زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
10 خرداد 1396 ساعت 16:45
5 نظر

 

اسنشال فون اندی رابین از سیاست اپل در زمینه جک هدفون پیروی می‌کند

گوشی اسنشال فون چند روز پیش معرفی شد و اخبار مربوط به آن داغ است. نکته جالب اینجاست که این گوشی هم به تقلید از آیفون 7 جک هدفون ندارد.

اندی رابین معروف طراح گوشی اسنشال است. این گوشی با بدنه‌ای از سرامیک و تیتانیوم در کنار قیمت 699 دلاری‌اش بی‌شک یکی از پرچم‌داران امسال لقب می‌گیرد. اسمی که برای این گوشی انتخاب‌شده کمی غلط‌‌انداز به نظر می‌رسد و ممکن است فکر کنید با یک گوشی ساده طرفید که فقط از پس قابلیت‌های ضروری برمی‌آید، اما به شما اطمینان می‌دهیم ویژگی‌های این گوشی خلاف آن را ثابت می‌کند. در کنار تمام ویژگی‌های پیشرفته، اسنشال فون فاقد جک هدفون است. شاید بگویید گوشی‌های اپل هم دیگر این جک را ندارند و مثلا آیفون 7 توانست بدون جک هدفون رکورد فروش اپل را بشکند؛ اما در جواب این استدلال باید بگوییم تمام واقعیت‌های مربوط به آیفون فقط در مورد آیفون صدق می‌کند و نباید آن‌ها را به همه گوشی‌ها تعمیم داد.

اگر اخبار دنیای فناوری را دنبال می‌کنید حتما می‌دانید که برخی از کمپانی‌های دیگر هم تابه‌حال گوشی‌های اندرویدی فاقد جک هدفون تولید کرده‌اند. اجازه دهید به سرنوشت این تصمیم نگاهی بیندازیم. کمپانی LeEco از اولین کمپانی‌هایی بود که تصمیم گرفت جک هدفون را درگوشی‌هایش حذف کند. لیانگ جون، مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت، گفت که این تصمیم را در جهت بهبود پخش صدا گرفته‌اند. اگر از کمپانی HTC هم درباره این تغییر در گوشی‌های یو اولترا و یو 11 بپرسید، احتمالا پاسخ مشابهی می‌دهند. درباره آیفون هم همان‌طور که می‌دانید پای هدفون‌های وایرلس ایرپاد در میان است و دلیل آن ظاهرا فراهم کردن آسایش و راحتی بیشتر برای کاربران است تا بهبود پخش صدا. موتورولا هم با عرضه گوشی‌های بسیار باریک سری موتو زد و حذف جک هدفون در آن‌ها با واکنش‌های منفی کاربرانش مواجه شد. تمامی کمپانی‌های یادشده با حذف جک هدفون در گوشی‌هایشان با رکود یا تنزل مالی مواجه شدند.

هنوز هیچ گوشی اندرویدی تولید نشده که توانسته باشد بدون جک هدفون از دیگر رقبایش پیشی بگیرد. بهترین گوشی‌های اندرویدی در حال حاضر گوگل پیکسل و گلکسی اس 8 هستند که هر دو جک هدفون دارند. بعدازاین دو باید به رقبای سرسختی مانند ال‌جی جی 6 و وان پلاس 3T اشاره‌کنیم که هر دو از هدفون آنالوگ پشتیبانی می‌کنند. فقدان جک هدفون هنوز هم برای کاربران ناخوشایند است و در این میان تنها اپل است که توانسته با هدفون بی‌سیم رضایت کاربرانش را جلب کند؛ اما اسنشال فون علی‌رغم اسم‌ورسم پرآوازه اندی رابین و مشخصات پیشرفته‌اش نمی‌تواند اقبال اپل را داشته باشد. به‌هرحال اسنشال فون یک گوشی اندرویدی است و نمی‌توان آن را با آیفون مقایسه کرد.

   10 خرداد 1396
4620 بازدید
5 نظر
3.33
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری