیشتری باشد.

لازم به‌ذکر است که برخی از کاربران، ادعا می‌کنند ویژگی نوشتن متن با استفاده از صدا در کشور آلمان فعال شده و تنها کافی است دکمه «بیکسبی» روی کی‎برد پیش‌فرض سامسونگ را فشار دهید تا بتوانید متن را دیکته کنید.  

شرکت سامسونگ، دستیار صوتی بیکسبی را در سایر کشورها نیز عرضه خواهد کرد؛ هرچند، مشخص نیست که مراحل مقدماتی آن برای عرضه به‌روزرسانی‌های جدیدی برای سرویس‌های مختلف بیکسبی، چه زمانی آغاز می‌شود. پس از دریافت این به‎روزرسانی‌ها، ممکن است شرکت سامسونگ با تغییراتی در سرورهای اختصاص یافته به بیکسبی، دستیار صوتی هوشمند جدیدش را برای کاربران فعال کند.

باید توجه داشته باشید که دستیار صوتی بیکسبی، حتی در صورت عرضه جهانی، تنها از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند و البته در کشور کره جنوبی، کاربران به زبان کره‌ای می‌توانند از دستیار صوتی سامسونگ استفاده کنند. با این‌حال، فعلاً مشخص نیست که زبان‌های دیگر دستیار صوتی بیکسبی چه زمانی فعال یا ارائه خواهد شد. اگر گزارش‌های مربوط را مدنظر قرار دهید؛ به‌نظر می‎رسد شرکت سامسونگ برای گسترش لیست زبان‌هایی که دستیار صوتی بیکسبی از آن پشتیبانی می‌کند، با مشکل مواجه شده است و نیروی کافی را در اختیار ندارد تا بر محدودیت‏‌های دستیار صوتی بیکسبی غلبه کند.

سامسونگ، مدتی پیش پس از ارائه یک طرح آزمایشی، دستیار صوتی بیکسبی را برای کاربران گوشی‌های پرچم‏دار گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس در ایالات متحده فعال کرده است. همان‌طور که اشاره شد، در کره جنوبی کاربران هم‌اکنون می‌توانند از ویژگی‌‏های دستیار صوتی بیکسبی استفاده نمایند. دستیار صوتی بیکسبی تنها برای گوشی‌های گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس درنظر گرفته شده است و البته، گلکسی نوت 8 نیز با پشتیبانی از این دستیار صوتی عرضه خواهد شد.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری