زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
22 خرداد 1396 ساعت 15:25
4 نظر

 

بازی های Xbox با کنسول Xbox One هم سازگار می‌شوند

مایکروسافت قصد دارد کاربرانش را با قابلیت تازه‌ای خوشحال کند. این غول تکنولوژی در رویداد E3 2017 اعلام کرد که بازی‌های نسل اول کنسول Xbox با کنسول Xbox One سازگار خواهند شد.

مایکروسافت قابلیت سازگاری بازی‌های ایکس باکس 360 را پیش‌تر برای کنسول ایکس باکس وان فراهم کرده بود و بعد از آن بسیاری از کاربران و کارشناسان امیدوار بودند این غول تکنولوژی بتواند قابلیت مذکور را به بازی‌های کنسول ایکس باکس هم تعمیم دهد. سال‌ها بود که گیمرها در انتظار تحقق یافتن این رویا به سر می‌بردند و حالا مایکروسافت توانسته این آرزو را برآورده کند.

مایکروسافت این قابلیت را در خلال رویداد E3 2017 معرفی کرد. این خبر موجب برانگیختن تعجب همگان شد چون مایکروسافت پیش از آن در مورد این قابلیت هیچ اطلاعاتی منتشر نکرده بود. بازهم بار مسئولیت سازگار کردن بازی‌ها بر دوش توسعه‌دهندگان بازی‌های قدیمی قرار گرفت هرچند اجباری در انجام این کار وجود ندارد.

فیل اسپنسر، مدیر برند ایکس باکس، در نطق معرفی این قابلیت گفت «بسیاری از مهندس‌های ما در تلاش‌اند تا بازی‌های محبوب شما را از ایکس باکس به ایکس باکس وان بیاورند». احتمالا اولین بازی سازگار با ایکس باکس وان، بازی چند نفره تیراندازی Crimson Sky خواهد بود. انتظار می‌رود که فهرست عناوین بازی‌های سازگار با ایکس باکس وان به‌زودی تکمیل شود.

چندی پیش وب‌سایت Ars Technina گزارشی درباره علاقه کاربران به بازی‌های قدیمی منتشر کرد و گفت که کاربران قبلا بیشتر طرفدار بازی‌های قدیمی بودند اما حالا تمایلی به این بازی‌ها نشان نمی‌دهند. ظاهرا مایکروسافت با این ایده مخالف است. این غول تکنولوژی معتقد است که کاربران ایکس باکس مایل‌اند بازی‌های قدیمی را روی کنسول جدیدشان هم اجرا کنند.

   22 خرداد 1396
2496 بازدید
4 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری